[]

Оцінка місцевих виборів спостерігачами української діаспори - «Системних порушень не було»

Оцінка місцевих виборів спостерігачами української діаспори - «Системних порушень не було»

Попередні висновки щодо місцевих виборів в Україні оприлюднили Світовий Конгрес Українців та Український конгресовий комітет Америки. Про це повідомляє Голос Америки.

Попри пандемію міжнародні спостерігачі від української діаспори працювали на виборах, але цього разу об’єднана місія СКУ і УККА була не така чисельна, як зазвичай. Центрвиборчком зареєстрував 26 офіційних спостерігачів із 6 країн, які працювали у Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Чернігівській областях та у місті Києві.

Зазначається, що свої попередні висновки місія оприлюднила 28 жовтня на пресконференції в Києві. Відзначено низку змін в українському виборчому законодавстві. Зокрема, вперше врегульовано реалізацію виборчого права внутрішньо переміщених осіб, враховано гендерне представництво у виборчих списках, вперше ухвалені законодавчі умови для забезпечення виборчих прав людей з інвалідністю.

Наголошується, що занепокоєння міжнародних спостерігачів викликало те, що у 18 територіальних громадах у Донецькій та Луганській областях вибори проведені не були.Позбавленими права обирати органи місцевого самоврядування виявились понад півмільйона виборців.

Місія висловила також занепокоєння зовнішнім втручанням у виборчий процес на Закарпатті, де представники влади сусідньої Угорщини агітували за підтримку «Партії угорців України».

Напередодні та у день виборів офіційні спостерігачі зафіксували порушення на окремих дільницях. Ішлося, зокрема, про закримки з відкриттям дільниць, нестачу скриньок та кабінок для голосування, спроби сфотографувати чи винести бюлетень, елементи забороненої агітації, недотримання протиепідеміологічних заходів тощо.

«Ці порушення не були системними та в загальному не вплинули на результати виборів», - зазначається у попередньому звіті.

Голова місії УККА Андрій Футей зазначив, що вибори були відмінними від інших виборів в історії України з огляду на виклики, зумовлені пандемією та розширеними повноваженнями органів місцевого самоврядування.

А голова спостережної місії СКУ Борис Вжесневський наголосив, що фактично російська гібридна військова агресія проти України найбільш негативно вплинула на місцеві вибори-2020, бо не дозволила українському народові обрати органи місцевого самоврядування в Криму та на окупованих територіях Донбасу.

«Ці вибори були складні, але найбільші перепони нам як міжнародним спостерігачам ставило все те, що пов’язано з вірусом COVID-19", - сказала головний спостерігач міжнародної місії СКУ Наталія Немилівська.

"Нам було важкувато набрати людей. Але таки вдалося залучити найбільш відданих – і представників української діаспори, і експатів, які спостерігали за виборами в різних регіонах України", - додала вона.

«Наші спостерігачі не зафіксували системних порушень. І загалом оцінили, що вибори пройшли чесно, демократично, і кожен виборець в Україні мав змогу зробити свій вибір у день голосування», - розповіла Немилівська. 

Головний спостерігач міжнародної місії УККА Ріно Доменіко поділився своїми враженнями.

«Мусимо віддати належне Центральній виборчій комісії, що змогла взяти бика за роги, впоратися з ситуацією в умовах ковіду і провести всі процедури на належному рівні. Я був приємно здивований», - сказав він.

Ріно Доменіко незгодний з тими, хто нарікає на низьку явку виборців.

«Я вважаю, що насправді вони [українські виборці] продемонстрували високу активність, зважаючи на вибори у розпал епідемії. 37% під час пандемії, і причому це не найгарячіші вибори, а лише місцеві. Тож мусимо подякувати виборцям за те, що прийшли», - сказав міжнародний спостерігач.

 

Раніше Український Дощ писав, що незважаючи на низьку явку, місцеві вибори в Україні будуть визнані дійсними, а результати не можуть оскаржені або бути поставленими під сумнів, про це заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

[]
Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Українці заснували компанію з організації віртуальних боїв та будують арену у Лос-Анджелесі
Події
Українці заснували компанію з організації віртуальних боїв та будують арену у Лос-Анджелесі
Кілька киян заснували успішну компанію WePlay з проведення віртуальних боїв і наразі будують арену для них в Лос-Анджелесі...
Фільм про Голодомор в Україні покаже польське телебачення
Події
Фільм про Голодомор в Україні покаже польське телебачення
Польська державна телекомпанія TVP покаже на цьому тижні кінострічку українського режисера Андрія Ткача «Голод до правди» з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні...
Книга про Голодомор в Україні вийшла друком в Італії
Події
Книга про Голодомор в Україні вийшла друком в Італії
Книга «Holodomor. Primavera in Ucraina» відомого політолога, історика, письменника Руджеро Д’Алессандро побачила світ в Італії...
Джастін Трюдо: «Сталін хотів стерти ідентичність українців, але вони вистояли»
Події
Джастін Трюдо: «Сталін хотів стерти ідентичність українців, але вони вистояли»
Прем’єр-міністр Канади виступив із сильною заявою у День пам’яті жертв голодомору...
Українська діаспора в Еміратах дарує немовлятам вишиванки
Події
Українська діаспора в Еміратах дарує немовлятам вишиванки
В Еміратах українці народжуються не у сорочці, а у вишиванці...