[]

Незвідана Україна: місця, які варто відвідати

Незвідана Україна: місця, які варто відвідати

Якщо вам здається, що в Україні крім Карпат і моря більше нікуди поїхати - ви дуже помиляєтеся. У нашій країні десятки місць, куди варто зазирнути за порцією незабутніх вражень. Ми підібрали для вас декілька маловідомих, але неймовірно красивих місць нашої Батьківщини, де б варто побувати кожному:

  • Острів Інь-Янь

На річці Дністер є острів, форма якого нагадує китайський символ інь-ян, що означає жіноче і чоловіче начало або будь-які протилежності. Побачити острів можна під час сплаву по річці.

  • Лядівський скельний монастир

Обитель монахів з тисячолітньою історією - Лядівський скельний монастир знаходиться в селі Лядова Вінницької області. У народі більш відомий як Український Афон. Це перший печерний скит, заснований Антонієм Печерським, і перший християнський монастир в цьому краї.

Частина споруд була підірвана в радянські часи. У 1998 році монастир був відроджений ченцями УПЦ Московського патріархату, відновлені багато святинь. Відвідувачі повинні дотримуватися традиційного дрескоду: чоловіки в брюках, жінки в спідницях і хустках.

  • Яблуня-колонія

Яблуня-колонія - унікальне дерево, якому вже більше двохсот років. Коли один із стовбурів відмирає, яблуня опускається до землі і пускає коріння. У дерева вже 15 таких стовбурів-гілок.

Навесні вони піднімаються до сонця і розквітають. Такого явища на прикладі яблуні не спостерігають ніде в світі.

  • Базальтові стовпи

Базальтові стовпи - це магматична порода, розбита тріщинами на характерні для базальту стовпчасті окремо.

Товщина стовпів досягає 1,2 м, висота - до 30 м. Великі поклади базальту були виявлені біля села Берестовець у XVIII ст. Промисловий видобуток ведеться відкритим способом. З 1972 р заповідник «Базальтові стовпи» має статус пам'ятки природи місцевого значення, використовується як зона відпочинку.

  • Співаючі тераси

На початку ХХ ст. на схилі яру було споруджено п'ять терас, укріплених потужними дугоподібними стінами, з яких були виведені мідні дренажні труби. Акумулюючи тепло, вони створювали своєрідний мікроклімат, що дозволяє вирощувати рідкісні сорти різних плодових рослин. Оригінальна форма споруди дала також дивовижний акустичний ефект: будь-які звуки посилюються тут в кілька разів.

Зараз тут вирощують елітні сорти яблук. «Співочі тераси» охороняються державою як пам'ятник архітектури.

  • Дземброня

Одне з найбільш високогірних сіл в Україні. Тут по-справжньому відчуваються Карпати, де в кожному будинку чутно шум бурхливого Черемоша, а за вікном круглий рік рясніють фарбами гори.

У пошуках натхнення сюди приїжджав Василь Стефаник і Леся Українка. А ще, мальовнича місцевість Дземброні надихнула Сергія Параджанова на зйомки фільму «Тіні забутих предків».

  • Оленяча ферма

Заснована ферма в 1987 році для добування з рогів оленів медичної сировини - пантокрину.

Після розвалу Союзу, ціни на пантокрин впали і ферма стала збитковою. Дійшло до того, що зарплату працівникам виплачували м'ясом оленів, яких масово відстрілювали. Колись, з величезного поголів'я залишилося близько шістдесяти тварин. Спасителем цих рогатих красенів став місцевий підприємець, який вирішив зберегти їх і використовувати для залучення туристів.

Роги, до речі, спилюють далі, тільки не продають, а консервують в спиртовому розчині до кращих часів. Зараз в господарстві налічується близько двохсот тварин і живуть вони майже на 60 гектарах пасовищ, лісів, штучних каналів і озер.

  • Бакота

Бакота - дивно мальовниче місце, якого немає на туристичній карті. Бакота була розташована в 55 км від залізничної станції Кам'янець-Подільський, недалеко від селища Стара Ушиця. У зв'язку з будівництвом Дністровського гідровузла затоплено.

  • Блакитна лагуна

Блакитна лагуна в Карпатах - найкрасивіше місце з водою бірюзового кольору, серед дивовижної природи карпатських гір. Між двома скелями б'є водоспад, утворюючи лагуну з вируючої водою. Водойма має глибину до трьох метрів. Лагуна через стрімкий потік води не прогрівається.

Тут гарні краєвиди, свіже повітря, відсутність натовпів туристів і можливість зробити класні фотографії з пейзажами райської лагуни в оточенні Карпат.

[]
Теги
Схожi
У зоні відчуження відкрили п’ять водних і один велосипедний маршрути
Подорожі
У зоні відчуження відкрили п’ять водних і один велосипедний маршрути
Нові туристичні маршрути почнуть діяти у зоні відчуження з 22 червня...
В Одесі відкрили інклюзивний пляж (фото)
Подорожі
В Одесі відкрили інклюзивний пляж (фото)
В Одесі на «Дельфіні» відкрили інклюзивний пляж із міжнародним знаком якості і чистоти...
Посольство Швеції перетворило київські вулиці на AR-об’єкти
Подорожі
Посольство Швеції перетворило київські вулиці на AR-об’єкти
У Києві з’явився пішохідний маршрут з елементами доповненої реальності, присвячений українсько-шведській співпраці...
Україна посіла перше місце в рейтингу країн за доступністю автоподорожей
Подорожі
Україна посіла перше місце в рейтингу країн за доступністю автоподорожей
Проаналізувавши 31 країну Європи за 6 категоріями, туристична пошукова система віддала перше місце в категорії «ціни» Україні...
Нові правила в’їзду в Туреччину для українців. Що змінилося?
Подорожі
Нові правила в’їзду в Туреччину для українців. Що змінилося?
Громадяни України, які подорожують до Туреччини, повинні будуть пред’явити перед подорожжю один з чотирьох документів на вибір, аби потрапити до країни...