Незабаром в Анкарі з'явиться вулиця Агатангела Кримського

Вулицю, на якій розташоване посольство України у столиці Туреччини, перейменують на вулицю Агатангела Кримського, також в Анкарі відкриють Український парк.
Про це повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга на своїй сторінці у Facebook.
«Розпочинаємо останній мій тиждень у Туреччині з приємних новин – вулиці Агатангела Кримського в Анкарі бути! Отримали позитивну відповідь турецької сторони на наше звернення щодо перейменування однієї з вулиць столиці на вулицю ім.Агатангела Кримського, 150-річчя з Дня народження якого ми відзначаємо цього року. Відтепер вулиця, на якій знаходиться наше Посольство, буде мати його ім’я. Залишилось завершити лише деякі формальності», – йдеться в дописі.
Також, за словами Сибіги, незабаром в центрі Анкари, в одній із найпрестижніших локацій столиці Туреччини, буде відкрито Український парк, який зараз перебуває на стадії впорядкування. Рішення місцевої влади про його створення також прийнято.

Агатангел Юхимович Кримський - український історик, мовознавець, вчений, орієнталіст, письменник і перекладач, поліглот, один з організаторів Академії наук України (1918). Український науковець походив з вихрещених кримських татар. Жертва сталінського терору.«Хочу щиро подякувати турецькій стороні за постійну підтримку та всебічне сприяння і допомогу, яку ми завжди відчуваємо. Отже, наша мета «Більше України в Туреччині» продовжує наповнюватися змістом. Особливо приємно, що всі ці чудові подарунки від турецьких друзів ми отримали напередодні 30-річчя Незалежності України», – наголосив посол.
"Мій батько з білоруського міщанського роду, мати — полька литовська, — я знацця, ані кровинки вкраїнської не маю, тільки що вродився та виріс на Вкраїні. Хоч я родом не вкраїнець, але цілком проукраїнився", - писав Кримський щодо свого походження.