Навіки з Україною в серці

Навіки з Україною в серці

13 лютого 2020 на 92-у році життя помер голова  Верховинської районної станиці Братства ОУН-УПА Дмитро Сливчук. Про це повідомили у спільноті “Український Визвольний Рух – ОУН і УПА” у facebook

Дмитро Захарович Сливчук народився 8 листопада 1928 року в селі Красник, нині Верховинського району Івано-Франківської обл. Був найстаршим серед шести дітей.

У 1943 році закінчив 5 класів Ільцівської народної школи. У цьому ж році став членом ОУН під псевдо “Дмитрик”. Був зв’язковим – носив записки від коменданта боївки вчителеві Федору Уршеджуку (“Ваньки”), який був комендантом самооборони, та отцю Богдану Одинському. Також три місяці керував господарством підпілля (600 овець) на полонині, аби партизанам було що їсти. Йому було тоді 15 років.

Весною 1944 року прийняв присягу в УПА. Двічі поранений, з 1946 року за вказівкою станичного легалізувався для підпільної роботи. У жовтні 1947 року під час доставки підпільної пошти Дмитра вистежили, поранили в ногу під час переслідування, але йому все одно вдалося втекти. 

У 1948 році Сливчук працював на лісосплаві. Дев’ять місяців служив у Радянській армії, звідки був комісований через хворобу.

До 1957 року працював у Шибенському лісопункті. Далі 15 років працював у Надвірнянському районі на лісоповалі. Після 34 роки столярував.

Проживав в селі Ільці, присілок Грабовець Верховинського району Івано-Франківщини. Вийшовши на пенсію, активно включився в роботу по увіковіченню пам’яті побратимів – учасників визвольних змагань. За його активної участі встановлено близько двох десятків хрестів на місцях загибелі воїнів УПА, виготовлено і встановлено 5 меморіальних дощок з іменами загиблих у селах району.

Дмитро Сливчук очолював Верховинську районну станицю Братства вояків УПА Карпатського краю. Виховав чотирьох дітей.

Після 242 денної битви за Донецький аеропорт та героїчного супротиву «кіборгів», що виявили незламну волю і сталевий дух, Дмитро Захарович не витримав і у 2015 році,коли вже був віком 87, звернувся до Верховинського районного військового комісаріату з проханням взяти його до Збройних сил України:

“Заява-звернення

Я звертаюсь до вас по такому питанню, що з насуваючою загрозою із сходу від московського агресора, який нас знищував понад 300 років терором, розстрілами, голодом, висилкою, віддихнув 20 років та зараз узявся далі, щоб покласти наш український народ на коліна. Якщо це йому вдасться, то ми вже ніколи не встанемо із колін. Я рішив проситися добровольцем в ряди АТО, щоб разом із молодими відстоювати і звільнити Україну від ворогів. Я ще ціпко можу тримати зброю в руках. Прошу зважити на моє прохання.

З повагою до вас, Дмитро”.

Але у військкоматі йому відмовили через вік.

Такі люди, як Дмитро Захарович Сливчук є сила і воля України - на їх праці, боротьбі та небайдужості тримається держава.

Вічна пам’ять.

Теги
Схожi
Під Одесою виявили найотруйнішого в світі павука
Україна
Під Одесою виявили найотруйнішого в світі павука
Його отрута в 15 разів сильніша, ніж у гримучої змії...
У центрі Миколаєва крутять сексистську рекламу, що принижує гідність жінок
Україна
У центрі Миколаєва крутять сексистську рекламу, що принижує гідність жінок
Мексистське відео використав місцевий магазин, який займається реалізацією популярної техніки Apple...
Посли Великої Британії, Швеції та Нідерландів взяли участь у Марші рівності у Києві
Україна
Посли Великої Британії, Швеції та Нідерландів взяли участь у Марші рівності у Києві
У Марші рівності-2021 в Києві взяли участь посли щонайменше трьох західних держав...
Українська армія вже впровадила понад триста стандартів НАТО
Україна
Українська армія вже впровадила понад триста стандартів НАТО
Введені стандарти НАТО застосовуються у таких галузях, як військова політика, безпека та стратегічне планування...
У Кривому Розі в насос затягнуло трьох працівників водоканалу
Україна
У Кривому Розі в насос затягнуло трьох працівників водоканалу
Працівники «Кривбасводоканалу» не переконалися в безпеці, не заміряли вміст газів у приміщенні і їх затягнуло в насос...