Нафта знову коштує $40. Країна-агресор у захваті

Нафта знову коштує $40. Країна-агресор у захваті

Нафта марки Brent торгувалася в цей понеділок за ціною вище $40 за барель. Це відбувається завдяки угоді ОПЕК+, яку було продовжено в минулі вихідні. Як довго буде діяти угода і як сильно може подорожчати нафта?

У понеділок вартість нафти марки Brent перевищувала позначку в 43 долари за барель. Ще кілька тижнів тому нафта цієї марки коштувала близько 20 доларів, повідомляє ВВС.

Ціни на нафту після найсильнішого обвалу, що стався у березні і квітні цього року на тлі пандемії коронавірусу і розвалу угоди ОПЕК+, з приходом літа відновлюються.

Нагадаємо, на початку березня Росія не змогла домовитися з країнами ОПЕК про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту різко впали. Свій внесок внесла і пандемія коронавірусу: на карантині людство стало в рази менше використовувати паливо. Ціна американської нафти в цей час вперше в історії впала нижче нуля.

У підсумку в квітні члени Організації країн-експортерів нафти ОПЕК і ще кілька виробників, включаючи Росію, знову сіли за стіл переговорів і уклали нову угоду, яка вступила в силу в травні. Після цього ціни на нафту пішли вгору.

Країни ОПЕК+ повинні були з початку травня скоротити видобуток на 9,7 млн ​​барелів на добу, а з липня пом'якшити угоду - зменшити обсяги скорочення до 7,7 млн ​​барелів.

6 червня на черговій зустрічі учасники альянсу вирішили продовжити угоду ще на місяць, тобто залишити обмеження видобутку на рівні 9,7 млн ​​барелів на добу.

Крім прописаної в угоді квоти, Саудівська Аравія добровільно скоротила видобуток на додаткові 1 млн барелів на добу, аби якнайшвидше збалансувати ринок.

Тим не менше 8 червня міністр енергетики королівства Абдулазіз бін Салман заявив, що Ер-Ріяд скасовує це добровільне скорочення з початку липня. Це означає, що на ринку з'являться додаткові 1 млн барелів нафти на добу.

Ринок відразу відреагував спадом цін з 42,8 до 40,9 долари за барель Brent.

Попит на нафтопродукти відновлюється в міру того, як великі держави знімають обмежувальні заходи, введені задля боротьби з коронавірусом. Разом з тим виклики, з якими зіткнулися виробники, залишаються.

Як уточнює Bloomberg, в травні найбільшими порушниками домовленостей в межах альянсу стали Ірак і Нігерія. У повідомленні ОПЕК+ йдеться, що порушники повинні надалі компенсувати ті обсяги скорочення, які вони не виконали в минулому місяці.

Зараз успіх угоди між країнами ОПЕК+, по суті, залежить від 100-відсоткового виконання умов усіма учасниками угоди, що раніше траплялося дуже рідко, відзначає Bloomberg, адже в ОПЕК+ немає механізму, який змусив би країни жорстко дотримуватися домовленостей.

У Китаї споживання нафти зросло до 90% від рівнів, які спостерігалися до початку пандемії Covid-19, повідомляє Рейтер з посиланням на аналітиків.

Ситуацію можуть погіршити не тільки порушення умов угоди і недостатньо високий попит в Китаї, але і зростання виробництва в Лівії, яка 7 червня оголосила про відновлення видобутку на найбільшому родовищі країни, де вона може добувати 1 млн барелів нафти на добу.  

Доходи країни-агресора, як відомо, значною мірою залежать від світових цін на нафту. У квітні нафтові доходи РФ впали на 53% в порівнянні з квітнем минулого року. За середньої ціни нафти на рівні $40 за барель, за підрахунками аналітиків,  доходи Москви в 2020 році знизяться на 2,3 трлн рублів у порівнянні з 2019 роком. Проте, відновлення цін на нафту і поступове пом'якшення карантинних заходів допоможе заповнити дохідну частину бюджету країни-агресора.

Теги
Схожi
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
Економіка
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
За підсумками березня зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція - до 5,9%...
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Економіка
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Німецькі природоохоронні організації подали позов проти рішення Федерального відомства щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» у німецьких водах...
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....