На Херсонщині проросійський священик змушує молитися за Путіна

На Херсонщині проросійський священик змушує молитися за Путіна

Настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці єромонах Іустін (Юревич) вимагає від своїх парафіян молитися за президента Росії Владіміра Путіна і не дозволяти собі жодної критики на його адресу. Храм знаходиться в Качкарівці Бери­славського району. Така антиукраїнська риторика священика налаштувала все село проти нього.  

Про це повідомляє Нова Каховка.

"Цей настоятель не просто проросійський, він веде відкриту проросійську агітацію. Жодного разу він не молився за українських воїнів. А якось жінки в розмові між собою біля церкви назвали винуватцем війни на сході України Путіна. Священик почув і примусив їх ставати на коліна та відмолювати у Бога гріхи за сказані проти президента Росії слова", - розповів депутат Херсонської облради VII скликання Ігор Йосипенко.

За його словами, до нього як депутата зверталися жителі села з проханням допомогти з заміною проросійського священика.

"Однак це рішення залежить від його керівництва, а в Новокаховській єпархії робити цього не хочуть. Не можемо ж ми винести його на вилах. Громада нічого, на жаль, зробити з ним не може. Тому люди просто відмовляються ходити до цієї церкви", - пояснив Ігор Йосипенко.

Голова Милівської ОТГ Олег Яхнієнко говорить, що замість свого настоятеля жителі Качкарівки і Милового запрошують священиків з Борозенського, Дудчан, Новорайська.

"В качкарівській церкві залишилися лічені одиниці парафіян. Слухати його проросійські промови і бути свідком відверто хамської поведінки бажаючих мало. Я сам зіштовхнувся з неадекватною поведінкою настоятеля кілька років тому, коли у мене помер батько. Після того, що я побачив, більше не дивуюся, чому його не кличуть ані на похорон, ані на хрестини".

Негативно відгукуються про свого священика і жителі Качкарівки.

" Церква у нас красива, але потребує ремонту. А де священик візьме на це гроші, якщо він налаштував усіх проти себе?", - говорить староста Качкарівки Юрій Бутівчак.

Олег Яхнієнко додав, що він звертався з даним питанням до СБУ і на певний час священик "затих".

"Але щось із цим треба робити. Як на мене, настоятеля храму треба замінити. Звісно, сільська рада не має права втручатися в справи Церкви, та якщо в Новокаховській єпархії не дослухаються до людей, буде бунт. Дивно, що там цього не розу­міють. Адже Церква повинна вгамовувати конфлікти, духовно налаштовувати людей, виховувати. А тут виходить навпаки. Ще одна біда з настоятелем пов’язана з крадіжками з церкви цінних ікон. Як тільки він кудись поїде - одразу там щось вкрадуть. Якось навіть вівтар звідти повністю винесли. Не хочу думати, що він якось до того причетний, але сам збіг обставин дуже дивний. Після чергової крадіжки він зібрав своїх парафіян і запропонував вивезти цінні ікони до російського Санкт-Петербурга або ж монастиря в Червоному Маяку. Як таке може в голову прийти? Може, давайте тоді й саму церкву вивеземо з Качкарівки?" - обурений Олег.

"Ікони зникають як тільки Іустін їде до Росії. В церкві вже й сигналізацію ставили, але потім вона зламалася. Надто багато дивних співпадінь", - додав Ігор Йосипенко.

Крім Покровського храму, ієромонах Іустін є настоятелем милівської церкви. За інформацією «Церковного вестника» РПЦ, він народився в Києві у 1967 році та є доктором богослов’я. З 2010 року служив у червономаяцькому Свято-Григорівському Бізюковому монастирі. У 2013-му прийняв чернечий постриг з ім’ям Іустін.

Іустін Юревич є активним учасником російських православних інтернет-форумів та заходів РПЦ. Наприкінці січня 2020 року він виступав з доповіддю на Міжнародних різдвяних освітніх читаннях «Великая Победа: наследие и наследники» у Храмі Христа Спасителя в Москві.

Качкарівський храм вважається одним із найкрасивіших на всьому півдні України. Збудували його на пагорбі в центрі села в 1912 році за проєктом відомого архітектора, одного з головних архітекторів Одеси Олександра Бернардацці. Зараз він належить до київської митрополії Україн­ської Православної Церкви.

Раніше Український Дощ писав, що уряд Китаю зобов’язав всі офіційні християнські організації замінити слова «Христос», «Ісус» і «Біблія» в книгах на китайські ініціали.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Рдник Єрмака пропонує ввести жорсткий карантин на Різдво
Релігія
Рдник Єрмака пропонує ввести жорсткий карантин на Різдво
Тимофій Милованов вважає, що бізнес все одно не уникне збитків, якщо епідемія вийде з-під контролю...
Рішення з українського питання Синод Кіпрської Церкви ухвалить у середу
Релігія
Рішення з українського питання Синод Кіпрської Церкви ухвалить у середу
Священний Синод Кіпрської Православної Церкви збереться вдруге, щоб Кіпрська Церква офіційно визначила позицію щодо поминання Митрополита Київського та всієї України Епіфанія архиєпископом Кіпрським Хризостомом...
Лукашенку білоруська Православна Церква оголосила анафему
Релігія
Лукашенку білоруська Православна Церква оголосила анафему
Предстоятель Білоруської Православної Автокефальної Церкви архиєпископ Святослав Логін відлучив від Церкви Олександра Лукашенка...
Священникам, які критикували владу, прокуратура Білорусі винесла попередження
Релігія
Священникам, які критикували владу, прокуратура Білорусі винесла попередження
Генпрокуратура Білорусі винесла офіційні попередження про неприпустимість порушення закону двом представникам найбільших релігійних конфесій...
Владика Філарет виступає проти легалізації одностатевих шлюбів в Україні
Релігія
Владика Філарет виступає проти легалізації одностатевих шлюбів в Україні
Владика повідомив, що якщо Верховна Рада буде розглядати таке питання на законодавчому рівні, то церква буде непримиримо з цим боротися...