[]

На Алеї українських діаспор висадили нові дерева

На Алеї українських діаспор висадили нові дерева

На Алеї українських діаспор в Києві висадили наступну, третю чергу дерев. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сторінку КП по УЗН Дніпровського району в Facebook.

«Продовжуємо висаджувати алею дерев та кущів у рамках проекту «Алея українських діаспор» у парку на Русанівській набережній. Сьогодні (8 квітня – ред.) алея поповнилася 9 деревами, серед яких каштан, дуб, ялинка, сакура, клен, черемха, липа, вяз, та кущем калини», - повідомляє в дописі КП по УЗН Дніпровського району на своїй сторінці у Facebook.

КП по УЗН Дніпровського району наголосило, що «на цьому не зупиняємось - далі буде».

Автор ідеї про створення Алеї українських діаспор активіст спілки українців Гамбургу Feine Ukraine Олег Резник на своїй стоінці у Facebook подякував координаторам в Україні, які знайшли можливість навіть під час карантину, все організувати максимально ефективно. Він додав, що «на наступну висадку будемо чекати на нові дерева від українців з різних країн».

Довідково: Алею українських діаспор було закладено у травні 2019 року українськими громадами з різних країн, як символ зв’язку українців усього світу з Батьківщиною. Один з координаторів проєкту Олександр Білера розповів, що завдання проєкту - закласти в Києві символічну алею та надати можливість кожній діаспорі посадити дерево від свого імені. Пам’ятний напис ідентифікуватиме дерево та діаспору. Планується висадити щонайменше 100 дерев.

Мета проєкту – показати єдність України з її дітьми-українцями, де б вони не знаходились.

«Алея символічно показує, що будь-яка діаспора українців через своє коріння має духовний зв’язок з українцями всього світу та Україною», - зауважив Олександр Білера.

Дерева та кущі висаджуються групами, за готовністю та згідно із замовленням від українців закордону. Діаспоряни обирають дерево для Алеї голосуванням всередині громади, зважаючи, зокрема, на національні дерева країн проживання, вподобання членів громади тощо. 

Види саджанців погоджуються з виконавцем робіт – Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м.Києва. Дерева повинні добре рости в умовах міста і паркової алеї, мають бути добре розвинені тощо.

Під час першої черги на Алеї діаспор висадили дерева від українських громад з Німеччини, Ірландії, Домініканської Республіки, Туреччини, Росії, Люксембургу, Великої Британії, ОАЕ, Князівства Монако, Сінгапуру, США (Північна Кароліна), Італії та Канади.

В рамках другої черги посадили 8 саджанців, зокрема, дуб (від українців Латвії), горобину (РФ, Москва), ліщину (Мексика), платан (Грузія), ялину (Індія), клен канадський (Канада), дуб червоний (Німеччина, Саксонія), карагач (Казахстан), збільшивши кількість дерев до 20.

Організатори наголосили, що відійшли від попереднього принципу «Одна країна - одне дерево», адже у ряді країн живе по кілька мільйонів українців і не існує єдиної організації, яка б могла виступати від усієї громади.

«Тому ми охоче запрошуємо різні спілки з різних країн та округів, земель, кантонів, областей, провінцій, штатів, воеводств тощо висаджувати свої дерева з відповідними табличками», - зазначив Олег Резник.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
Події
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
У Чехії за минулий рік народилося понад 1250 українців, що на півтори сотні більше порівняно з попереднім роком...
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Події
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Українська громада Ґраца (Австрія) вперше отримала свого представника у консультаційній раді мігрантів, яка представляє інтереси мешканців міста – негромадян ЄС, ним стала Галина Скотнік...
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Події
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Українська тенісистка, бронзовий призер Олімпійських ігор у Токіо 2020 Еліна Світоліна відвідала у Чикаго (США) Український національний музей...
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
Події
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
У польському місті Холм відзначили 155-ту річницю від дня народження одного з найвідоміших діячів українського державотворення Михайла Грушевського...
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
Події
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
У п’яти престижних кінотеатрах столиці Китаю упродовж 22-30 вересня відбудуться «Дні українського кіно»...