[]

На Алеї українських діаспор висадили нові дерева

На Алеї українських діаспор висадили нові дерева

На Алеї українських діаспор в Києві висадили наступну, третю чергу дерев. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сторінку КП по УЗН Дніпровського району в Facebook.

«Продовжуємо висаджувати алею дерев та кущів у рамках проекту «Алея українських діаспор» у парку на Русанівській набережній. Сьогодні (8 квітня – ред.) алея поповнилася 9 деревами, серед яких каштан, дуб, ялинка, сакура, клен, черемха, липа, вяз, та кущем калини», - повідомляє в дописі КП по УЗН Дніпровського району на своїй сторінці у Facebook.

КП по УЗН Дніпровського району наголосило, що «на цьому не зупиняємось - далі буде».

Автор ідеї про створення Алеї українських діаспор активіст спілки українців Гамбургу Feine Ukraine Олег Резник на своїй стоінці у Facebook подякував координаторам в Україні, які знайшли можливість навіть під час карантину, все організувати максимально ефективно. Він додав, що «на наступну висадку будемо чекати на нові дерева від українців з різних країн».

Довідково: Алею українських діаспор було закладено у травні 2019 року українськими громадами з різних країн, як символ зв’язку українців усього світу з Батьківщиною. Один з координаторів проєкту Олександр Білера розповів, що завдання проєкту - закласти в Києві символічну алею та надати можливість кожній діаспорі посадити дерево від свого імені. Пам’ятний напис ідентифікуватиме дерево та діаспору. Планується висадити щонайменше 100 дерев.

Мета проєкту – показати єдність України з її дітьми-українцями, де б вони не знаходились.

«Алея символічно показує, що будь-яка діаспора українців через своє коріння має духовний зв’язок з українцями всього світу та Україною», - зауважив Олександр Білера.

Дерева та кущі висаджуються групами, за готовністю та згідно із замовленням від українців закордону. Діаспоряни обирають дерево для Алеї голосуванням всередині громади, зважаючи, зокрема, на національні дерева країн проживання, вподобання членів громади тощо. 

Види саджанців погоджуються з виконавцем робіт – Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м.Києва. Дерева повинні добре рости в умовах міста і паркової алеї, мають бути добре розвинені тощо.

Під час першої черги на Алеї діаспор висадили дерева від українських громад з Німеччини, Ірландії, Домініканської Республіки, Туреччини, Росії, Люксембургу, Великої Британії, ОАЕ, Князівства Монако, Сінгапуру, США (Північна Кароліна), Італії та Канади.

В рамках другої черги посадили 8 саджанців, зокрема, дуб (від українців Латвії), горобину (РФ, Москва), ліщину (Мексика), платан (Грузія), ялину (Індія), клен канадський (Канада), дуб червоний (Німеччина, Саксонія), карагач (Казахстан), збільшивши кількість дерев до 20.

Організатори наголосили, що відійшли від попереднього принципу «Одна країна - одне дерево», адже у ряді країн живе по кілька мільйонів українців і не існує єдиної організації, яка б могла виступати від усієї громади.

«Тому ми охоче запрошуємо різні спілки з різних країн та округів, земель, кантонів, областей, провінцій, штатів, воеводств тощо висаджувати свої дерева з відповідними табличками», - зазначив Олег Резник.

[]
Теги
Схожi
У Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві Петру Зленку
Події
У Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві Петру Зленку
6 травня на фасаді будинку №38 по вул. Лужицькій у Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві, колишньому співробітнику празької Слов’янської бібліотеки Петру Зленку...
Український шеф-кухар отримав топову міжнародну кулінарну нагороду
Події
Український шеф-кухар отримав топову міжнародну кулінарну нагороду
Український шеф-кухар Юрій Ковриженко отримав звання Амбасадора смаку за глобальну гастрономію – топову офіційну нагороду для шеф-кухарів та інших суб'єктів...
Світовий Конґрес Українців привітав українців усього світу з Великоднем
Події
Світовий Конґрес Українців привітав українців усього світу з Великоднем
Світовий Конґрес Українців у ці святкові дні щиро вітає всіх українців і друзів України у всьому світі зі світлим святом Воскресіння Христового...
Українці Канади запрошують гостей на День вишиванки
Події
Українці Канади запрошують гостей на День вишиванки
Юний акордеоніст з Донеччини здобув перемогу на Міжнародному конкурсі в Америці
Події
Юний акордеоніст з Донеччини здобув перемогу на Міжнародному конкурсі в Америці
На Міжнародному конкурсі в США здобув перемогу й отримав звання чемпіона світу Іван Гомольський – юний акордеоніст із Донецької області...