Мовний омбудсмен вимагає реакції на приниження жінки за українську мову

Мовний омбудсмен вимагає реакції на приниження жінки за українську мову

Уповноважений щодо захисту державної мови Тарас Кремінь закликає керівництво міста Слов'янськ вжити невідкладних заходів оперативного реагування на факт приниження жінки в громадському транспорті через звернення українською мовою.

Про це сказано в повідомленні пресслужби мовного омбудсмена.

"Гнівна реакція суспільства на приниження жінки, яка у місті Слов'янськ звернулася українською до пасажирів у громадському транспорті одягнути захисні маски, не залишиться поза моєю увагою як Уповноваженого. Приниження через застосування державної мови - це падіння суспільної моралі. Байдужість водія маршрутного автобуса, як і деяких чиновників, які більше зайняті місцевими виборами, аніж виконанням законів, обурює", - заявив Кремінь.

Він звернувся до керівництва міста Слов'янськ з вимогою відреагувати на те, що трапилося.

"Перевізник і водій повинні дбати як про здоров'я і безпеки пасажирів, так і про порядок на маршрутних лініях", - додав він.

Крім того, Кремінь попросив Національну поліцію Україні ідентифікувати осіб, які цькували жінку, застосовували силу, намагаючись виштовхнути з маршрутного автобуса, і вжити щодо них заходи, передбачені чинним законодавством України.

Про конфлікт

У Слов'янську із маршрутки виштовхали жінку, яка, звертаючись українською мовою, зробила зауваження пасажиру без маски. Пасажири маршрутки називають її "громадською діячкою" і вимагають "балакать по-славянски". Автор відео стверджує, що конфлікт почався через зауваження про неправильне носіння захисної маски одному з чоловіків.

На відео, яке виклали місцеві сайти, видно, як жінку, яка знімала суперечку на телефон, ображають кілька пасажирів маршрутки. Інші або підтримували їх, або не вступали у суперечку.

"Довели країну! Приїхали сюди, до нашого сходу, життя від вас немає! Громадська діячка!", - обурилася одна із пасажирок маршрутки, запропонувавши жінці розмовляти "слов'янською мовою" у Слов'янську.

"У нас в Слов'янську нормальні люди усі, адекватні. Не такі, як ви в Україні", - також довелося почути україномовній пасажирці.

Після цього пасажир-чоловік з нецензурною лайкою змусив її вийти. Відео викликало хвилю обурених коментарів у соціальних мережах.

"Гнівна реакція суспільства на приниження жінки, яка у місті Слов'янськ звернулася українською до пасажирів у громадському транспорті одягнути захисні маски, не залишиться поза моєю увагою", - написав у Facebook уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Згодом на відео звернули увагу і у Слов'янському відділі поліції.

"Під час моніторингу інтернет-ресурсів поліція виявила відеозапис конфліктної ситуації в маршрутному таксі через спілкування однієї з пасажирок українською. Розпочато досудове розслідування. Поліція встановлює учасників конфлікту", - йдеться у повідомленні поліції.

Там відкрили кримінальне провадження за статтею "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознакам".

Тепер поліцейські встановлюють обставини події та її учасників.

 

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Українська спортивна драма здобула 4 номінації кінофестивалю у США
Культура
Українська спортивна драма здобула 4 номінації кінофестивалю у США
Українська спортивна драма «Пульс», режисера Сергія Чеборатенка,  претендує на чотири нагороди американського кінофестивалю FLIC...
Вже можна: міністр культури закликав українців гуляти по театрах і кафе
Культура
Вже можна: міністр культури закликав українців гуляти по театрах і кафе
Міністр культури Олександр Ткаченко закликав українців до відвідування театрів, кінотеатрів, опери, торгових центрів і музеїв...
Найбільша книжкова виставка США BookExpo припиняє своє існування
Культура
Найбільша книжкова виставка США BookExpo припиняє своє існування
Також буде скасована конвенція фанатів BookCon та фестиваль Unbound. Усі три заходи не проводитимуться уже з наступного року...
Традиції України: як дівчата залицялися до парубків
Культура
Традиції України: як дівчата залицялися до парубків
Тривалий час праця де Боплана «Про козаків» була єдиним у Європі науковим джерелом з україністики...
«Оскар» 2021: премії вручать в Dolby Theatre в Лос-Анджелесі
Культура
«Оскар» 2021: премії вручать в Dolby Theatre в Лос-Анджелесі
Представник Американської кіноакадемії повідомив, як пройде вручення головної кінематографічної премії «Оскар» у 2021 році...