[]

МІОК та СКУ обговорили напрями співпраці

МІОК та СКУ обговорили напрями співпраці

19 травня 2020 року за ініціативи Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки у форматі відеоконференції відбулася зустріч команди МІОКу з Наталією Пошивайло-Таулер, Регіональною Віцепрезиденткою Східної, Південної та Південно-Східної Азії, Океанії та Африки Світового Конґресу Українців.

Про це повідомляється на сайті МІОК.

На початку зустрічі Ірина Ключковська, директорка МІОКу зазначила:

«Нам цікавий цей регіон – південна півкуля. Маємо багато ідей, проектів, які готові вам запропонувати. Сьогодні це лише перший етап. Ми хотіли б детальніше ознайомитися з українськими громадами, які є під Вашою юрисдикцією, та обговорити напрями для співпраці».

Наталія Пошивайло-Таулер розповіла, що працює з представниками 27 українських громад з Австралії, Нової Зеландії, Малайзії, Китаю, Індії, Монголії, Сінгапуру, Індонезії, Гонконгу, Об’єднаних Арабських Еміратів, Лівану, Мозамбіку, Південно-Африканської Республіки, Туреччини та інших країн, з яких лише Австралія є членом СКУ. Решта – це представники організацій, які функціонують як асоційовані члени, та ті, що підтримують зв’язок зі СКУ.

Наталія презентувала розроблену стратегію співпраці в межах регіону, розповіла про особливості внутрішньої комунікації, про пріоритетні напрями діяльності, про політичну діяльність, культурну дипломатію, а також ідеї менторства для нових громад та розвитку українського шкільництва за кордоном.

«Стара діаспора – марафонці, молоді громади – спринтери, які мають великий запал, але ще не мають такої витримки. Нам важливо – об’єднати одних і других, щоб українська справа тривала, щоб була тяглість, поповнення», – зазначила віцепрезидентка.

У відповідь на озвучені пріоритетні напрями діяльності працівники МІОКу коротко представили напрацювання Інституту, які можуть бути корисними для громад країн Азії, Африки та Океанії насамперед у сфері вивчення української мови як іноземної.

Зазначається, що велике зацікавлення у Н. Пошивайло-Таулер викликав новий проєкт МІОКу «Портал «Український освітній всесвіт».

«Це дуже потрібний проєкт. Мені цього дуже бракує, – наголосила пані Пошивайло-Таулер, – я чомусь була переконана, що така карта українських шкіл у світі вже існує. Але я помилилася».

Науковці МІОКу поділилися першими здобутками в започаткованій співпраці з Асоціацією українців у ПАР та розповіли про подальші заплановані дослідницькі кроки.

На завершення учасники зустрічі обговорили план, тематику та формат майбутніх спільних заходів, зокрема відеоконференції, вебінари тощо.

Довідково: Наталя Пошивайло-Таулер народилася і виросла в Полтаві, Україна. Після закінчення школи з медаллю, вступила до Полтавського Технічного Університету за спеціальністю Економіка та Менеджмент в будівництві. Пізніше отримала освіту в Новій Зеландіі та Австралії. З 1997 до 2013 р. проживала в Новій Зеландії і брала активну участь у роботі української громади.

У 2010-2013 рр. була Головою Об’єднання Українців Нової Зеландії (Північні регіони). З 2013 р. мешкає в Мельбурні, Австралія. У даний час є Головним Виховником осередку СУМ у Мельбурні, головою відділу Союзу Українок та вчителем Української суботньої школи імені Лесі Українки.

У професійному середовищі Наталя є спеціалістом по написанню тендерів у Технологічному Інституті Бокс Хіл, який визнано найкращим навчальним закладом Австралії у 2016 р. Отримала ряд нагород від Полтавської обласної адміністрації за активну волонтерську допомогу у 2014-2017 рр.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Іспанії фестиваль української культури «Ucrania Fest - 2020» пройде онлайн
Події
В Іспанії фестиваль української культури «Ucrania Fest - 2020» пройде онлайн
Талановитих українців з усього світу запрошують до участі у Шостому фестивалі української культури «Ucrania Fest - 2020» в Барселоні, який цьогоріч пройде онлайн...
Створено перший пошуковий каталог українських американських діячів мистецтва
Події
Створено перший пошуковий каталог українських американських діячів мистецтва
Союз українок Америки створив перший пошуковй онлайн-каталог «Ukrainian American Artist Directory» для віднайдення українських митців Америки...
Лас-Вегас на карантині ліпить вареники
Події
Лас-Вегас на карантині ліпить вареники
Українські вареники за часів карантину стали однією з найбільш популярних страв серед клієнтів ресторану європейської кухні «Forte», який працює в Лас-Вегасі вже 10 років....
Відійшов у вічність відомий діяч діаспори Роман Лилик
Події
Відійшов у вічність відомий діяч діаспори Роман Лилик
Пішов з життя Почесний голова Українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині Роман Лилик...
Міжнародна літня школа україністики «Крок до України» запрошує до реєстрації
Події
Міжнародна літня школа україністики «Крок до України» запрошує до реєстрації
ХІІІ Міжнародна літня школа україністики «Крок до України», яка цьогоріч відбудеться онлайн, запрошує реєструватися усіх охочих...