«Ми відчуваємо посилену відповідальність за захист прав інтелектуальної власності» - Любченко

Найбільша категорія українського експорту до США - це експорт цифрових послуг. 2020 року експорт цих послуг склав понад 998 млн доларів і був більшим, ніж експорт усіх матеріальних товарів. Про це у Facebook написав член Ради національної безпеки та оборони, перший віцепрем'єр-міністр України - міністр економіки України Олексій Любченко, проаналізувавши у дописі економічну складову відносин двох країн.
"Перше півріччя 2021 року показало 30 % зростання експорту ІТ послуг (625 млн дол. США), а отже психологічну позначку в 1 млрд доларів експорту буде значно перевищено. Ці цифри лише підкреслюють важливість зустрічей Президента у Силіконовій долині. Ставка на цифровізацію - це ставка на майбутнє", - відзначив віцепрем'єр.
Любченко також зазначив, що найбільшою статтею імпорту в Україну з США є автомобілі (664 млн минулого року і 587 млн за 8 місяців цього року).
"Найгірше, що 70 відсотків з цих автомобілів - вживані. Друга категорія - це вугілля, якого ми імпортували з США на 480 млн доларів минулого року і на 300 млн за 8 місяців цього року. Домінування цих товарів суперечить спільним кліматичним цілям України й США", - вважає Любченко.

Під час зустрічей з торговим представником США Любченко наголосив на потребі розвивати двосторонній правовий режим у питаннях цифрової торгівлі, торгових аспектах кліматичної, екологічної та трудової політик, а також інших нетарифних норм і правил, які домінуватимуть у наступне десятиліття в глобальній торгівлі.
У Спільній заяві щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки, що була підписана у Вашингтоні, зокрема зазначено, що «Україна та Сполучені Штати планують переглянути дію Угоди про торговельне та інвестиційне співробітництво».

Восени цього року відбудеться 10 ювілейне засідання Українсько-американської ради з торгівлі та інвестицій. До проведення заходу будуть опрацьовані усі питання спільного інтересу, передусім захисту прав інтелектуальної власності. Любченко зазначив, що Україна має великий прогрес у цій сфері, особливо з точки зору нормативно-правового регулювання. Сторони підкреслили спільне прагнення до посилення захисту прав інтелектуальної власності, до комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності, починаючи з проведення їх інвентаризації.
"З огляду на стрімкий розвиток ІТ в Україні та необхідність створення нових технологій, в тому числі як стимулів для розвитку людського капіталу, ми відчуваємо посилену відповідальність за захист прав інтелектуальної власності", - зазначив міністр.
Олексій Любченко наголосив на тому, що Україна і США мають спільні цілі та спільні інструменти для їх досягнення.
"Тепер нас чекає багато спільної роботи", - завершив свій допис віцепрем'єр.

Український Дощ писав раніше, що Кремль відреагував на переговори Зеленського і Байдена як на «дружбу проти Росії».
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi