[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

«Косорука» архітектурна спадщина України має корені у Древньому Римі

«Косорука» архітектурна спадщина України має корені у Древньому Римі

У Києві в результаті вибуху газу в панельному будинку на Позняках було зруйновано 16 квартир, 40 - пошкоджено. Наразі відомо про трьох загиблих і 5 травмованих осіб.

У Древньому Римі для плебсу будували багатоповерхові «хрущовки». З каналізацією, примітивним опаленням, туалетами (один на поверх).

У них жили бідняки та середній клас. Не один сатирик і поет тих часів обстібав цю пародію на нормальне житло.

Інсули - так називаються древньоримські багатоквартирні мурашники - і обвалювалися, і горіли, і були затоплені. Будували їх з поганих матеріалів, ніякої звукоізоляції, на горішніх поверхах завжди проблеми з водою, влітку жарко, взимку холодно. Та й самі квартирки тісні: вітальня, кухня, спальня. 200м. кв. Рабам доводилося спати під сходами.

Імператори обмежували висотність інсул, але заборон не завжди дотримувалися. Бували і 8-поверхівки, і 10-ти.
Немало інсул збереглися до наших днів. Одна з них підпирає Капітолій у Римі. Слід розуміти, що останні 2 тисячі років їх не ремонтували, а руйнували.

Наші совкові «інсули» були розраховані не на тисячі і навіть не на сотні, а на десятки років - плюс-мінус на 50. Звичайно вони будуть валитися з різних причин. Бо косоруке обслуговування доповнює косоруке будівництво.

Лякає те, що більшість вже нових будинків роблять не кращими, а ще гіршими, ніж у совку. Що про нашу «архітектуру» сказали б 2000 років тому, уявити важко.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]
Теги
Iншi дописи автора
Сьогодні день народження у Юрія-Богдана Шухевича - 88
З якою легкістю підкидають героя до небес, з такою ж легкістю потім витирають ноги
Риторичні питання в історії з Сергієм Стерненком
Поки що підозра Шарію виглядає слабо