Компанії дружини Медведчука фінансували росгвардію у Криму: СБУ викрила масштабну схему

Компанії дружини Медведчука фінансували росгвардію у Криму: СБУ викрила масштабну схему

Служба безпеки ліквідувала масштабну схему підпільного фінансування російських окупаційних угруповань з боку України. До організації оборудки причетна Оксана Марченко, дружина підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука

Про це передає пресслужба СБУ.

Саме Марченко є кінцевим бенефіціаром мережі київських компаній і підприємства в окупованій Ялті, які переводили мільйонні суми на рахунки росгвардії та МВС РФ в окупованому Криму.

"Ці компанії платили рашистам нібито за "охорону нерухомості Медведчука" на території півострова", - кажуть у СБУ. 

Крім цього, бізнес-структура Марченко регулярно поповнювала російський бюджет у вигляді сплати податків і зборів. Так, загальна сума здійснених платежів на користь країни-агресорки становить понад 50 млн у гривневому еквіваленті.

Правоохоронці встановили, що для реалізації схеми Марченко зареєструвала у Ялті товариство зі статутним капіталом у понад 1 млрд російських рублів. Для його створення задіяла активи трьох підконтрольних інвестиційних компаній, які розташовані у Києві.

"Потім кримська фірма підписала відповідні "охоронні угоди" зі структурами росгвардії та МВС РФ", - йдеться в повідомленні.

Згодом, після початку повномасштабного вторгнення РФ компанія Марченко продовжила фінансувати бюджет росіян.

Під час 11 обшуків на об’єктах  нерухомості дружини Медведчука, офісах її київських компаній та за адресами проживання їхніх топменеджерів співробітники СБУ виявили:

▪️ документи, комп’ютери, флешки та мобільні телефони із доказами оборудок
▪️ печатки та банківські картки, які використовували у незаконній діяльності

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили Оксані Марченко та очільниці афілійованої фірми у Криму про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру керівникам трьох київських компаній, причетних до злочинної схеми.

Зловмисникам загрожує покарання до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

  • 10 січня стало відомо, що президент Володимир Зеленський позбавив нардепів Віктора Медведчука, Тараса Козака, Андрія Деркача і Рената Кузьміна громадянства України. Це він зробив на підставі матеріалів, які були підготовлені СБУ та Державною міграційною службою України.
  • 13 січня депутати Верховної Ради проголосували за позбавлення мандатів нардепів Віктора Медведчука, Тараса Козака, Андрія Деркача, Андрія Аксьонова й Рената Кузьміна.

З досьє Українського дощу:

Дружина кума путіна і голови забороненої в Україні проросійської партії «Опозиційна платформа – за життя» Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко через підставні компанії оплачувала охоронні послуги в Криму, переказуючи гроші з Києва до МВС рф та росгвардії. Це випливає із даних, опублікованих Службою безпеки України.

За даними СБУ, Марченко була бенефіціаром компаній, які фінансували росгвардію та МВС росії у Криму. Вона зареєструвала компанію в Ялті зі статутним капіталом 1 мільярд рублів, використавши для цього активи трьох інвестиційних компаній у Києві. Потім кримська фірма підписала контракти на охорону із російськими силовими структурами. За даними СБУ, загальна сума, виплачена на користь росії, оцінюється у 50 мільйонів гривень. Оплата відбувалася і після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Наразі дружина Медведчука та голова афілійованої фірми у Криму підозрюються за статтею про фінансування дій, вчинених з метою повалення конституційного ладу чи захоплення влади в Україні. СБУ провели обшуки у 11 об'єктах нерухомості, що належать Марченко, в офісах київських компаній та будинках їхніх топ-менеджерів.

Дружина Медведчука володіє двома фірмами у кримському селищі Гаспра, які належали трьом компаніям. З них дві були зареєстровані у Києві за однією адресою з офісом ОПЗЖ.

Самому Медведчуку у Криму належить вілла у Сімеїзі, збудована на місці протитуберкульозного диспансеру. Його дружина, як випливає з її декларації, має земельну ділянку під Ялтою площею понад 5000 квадратних метрів, а також будинком з господарськими спорудами. Медведчук займає 12-й рядок у списку найбагатших українців Forbes. У 2021 році його статки оцінювалися в 620 мільйонів доларів.

Згідно з депутатською декларацією Медведчука за 2020 рік, грошові активи його сім'ї становлять понад 14 мільйонів євро: більша частина грошей зберігається на рахунку подружжя Медведчука. Вона ж, згідно з декларацією, є власницею близько сотні компаній у росії, Болгарії, Белізі, а також в Україні, на Кіпрі та Британських Віргінських островах.

Родина Медведчука володіє яхтою за 200 мільйонів доларів, ЗМІ, старовинною Біблію Гуттенберга тощо. У квітні 2022 року суд у Львові заарештував 154 об'єкти майна Медведчука — 26 автомобілів, 30 земельних ділянок, 23 будинки, 32 квартири, 17 місць для паркування і моторну яхту. Під арешт також потрапили частки у статутних капіталах у 25 компаніях, бенефіціарними власниками яких є Медведчук чи Марченко.

Медведчук зі своїм соратником Юрієм Бойком регулярно відвідував росію, зокрема перед президентськими виборами в Україні. Наприклад, у 2018 році Бойко та Медведчук приїхали на зустріч до тоді ще прем'єр-міністра рф Дмитра Медведєва, а також до голови «Газпрому» Олексія Міллера. Вже після президентських виборів Бойко та Медведчук відвідали Міжнародний економічний форум у Санкт-Петербурзі.

З травня 2021 року Медведчук перебував під домашнім арештом у справі про держзраду. Його підозрюють у передачі владі Криму матеріальної та документальної бази газового родовища «Глибока» на чорноморському шельфі біля Керчі. За версією слідства, політик також передав відомості про розташування секретного підрозділу Збройних сил України своєму однопартійцю Тарасу Козаку, який тоді перебував у росії. Крім цього, Медведчука звинувачують у створенні організації, яка вербувала українців, які приїхали до росії працювати та навчатися, та поширювала через них проросійську пропаганду.

12 квітня 2022 року Медведчука було заарештовано. Президент України Володимир Зеленський запропонував обміняти Медведчука на українських військових. Спочатку речник путіна Дмитро Пєсков заявив, що Медведчук не є громадянином росії і ніяк не пов'язаний з війною в Україні, щоб обмінювати його на українських військових. Проте вже у травні того ж року новий голова ЛДПР Володимир Слуцький запропонував обміняти полонених українських військових, які вийшли з комбінату «Азовсталь» у Маріуполі, на Медведчука.

22 вересня відбувся обмін Медведчука на українських військових. Так, Україна повернула 215 військовослужбовців, зокрема понад 100 захисників «Азовсталі», а росія — 55 рашистів та Медведчука. Як пізніше писала газета Washington Post, на обміні Медведчука наполягав особисто путін.

Український Дощ писав раніше, що Генпрокуратура України викликала «вагнерівця» Євгена Пригожина на допит.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
В Німеччині відреагували на ордер МКС на арешт путіна: «Ніхто не вищий за закон»
Політика
В Німеччині відреагували на ордер МКС на арешт путіна: «Ніхто не вищий за закон»
Федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц підтримав рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента росії владіміра путіна...
Кулеба обговорив з китайським колегою шляхи досягнення миру в Україні
Політика
Кулеба обговорив з китайським колегою шляхи досягнення миру в Україні
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обговорив з китайським колегою Цінь Ганом принципи, на яких можна відновити мир в Україні...
Китай перейменував російські міста на своїх картах
Політика
Китай перейменував російські міста на своїх картах
Відтепер на китайських картах Владивосток знову називається Хайшенвай (у перекладі - Затока Морського огірка), а острів Сахалін - Куедао...
МЗС запросило відвідати Україну республіканця Десантіса, який назвав вторгнення рф «територіальною суперечкою»
Політика
МЗС запросило відвідати Україну республіканця Десантіса, який назвав вторгнення рф «територіальною суперечкою»
МЗС запросило відвідати Україну республіканця Рона Десантіса, якого вважають можливим кандидатом від республіканців на президентських виборах у США в 2024 році
...
Індія закликала G20 відійти від теми війни в Україні та зосередитися на глобальній бідності
Політика
Індія закликала G20 відійти від теми війни в Україні та зосередитися на глобальній бідності
Перемовник Індії Амітабх Кант ствердив, що на саміті «Великої двадцятки» лідери мають зосередитися на глобальній бідності, а не війні рф проти України...