[]

КНУ імені Шевченка обирає ректора. Наймовірніший з кандидатів - Бугров

КНУ імені Шевченка обирає ректора. Наймовірніший з кандидатів - Бугров

Наприкінці серпня Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс на посаду ректора головного університету країни - Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. 25 листопада відбулося голосування за нового ректора КНУ, але жоден з кандидатів не набрав необхідних для перемоги 50% голосів. Тепер має відбутися другий тур виборів.

У першому турі виграв проректор університету, філософ Володимир Бугров, на боці якого симпатії більшості студентів і значної частини викладачів. Він набрав 42% усіх голосів виборців. На другому місці серед десяти претендентів опинився Сергій Вижва, український учений-геофізик, доктор геологічних наук, професор і академік. Йому у першому турі віддали свої голоси всього 7% голосуючих.

Тепер має відбутися другий тур виборів очільника провідного столичного ВУЗу. Але є маленький, але вкрай важливий нюанс: у Шевченковому університеті виборці до сьогодні не знають не те, що дати другого туру, а й взагалі, що мають голосувати за майбутнього ректора повторно. І це є комунікаційним нонсенсом, переконаний проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров.

"Необхідна постійна комунікація. Адже сила університету – саме у горизонтальних зв’язках! На жаль у нас кожен ізолюється у свою «печеру» і не знає, що робить інший поруч. Наприклад, студенти Інституту журналістики  не знають, що відбувається у виставковому кампусі. Тож намагаємося вибудувати ці зв’язки, але наразі це складно дається. Потрібно «зшивати» університет: щоб курсанти військового інституту знали, що діється в Інституті міжнародних відносин, а викладачі й студенти-міжнародники були у курсі життя фізичного факультету.

Маємо позбутися радянського поняття «кадри», бо університет – це люди(!): студенти, курсанти, учні,  викладачі, аспіранти, докторанти, наукові співробітники, адміністративно-управлінський, господарський і допоміжний персонал.

Перший крок – зробити аудит ресурсів для потреб людей. Готуючи документи, скажімо, на грант, люди по кілька днів чекають документи й довідки від сервісних служб: кадрів, бухгалтерії, планово-фінансового, міжнародного відділу, тендерного комітету… Довідку англійською чекають п’ять днів. І це у цифрову епоху. В університеті має стати зручно отримувати адміністративні послуги." - говорить кореспонденту Українського Дощу кандидат у ректору КНУ Бугров.

Наразі в Шевченківському університеті понад 190 різних кафедр.

"Завідувач кафедри – це головна рушійна сила університету. Не ректор, не директори і декани. Саме завідувач має збалансувати усіх творчих людей, які є у нього на кафедрі. А у нас із понад 2,5 тисяч викладацького складу не творчих людей немає." - вважає Бугров.

Ймовірний ректор КНУ вважає, що освітній процес в умовах пандемії потребує великого організаторського досвіду і знання нюансів у керуванні закладом освіти найвищого рівня.

"На сьогодні зростає роль гаранта освітньої програми. Він відповідає і за опис програми, і за її планування та акредитацію. Ми розробили Положення про гаранта, бо треба змінювати співвідношення, стосунки між відповідальними особами: гарант – завідувач кафедри – деканат. Гарант разом з деканатом формує навчальний план. Завкафедри й викладачі є  виконавцями, мають цей навчальний план реалізувати.

Тренінги для гарантів освітніх програм, для співробітників деканатів, навчальних підрозділів – надзвичайно необхідні сьогодні. Є blended learning, а у нас був blended meeting: в аудиторії працювали 20 осіб, а одночасно в он-лайні було ще понад сорок гарантів освітніх програм. І ми комбіновано проводили навчання. Навмисне проводимо тренінги для гарантів з різних факультетів. Багато хто вперше знайомиться з колегами й дізнається про сусідній факультет.

Ще один із шляхів навчальної комунікації – створення міждисциплінарних, насамперед, магістерських програм між факультетами. Це дасть можливість тісніше комунікувати викладачам різних кафедр, факультетів, інститутів університету. Адже в умовах карантину практично немає загальноуніверситетських заходів.

Ми вчимося комунікувати в умовах карантинних обмежень. Навесні вперше для абітурієнтів провели День «відкритих кватирок» замість Дня відкритих дверей. Понад 20 тисяч людей долучилося до цього он-лайн заходу! Запровадили інформаційний потік у YouTube – «Експерти КНУ розповідають» – спочатку говорили про коронавірус, а потім про світову економіку, міжнародне право, про політику – ці теми теж зацікавили чималу аудиторію.

Ще один перспективний проєкт – Shevchenko-Community – створення сучасної асоціації друзів Університету із залученням роботодавців, які працевлаштовують наших випускників, та самих випускників.

Сучасна он-лайнова комунікація неможлива без технологій. Тому закликаю зробити рішучий крок у цифровій грамотності. Це той виклик, на який ми маємо відреагувати. Якщо раніше спілкувався зі студентами електронною поштою, то тепер на кожну групу створив канал у Telegram. Це дає можливість швидко надсилати матеріали,  підтримувати безперервну комунікацію із заочниками.

 Всі сторінки у соціальних мережах – у Facebook, Instagram, Tweetter веду сам. Це дозволяє тримати зворотній зв'язок і знати, що й де відбувається. Коли навесні всі опинилися у екстримальній ситуації і треба було оперативно доносити рішення ректорату, усі ці засоби виявилися незамінними.

Університет створює нові майданчики для спілкування університетської спільноти. На базі актової зали у бібліотеці університету відкрили новий простір, створений за допомогою роботодавців – Mars, Global Logic, Genesis.

Ми вчимося комунікувати зі світом в умовах карантинних обмежень. Переймаємося глобальними комунікаціями, часто випускаючи із поля зору спілкування між учасниками освітнього процесу в університеті. А спілкування – це не лише обмін інформацією чи досвідом, це – творення спільноти, об’єднання довкола спільної мети – просування КНУ у світовому освітньому просторі.

Переконаний, що найкращий університет той, де наполегливо працює кожен – від ректора до студента. Маємо надавати своєчасні відповіді на виклики сьогодення – від роботи за умов пандемії до технологізації та цифровізації освітнього й наукового простору." - сказав у телефонній розмові Володимир Бугров.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Цинізм окупантів не має меж: в Маріуполі планують відкрити музей блокади Ленінграда
Освіта
Цинізм окупантів не має меж: в Маріуполі планують відкрити музей блокади Ленінграда
З такою заявою виступив губернатор Санкт-Петербурга Алєксандр Бєглов....
МОН вбиває мистецьку освіту в Україні
Освіта
МОН вбиває мистецьку освіту в Україні
Міністерство освіти та науки України готує нові правила вступу для абітурієнтів у цьому році...
У Києві рекомендують закладам освіти працювати дистанційно: захорюваність на грип зростає
Освіта
У Києві рекомендують закладам освіти працювати дистанційно: захорюваність на грип зростає
Медики закликають батьків не водити дітей із симптомами хвороби до дитячих садків і шкіл на тлі зростання захворюваності на грип і ГРВІ...
В школах України запроваджують нову посаду
Освіта
В школах України запроваджують нову посаду
У школах України, що межують з лінією фронту, а також Росією та Білоруссю, запроваджують нову посаду - офіцери освітньої безпеки...
 У Міносвіти хочуть зменшити кількість університетів втричі: нема студентів
Освіта
У Міносвіти хочуть зменшити кількість університетів втричі: нема студентів
В Україні потрібно зменшити кількість закладів вищої освіти, зважаючи на падіння кількості випускників шкіл...