[]

Книгу українки з Нової Зеландії про Голодомор та еміграцію представить віцепрезидентка СКУ

Книгу українки з Нової Зеландії про Голодомор та еміграцію представить віцепрезидентка СКУ

Уривки з мемуарів полтавки Марії Креховець з Нової Зеландії «Через Вогонь над Водою», які готуються до видання, книги українських емігрантів тощо представить віцепрезидентка Світового конгресу українців (СКУ) в Південній півкулі Наталія Пошивайло-Таулер в рамках онлайн-зустрічі 1 жовтня.

Про це пише Укрінформ з посиланням на інформацію голови відділу «Мальви» Союзу українок в Австралії Пошивайло-Таулер, яка повідомила про це на своїй сторінці в Facebook.

«Запрошую до спілкування 1 жовтня наживо у Фейсбуці, 15:00 київський час. Поговоримо про унікальні мемуари полтавки з Нової Зеландії «Через Вогонь над Водою», які я готую до видання, про українців у Новій Зеландії та Австралії, книги та багато іншого», - розповіла віцепрезидентка СКУ.

Зазначається, що мемуари мають вийти друком у видавництві «Коло» (Дрогобич) українською мовою наприкінці листопада. Книга розкаже про життя початку ХХ століття в Україні, громадянську війну, Голодомор та поселення за тисячі кілометрів від Батьківщини у Новій Зеландії, йдеться на сторінці події в соцмережі.

Онлайн-захід відбудеться на Фейсбук-сторінці Публічні бібліотеки Солом'янки  (https://www.facebook.com/zbs.solomyanska).

Пошивайло-Таулер уточнила що під час зустрічі також розкаже про свою роботу на посаді віцепрезидентки СКУ, зачитає уривки з майбутньої книги, а також покаже видання, які українські емігранти друкували в таборах у Німеччині та привезли з собою в Австралію і Нову Зеландію.

Повідомляється, що мемуари Марії Креховець раніше були опубліковані англійською мовою, їх переклав і видав син Марії Креховець Олег. 

Пошивайло-Таулер в період 2010-2013 рр. була головою Об'єднання українців в Новій Зеландії (Північні регіони) і з тих часів знайома з історіями емігрантів, колекціями книг з таборів переміщених осіб та іншими пам’ятними речами. 

Вона розповіла, що історія мемуарів Марії Креховець сягає багатьох десятиріч. Ще будучи молодою жінкою в таборі переміщених осіб (DP) біля міста Маґдебург в Німеччині, Креховець  почала писати щоденники. І так рік за роком назбиралося 12 зошитів. В старшому віці українка  надрукувала мемуари на друкарській машинці. А вже після смерті жінки в Новій Зеландії ці щоденники її чоловік Василь Креховець передав Пошивайло-Таулер.

«Моя місія - через унікальні мемуари полтавки пані Марії відкрити світу життя українки з початку ХХ століття на мальовничому полтавському хуторі через події громадянської війни, Голодомор, вивезення на роботи до Німеччини та поселення в Новій Зеландії», - зауважила віцепрезидентка СКУ.

За її словами, замовлення на книгу вже надходять з усього світу. Більше інформації про книгу, щодо оформлення передзамовлення тощо можна знайти на сторінці проєкту в Фейсбуці.

Починаючи з початку 2000-х рр., Пошивайло-Таулер проводить дослідження на тему української імміграції до Нової Зеландії. Її першу розвідку на цю тему було надруковано у 2004 році, з тих пір публікації періодично з'являються в різних часописах.

 

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Оцінка місцевих виборів спостерігачами української діаспори - «Системних порушень не було»
Події
Оцінка місцевих виборів спостерігачами української діаспори - «Системних порушень не було»
Попередні висновки щодо місцевих виборів в Україні оприлюднили Світовий Конгрес Українців та Український конгресовий комітет Америки...
Українці США створили робота-грибозбирача
Події
Українці США створили робота-грибозбирача
Українські розробники створили у США робота для збирання грибів...
В Японії продаватимуть поштові марки з українськими краєвидами
Події
В Японії продаватимуть поштові марки з українськими краєвидами
З 9 листопада пошта японської столиці Токіо розпочне продаж оригінальних марок «Україна - м.Хіно»...
КУК оголосив Національний тиждень поінформованості про Голодомор
Події
КУК оголосив Національний тиждень поінформованості про Голодомор
Конґрес українців Канади з 23 по 29 листопада оголосив Національний тиждень поінформованості про Голодомор...
Гітарист-віртуоз українського походження став Послом миру
Події
Гітарист-віртуоз українського походження став Послом миру
Федерація всесвітнього миру нагородила у Будапешті гітариста-віртуоза, що має закарпатське походження, Ференца Берната званням «Посол миру»...