[]

Історичний СУМівський календар: вересень

Історичний СУМівський календар: вересень
Кожен день сумівського року насичений подіями та пам’ятними датами, і вересень – не є виключенням. Про це – в нашому сумівському календарі. Про це повідомляється на сторінці Ukrainian Youth Association - CYM Global у Facebook.
 
1 вересня 1994 року – у місті Лубни Полтавської області члени Київської СУМ та Лубнівської міської організації КУН провели акцію “1 вересня”: учні отримали у школах цінний дар книжок українських авторів.
 
1–3 вересня 2000 року – на оселі СУМ в Елленвіл, Нью-Йорк (США) відбувся 49-ий Всеамериканський маніфестаційний здвиг СУМ під кличем “З Христом в нове тисячоліття”.
 
1 вересня 1961 року – народилася Катерина Ющенко (Чумаченко) – економіст, підприємець, дружина третього президента України Віктора Ющенка (2005-2010), вихованка осередку СУМ Чикаго, США.
 
4 вересня 1946 року – Центральне Організаційне Бюро СУМу скликало першу конференцію СУМ-, яка відбулася в Соммер-Казерне (Авґзбург). Конференція схвалила проект статуту СУМу. Крім того Конференція вибрала тимчасовий Центральний Комітет у складі: М.Сердюк, О.Калинник, К.Кохно, 3.Шупер, В.Петренко, В.Маркусь, М.Копинець, І.Фесенко.
 
 
5 вересня 1963 року – в с.Солонка на Львівщині народився голова Центрального Проводу СНУМ, перший голова Крайової Управи СУМ України, народний депутат України першого скликання Ігор Деркач.
 
5 вересня 2010 року – в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові здійснено єпископську хіротонію колишнього члена СНУМ, єпископа-помічника Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви владики Венедикта (Алексійчука).
 
5 вересня 2016 року – на Оселі СУМ в Елленвілі (США) втретє відбувся Благодійний Забіг-Виклик #5K for UA. Він зібрав 30 учасників з 8 Осередків східного узбережжя. Усі зібрані пожертви під час Благодійного Забігу-Виклику #5K for UA будуть відправлені волонтерській групі “Львівський Лицар”.
 
 
9-11 вересня 1994 року – на березі р.Сули відбувся вишкільний табір юнацтва СУМ. Сумівці відвідали Мгарський монастир, ознайомилися із м.Лубни, узяли участь у проведенні Дня скорботи, присвяченого вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. В СШ №2 відбулась зустріч зі школярами активістів СУМу м.Лубни створили ініціативну групу для формування осередку СУМ.
 
11 вересня 2001 року – внаслідок терористичного нападу на Світовий торговельний центр в Нью-Йорку, рятуючи людей, які перебували в цих будинках, загинув СУМівець осередку м.Пассейк (США) др.Іван Скала. Посмертно відзначений найвищою нагородою Спілки – Залізним Хрестом Заслуги “За рятування життя людини з наражанням на небезпеку власного життя”.
 
12 вересня 2002 року – на сімдесятому році життя відійшов у вічність др.Ярослав Бакалюк. Один з засновників відновленої Спілки Української Молоді (с.Кошляки, Тернопільщина, 1948 рік) він чесно і віддано пройшов нелегке життя, вірний гаслу «Бог і Україна».
 
16-18 вересня 2000 року – в Сіднеї (Австралія) близько 40 сумівців взяли участь у відкритті Світового Олімпійського Злету. Учасники прибули з Австралії, Сполучених Штатів Америки, Канади та Великої Британії.
 
 
17-24 вересня 1989 року – у м.Чернівці відбувся перший фестиваль «Червона Рута». Одним із дипломантів фесту став львівський СНУМівець, учасник проголошення 19 серпня 1989 року на г.Маківці створення Спілки Незалежної Української Молоді Орест Тучковський.
 
19 вересня 1989 року – відбувся установчий Збір Київської міської організації Спілки Української Молоді.
 
22 вересня 2008 року – у м.Львів помер педагог і психолог, політичний і громадський діяч, довголітній член Виховної Ради Спілки Української Молоді Григорй Васькович.
 
22-25 вересня 1962 року – на Оселі СУМ в Елленвіл Нью-Йорк відбувся VIІ Світовий Конгрес СУМ. У висліді нарад доручено тодішній новообраній Центральній Управі СУМ здійснити заходи для підготовки окремого періодичного журналу для Юнацтва. При тому висловлено також побажання, щоби запланований новий журнал помішував такі матеріали, що їх виховники Юнацтва могли б використовувати на виховних сходинах, або щоби Юнацтво самостійно могло поповняти свої знання цікавими інформаціями про Україну. З того часу бере свій початок журнал «Крилаті».
 
25 вересня 1938 року – народився український археолог, мистецтвознавець, історик, поет, викладач і громадсько-політичний діяч, Опікун Тернопільського осередку СУМ в Україні Ігор Ґерета († 5 червня 2002р.).
 
 
26 – 27 вересня 2016 року – у Львові відбулись урочистості з нагоди 90-ліття СУМ. Участь у святкуваннях взяли близько трьохсот представників організації з України, Канади, США, Німеччини, Бельгії, Австралії, Великобританії. Святкові заходи пройшли у Львові, в Українському католицькому університеті. З привітальними словами виступили голова Світової Управи Петро Дума, єпископ-помічник Львівської архиєпрахії УГКЦ Владика Венедикт (Алексійчук), проректор УКУ Мирослав Маринович, голова Львівської ОДА Олег Синютка, міський голова Львова Андрій Садовий. На адресу організації надійшли також привітання від Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, міністра молоді та спорту України Ігора Жданова, Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука, СУМівця, голови Проводу ОУН (бандерівців) Степана Романіва, Президента Світового Конгресу Українців Євгена Чолія.
 
27 вересня 2016 року – на горі Маківка відкрито пам’ятний знак на честь річниці проголошення створення Спілки Незалежної Української Молоді (СНУМ), яка стала ідейною попередницею відновленої СУМ в Україні.
 
У вересні 1994 року – у Києві, в приміщенні Спілки письменників, відбулася урочиста конференція, присвячена 5-ій річниці відновлення діяльності Спілки Української Молоді в Україні.
 
Вересень 1989 року – поява в Україні друкованих видань СУМ-СНУМ. У різний час відомо про понад 30 газет і журналів СУМ-СНУМ.
 
 
Вересень 1932 року – засуджений до 4 років ув’язнення учасник I Конгресу Проводу Українських Націоналістів, один із 28 співзасновників ОУН, український політичний діяч, публіцист, член Проводу Спілки Української Націоналістичної Молоді (СУНМ), автор «Декалогу українського націоналіста» Степан Ленкавський.
 
Вересень 1929 року – арешт визначних діячів української науки, культури й УАПЦ за належність до Спілки Визволення України (СВУ) та Спілки Української Молоді (СУМ).
[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Українці  Індії провели перший фестиваль українського борщу
Події
Українці Індії провели перший фестиваль українського борщу
Перший міні-фестиваль Українського борщу у Індії відбувся на минулому тижні в онлайн фото-режимі (карантин вносить корективи)...
В СКУ закликали підтримати українські родини в Лівані
Події
В СКУ закликали підтримати українські родини в Лівані
Світовий Конґрес Українців та Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) за підтримки УГКЦ продовжують збірку для постраждалих у Лівані українських родин...
В Данії провели зустріч присвячену Голодомору
Події
В Данії провели зустріч присвячену Голодомору
Посол Видойник і представники Дансько-українського товариства провели зустріч, присвячену Голодомору...
Конгрес українців Канади запрошує до участі в українознавчій вікторині
Події
Конгрес українців Канади запрошує до участі в українознавчій вікторині
КУК запрошує усіх охочих долучитися 25 вересня до віртуальної українознавчої сімейної вікторини Virtual Trivia Night...
Дві нові українські школи відкрила УГКЦ в Угорщині
Події
Дві нові українські школи відкрила УГКЦ в Угорщині
Минулими вихідними неподалік від Будапешта відбулося офіційне відкриття двох українських шкіл: Недільної школи при ДСУУ та церковної «Рідної школи»...