[]

Інсталяція художниці українського походження Лесі Марущак представлена на фестивалі у Швеції

Інсталяція художниці українського походження Лесі Марущак представлена на фестивалі у Швеції

Проєкт МАРІЯ - художня інсталяція канадського фотографа, художниці українського походження Лесі Марущак, яка ділиться історією Голодомору очима свідка, виставлений на сьомому фотофестивалі Landskrona у Швеції, що триває до 20 вересня та включає понад двадцять виставок.

Про це повідомляє СКУ.

"Проєкт, створений на різних платформах, включаючи книги, інсталяції, текстильні скульптури, вистави, лекції та фільми, демонструє мій інтелектуальний та емоційний відгук, підтриманий сучасними дослідженнями та історіями тих, які вижили. Ці спомини справили таке враження, що вони завжди зі мною, коли я досліджую свою особистість, але також коли ділюсь ними з іншими. Саме під час обміну цими історіями ми вивчаємо світовий досвід та знаходимо спільну мову. Саме про це йдеться в моїй роботі", - сказала Леся Марущак.

Одне із зображень проєкту МАРІЯ відображається як головний рекламний образ фестивалю Landskrona на цифрових білбордах у центрі міста.

“Проєкт Лесі Марущак МАРІЯ - це роздуми про пам’ять та травми Голодомору. Відправна точка Лесі, портрет Марії Ф, свідка, яка переїхала до Канади, - це твір змішаної техніки з використанням архівних зображень, які переосмислюються цифровим способом, що призводить до несвоєчасного візуального оповідання", - прокоментувала куратор Landskrona 2020 Моніка Алленде.

"Проєкт МАРІЯ був обраний в рамках цьогорічної програми фестивалю LandskronaFoto, що відповідає темі "Архітектура пам'яті ", роздуму про роль пам'яті у побудові реальності, а також про впливи на колективне поняття про соціальну пам'ять", - продовжує Альєнде.

Зазначається, що виставка є частиною розділу під заголовком "Суперечність історії" в рамках загальної теми фестивалю, де чотири митці розглядають наслідки насильства під час переслідування та, зрештою, геноциду в авторитарних режимах. Вона проводиться в Цитаделі, середньовічній фортеці в центрі міста, яка служила одночасно в'язницею та центром біженців після Другої світової війни до 1940-х років, маючи на меті створити прямий діалог з простором.

“Світовий Конґрес Українців вітає Лесю Марущак з її досягненнями та міжнародним визнанням її роботи, зокрема проєкту МАРІЇ”, - прокоментував віце-президент СКУ та голова Міжнародного координаційного комітету СКУ з питань Голодомору Стефан Романів.

"Ми також висловлюємо свою вдячність фестивалю Landskrona Foto Festival та його художньому керівникові Моніці Алленде за те, що вони обрали МАРІЮ серед своїх експонатів стільки видатних фотографів і тим самим допомогли підвищити обізнаність про цей геноцид, який сьогодні досі залишається відносно невідомим в історичній пам’яті".

Леся Марущак виграла численні нагороди та отримала визнання за проєкт МАРІЯ на міжнародному рівні, включаючи кінцевий список 2019 Prix du Livres, Recontres d’Arles, у Франції та Гран-прі, найвищу книжкову премію 2019 року на Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал”, Київ, Україна. Нещодавно інсталяція виставлялася протягом півроку в Центрі візуальних мистецтв ім. Турчина у місті Бун, США.

[]
Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Діаспора привітала Христю Фріланд з обранням «парламентарієм року» Канади
Події
Діаспора привітала Христю Фріланд з обранням «парламентарієм року» Канади
СКУ та КУК привітали віцепрем’єр-міністерку, міністерку фінансів Канади Христю Фріланд з обранням її парламентарієм року...
Українці Індії переклали всесвітньо відому колядку «Щедрик» мовою гінді
Події
Українці Індії переклали всесвітньо відому колядку «Щедрик» мовою гінді
Діаспоряни висловили надію, що індомовний «Щедрик» стане відправною точкою у пізнанні надзвичайно багатого історично-культурного надбання України...
У Туреччині провели різдвяну літургію українською мовою
Події
У Туреччині провели різдвяну літургію українською мовою
В храмі Святого Миколая на Фатіху, в Стамбулі, відбулася божественна літургія з нагоди Різдва Христового...
Єпископи УГКЦ у США засудили штурм Капітолію
Події
Єпископи УГКЦ у США засудили штурм Капітолію
Єпископи УГКЦ у США на чолі з митрополитом Борисом Ґудзяком засудили напад прихильників Трампа на Конгрес під час оголошення перемоги Джо Байдена на виборах президента...
Міжнародний кінофестиваль США відкриє українська драма
Події
Міжнародний кінофестиваль США відкриє українська драма
Світова прем'єра української спортивної драма «Пульс» відбудеться 29 січня 2021 року...