Хрущовки: знести чи залишити?

У Києві близько 6 тис. хрущовок, які потребують негайної реконструкції. Столична влада пропонує зносити старий житловий фонд і забудовувати цілі райони багатоповерхівками, а мешканцям хрущовок безкоштовно давати ключі від нових квартир з ремонтом.
Проте ці плани поки лише на папері. На заваді самі мешканці таких аварійних будинків.
Спершу всі хрущовки має обстежити спеціальна комісія,пишуть Надзвичайні новини.
"Якщо після обстеження виявиться, що конструкції будинку в задовільному стані, буде відбуватися його реконструкція, без знесення: утеплення, заміна інженерних мереж, можливо, якщо дозволить конструкція – надбудова 1-2 поверхів і після реконструкції цей будинок може експлуатуватися ще 10 років," – розповів Сергій Броневицький, керівник Інституту генерального плану міста Києва.
Якщо ж будинок визнають аварійним, його зрівняють з землею. Проте спочатку поряд збудують нову багатоповерхівку і переселять туди всіх мешканців хрущовки. До того ж квартири будуть на 20% більшими за площею.
Українська влада говорила про цю проблему ще рік тому, але питання не тільки в будівництві нових багатоповерхівок.
Люди не охоче вірять у вигідні умови перселення, тому не всі готові залишати свої домівки. Саме в цьому найбільша проблема – щоб знести будинок, потрібна згода 100% мешканців. В реалії нарати таку цифру "єдності" неможливо, тому чиновники хочуть внести зміни у законодавство – щодо згоди 75% мешканців будинку.
За даними Інституту генерального плану Києва, у столиці нині 2 195 будинків з 165 529 квартирами вважаються застарілою забудовою.
Такі будинки не відповідають сучасним вимогам комфортного життя і вимагають значних витрат на утримання і ремонт.
Начальник Інституту Генерального плану Києва Сергій Броневицький зазначив, що хрущовки у Києві здебільшого представлені трьома проектами:
- 438 — це ранні цегляні будинки з найбільш прийнятними умовами проживання;
- 464 — всесоюзна серія панельних будинків з найменшими площами квартир, таких небагато, трапляються на Нивках і Відрадному;
- 480 — спочатку цегляні, а потім панельні хрущовки, яких найбільше в Києві.
Реконструкція планується:
- на вулиці Маршала Гречка;
- на вулиці Стеценка;
- у кварталі в межах вулиці Воскресенської;
- на вулиці Перова;
- на проспекті Алішера Навої;
- у кварталі в межах вулиці Попудренка;
- на вулиці Гната Хоткевича;
- на вулиці Мініна;
- на вулиці Червоноткацькій;
- у кварталі в межах Лісового проспекту;
- на вулиці Мілютенка;
- на вулиці Шалом-Алейхема;
- у кварталі в межах вулиці Російської;
- на вулиці Сімферопольській;
- на вулиці Ялтинській;
- на вулиці Новодарницькій.
Куди відселятимуть жителів хрущовок?
Відповідно до закону, відселяти мешканців зможуть тільки за умови попереднього надання рівноцінних за площею та кількістю кімнат квартир в рамках кварталу або мікрорайону.
"Крім того, законом передбачено коефіцієнт 1,5 на відшкодування житлової площі, тобто, якщо у вас квартира площею 50 кв. м., то вам необхідно надати квартиру площею 75 кв. м.," — пояснив Броневицький.
Він додав, що насильно виселяти жителів хрущовок не будуть, але міська влада може визнати будинки аварійними і знести їх. За таких умов згода мешканців не потрібна.