ГПУ про зняття санкцій з Януковича

Суд загальної юрисдикції Європейського Союзу (General Court) скасував санкції, які Рада ЄС продовжила в березні 2018 року стосовно екс-президента-втікача Віктора Януковича. Відповідне роз'яснення дала Генеральна прокуратура України.

В ГПУ чітко дали зрозуміти, що персональні санкції ЄС відносно колишнього президента діють до 6 березня 2020 року.

"Водночас Суд загальної юрисдикції ЄС (General Court) своїм рішенням від 24 вересня 2019 року скасував рішення Ради Європейського Союзу про санкції щодо Віктора Януковича, які діяли в період з 5 березня 2018 року по 4 березня 2019 року. Варто окремо відзначити, що слухання по даній справі відбулося ще 6 червня 2019 року. Таким чином, персональні санкції Європейського Союзу щодо Віктора Януковича відповідно до рішення Ради Європейського Союзу №2019/119/CFSP від ​​4 березня 2019 діють до 6 березня 2020 року", – роз'яснили в ГПУ.

Варто зазначити, що в самому суді також підтверджували вже сьогодні про скасування санкцій саме за вказаний вище період, а на даний момент діють санкції до 2020 року.

"Я підтверджую, що рішення Ради ЄС від 2019 про введення санкцій проти Віктора Януковича і його сина Олександра Януковича діє", – говорив представник прес-служби Суду ЄС.

Як повідомляли новини "Сьогодні", Юрій Кірасир, прес-секретар Олександра Януковича (сина екс-гаранта), повідомив, що Європейський суд скасував санкції проти Януковича, однак не уточнив, що нині діючі обмежувальні заходи все ще в силі.

У 2014 році Генеральна прокуратура України відкрила більше 30 кримінальних проваджень щодо екс-президента Віктора Януковича і людей з його оточення. За рішенням Ради ЄС були застосовані санкції стосовно 22 колишніх українських високопосадовців і пов'язаних з Януковичем людей. Аналогічні санкції застосовані урядами США, Канади та Швейцарської Конфедерації. На банківських рахунках у Швейцарії, Латвії, Ліхтенштейні арештовані кошти колишніх високопоставлених осіб. У березні 2019 року в ЄС прийняли рішення продовжити обмежувальні заходи.

У той же час в липні поточного року суд ЄС скасував санкції проти Януковича і його соратників. Крім екс-президента, рішення суду стосується його сина Олександра, екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, екс-прем'єр-міністра Сергія Арбузова, колишнього генерального прокурора Віктора Пшонки та його сина Артема, а також колишнього голови Адміністрації президента Андрія Клюєва.

Нагадаємо, 24 січня, не дочекавшись виступу екс-президента з останнім словом, суд визнав Януковича винним у державній зраді. По екс-гаранту пройшла майже сотня судових засідань, а обсяг справи склав 100 томів. В результаті втікачеві дали 13 років позбавлення волі. Однак на це рішення суду була подана апеляція.

Теги
Схожi
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
Політика
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
«Чергова провокація на тлі дестабілізуючих дій Росії. Російські правоохоронці затримали співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі..." - розповів ЗМІ прессекретар МЗС України...
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
Політика
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
«Це не просто боротьба за територію. Це конфлікт, який вирішує, чи буде збережений істинний демократичний порядок, чи спрацює принцип непорушності кордонів...» - зазначив Зеленський...
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Політика
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Під час розгляду постанови про фінансування заходів до річниці подій Бабиного Яру нардеп Княжицький назвав колег антисемітами...
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його  у провалі вакцинації
Політика
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його у провалі вакцинації
Міністру охорони здоров’я України Максиму Степанову сьогодні передали поховальні квіти в залі засідань Верховної Ради...
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Політика
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Незважаючи на економічні відносини з РФ, Китай відмовився визнавати Крим російським...