Франція прийняла 100 тисяч українських біженців. Це майже вдесятеро менше ніж ФРН

Згідно з останніми підрахунками французького Управління у справах імміграції та інтеграції (OFII), до Франції прибуло близько 100 тисяч біженців із України. Ця цифра аналогічна даним у Великій Британії та Іспанії, але в дев'ять разів нижче, ніж у Німеччині.
За словами директора OFII Дідьє Лєші, ці цифри постійно змінюються:
«Одні повертаються до України, інші приїжджають».
На його думку, заклик президента України Володимира Зеленського до евакуації з Донецької області може збільшити потік тих, хто прибуває до Французької республіки.
«З 200 тисяч українців, які проживають у (Донецькому) регіоні, важко сказати, скільки до нас дістанеться», — сказав він газеті Le Figaro.
Протягом останніх тижнів до OFII надходило "в середньому від 200 до 250 прохань про тимчасовий захист на день", що є "дуже низьким" рівнем, каже він.
Дідьє Лєші також нагадав, що 80% українських біженців у Франції — це жінки та діти, які підтримують зв'язки з чоловіками, батьками та синами, які залишилися в Україні воювати, і які хочуть повернутися до України.
"Повернення почалося, коли російська армія залишила Київську область", - сказав він France-Presse.
Початкове право на притулок, який надала Європа українцям, складає шість місяців. Але оскільки війна в Україні далека від завершення, багатьом біженцям, які приїхали до Франції, незабаром доведеться продовжувати своє право на притулок.
Одночасно виникають проблеми з житлом та працевлаштуванням. У Приморських Альпах, одному з основних центрів проживання українців у Франції, багато хто вивчає французьку мову, щоб знайти роботу.
«Проблема на Лазурному березі – сезонна робота. Готельний бізнес та ресторанний бізнес пропонують багато можливостей, але контракти закінчуються у вересні», - зазначає Ірина Бурдель, президент Франко-української асоціації Лазурного берега.
Добова допомога для прохачів притулку становить 6,80 євро, вона може бути доповнена залежно від сімейного стану (наявності дітей). Банківські картки, які отримують українські біженці, дозволяють купувати у продовольчих магазинах та в обмеженій кількості магазинів одягу. В іншому їм доводиться користуватися своїми особистими заощадженнями, каже Анар Лутфарієв, засновник асоціації Франція-Україна. Багато українців мріють відкрити у Франції свій бізнес.
За підрахунками OFII, у вересні близько 10 тисяч українських дітей підуть до французьких шкіл.
За даними ООН, з початку війни понад 6,5 мільйонів українських біженців залишили країну. З них близько 2 мільйонів потім повернулися на Батьківщину.
Український Дощ писав раніше про те, що депортація українських дітей до рф має «ознаки геноциду»: видання Le Monde опублікувала відкритий лист.