Формальних перешкод для проведення зустрічі у нормандському форматі немає

Самопроголошена Донецька народна республіка рапортувала про завершення виведення своїх підрозділів з Петровського.
Після Станиці Луганської і Золотого це містечко було останньою точкою на лінії зіткнення, де необхідно було розвести війська у рамках Мінських домовленостей.
За даними штабу Операції об'єднаних сил, розведення сил в районі Богданівки і Петровського почалося о 12:00. Обидві сторони підтвердили готовність до процедури, запустивши сигнальні ракети білого, а потім зеленого кольорів.
У ДНР повідомили, що вивели з Петровського 14 чоловік особового складу, один автоматичний гранатомет станковий, один крупнокаліберний кулемет.
Українські військові, зі свого боку, відводять з ділянки розведення 42 військовослужбовці Збройних сил України, три бойових броньованих машини та 48 одиниць стрілецької зброї.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала початок розведення сил і від'їзд військовослужбовців ЗСУ та бойовиків ДНР разом з озброєнням.
Місія продовжить здійснювати моніторинг і верифікацію процесу розведення. Спостерігачі повинні зафіксувати в звітах завершення відводу, після чого в районі почнеться розмінування і демонтаж фортифікаційних споруд. Розведення сил в Петровському має завершитися 12 листопада.
Наразі між Україною і ДНР діють чотири пропускні пункти. Перетин лінії зіткнення сторін дозволено пішоходам і транспортним засобам через пункти "Горлівка" - "Майорське" на півночі ДНР, "Оленівка" - "Новотроїцьке" на північний захід від Донецька, "Олександрівка" - "Мар'їнка" на захід від Донецька і «Жовтень "-" Гнутове "на півдні Донбасу.
Рамкове рішення про розведення сил на Донбасі було підписане представниками України, ЛНР, ДНР, Росії та ОБСЄ ще у вересні 2016 року. Документ передбачав створення в регіоні трьох пілотних зон безпеки - у Золотого, Петровського та Станиці Луганській. Однак реально відведення військ в районі Станиці Луганській відбулося лише 30 червня 2019 року. А 29 жовтня розпочався відведення сил у Золотому.
Розведення сил поблизу Петровського було заплановано на 4 листопада, але процедуру не було виконано через порушення бойовиками необхідного режиму тиші.
Після узгодження Києвом "формули Штайнмайера" і розведення сил на всіх трьох ділянках фронту більше не залишається ніяких формальних перешкод для проведення зустрічі у нормандському форматі.