Євросоюз продовжив санкції проти Туреччини через незаконне буріння

Рада ЄС ухвалила 6 листопада рішення про подовження до 12 листопада 2021 року санкції проти Туреччини через проведення бурових робіт в Східному Середземномор'ї. В обмін на санкції проти Білорусі Євросоюз може пообіцяти Кіпру ввести обмеження проти Туреччини.
Про це повідомляється оприлюдненому комюніке Ради.
"Таким чином, Європейський союз збереже свою здатність вводити цільові обмежувальні заходи щодо осіб або організацій, відповідальних або причетних до незаконного буріння вуглеводнів в Східному Середземномор'ї", - йдеться у повідомленні.
Санкції передбачають заборону на в'їзд до країн Європейського Союзу, а також заморожування активів для фізичних та юридичних осіб. Крім того, структурам та особам Євросозу заборонено надавати кошти тим, хто перебуває у санкційному списку. Наразі у ньому дві фізичні особи.
Слід зауважити, що режим санкцій проти незаконної бурової діяльності в Східному Середземномор'ї ґрунтується на висновках Ради ЄС від 14 жовтня 2019 року, "коли ЄС підтвердив свою повну солідарність з Кіпром щодо поваги його суверенітету і суверенних прав відповідно до міжнародного права".
Своєю чергою, турецька влада продовжують ігнорувати цю позицію Європейського союзу. Останні кілька місяців Анкара веде нафтогазову розвідку в водах, які Греція вважає своєю винятковою економічною зоною. Такі ж претензії у бік Туреччини звучать і від Кіпру.
Як повідомлялося, 6 листопада Євросоюз офіційно запроваджує санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка і розширює "чорний список" по Білорусі. Всього під санкціями Євросоюза тепер 59 білорусів. Обмеження передбачають заборону відвідування країн ЄС та заморозку європейських активів.
...
...