Єврокомісія виділила €1,5 млрд на спільні оборонні проєкти з Україною

Єврокомісія виділила €1,5 млрд на спільні оборонні проєкти з Україною

Європейська комісія затвердила робочу програму на €1,5 млрд у рамках European Defence Industry Programme (EDIP), спрямовану на посилення оборонної промисловості Європи та України, нарощування виробничих потужностей і розвиток інновацій. Про це повідомили в українському Міністерстві оборони.

Програма передбачає фінансування спільних проєктів, підтримку українського оборонно-промислового комплексу та відкриття нових можливостей для оборонних компаній і стартапів.

Понад €700 млн буде спрямовано на збільшення виробництва критично важливих оборонних систем, зокрема контрдронових комплексів, ракет та боєприпасів. Із цієї суми €260 млн передбачено через інструмент Ukraine Support Instrument (USI) для відновлення та модернізації української оборонно-промислової бази, реалізації спільних проєктів України та країн ЄС за актуальними потребами.

Українські дрони-перехоплювачі ODIN Win_Hit – з'явилися фото — Укрaїнa

Ще €325 млн спрямовані на реалізацію Європейських оборонних проєктів спільного інтересу (EDPCI), що передбачають масштабну кооперацію в оборонній промисловості за участі країн ЄС, України та Норвегії.

На спільні закупівлі оборонної продукції ЄС і Норвегією виділено €240 млн. Це включає системи протидії дронам, засоби протиповітряної та протиракетної оборони, а також наземні та морські бойові комплекси.

Також, за даними оборонного відомства, програма підтримує розвиток інновацій та стартапів у сфері оборони: €100 млн надають малим і середнім підприємствам через фонд FAST (Fund Accelerating Defence Supply Chains Transformation), а €35,3 млн передбачено для програми BraveTech EU для стартапів України та країн ЄС, що координується кластером Brave1 і фокусується на новітніх рішеннях для сил безпеки та оборони.

Перші конкурси в межах EDIP були опубліковані 31 березня 2026 року на порталі Європейської комісії. Конкурси в межах Ukraine Support Instrument, зокрема Industrial Reinforcement Act, стартують у червні, а грантова програма для стартапів відкриється наприкінці літа. Українські компанії та організації зможуть подаватися на фінансування у межах спільних проєктів із європейськими партнерами.

Український Дощ писав раніше, що Келлог закликав створити новий оборонний альянс замість НАТО та допустив участь України в ньому

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Борги українців за комуналку перевищили 113 млрд грн
Економіка
Борги українців за комуналку перевищили 113 млрд грн
За перше півріччя до Єдиного реєстру боржників додалося понад 108 тисяч нових проваджень за комунальними боргами...
Азербайджан заявив про готовність постачати газ Україні та розширювати енергетичну співпрацю
Економіка
Азербайджан заявив про готовність постачати газ Україні та розширювати енергетичну співпрацю
Азербайджан готовий постачати Україні газ і розширювати співпрацю у сфері енергетичної безпеки...
Світу загрожує новий стрибок цін на продукти харчування - аналітика ООН
Економіка
Світу загрожує новий стрибок цін на продукти харчування - аналітика ООН
До кінця 2026 року світ може зіткнутися з новою хвилею продовольчої інфляції...
Унаслідок російської атаки на Київ знищено склади Intertop, Puma, Тойота, Rozetka та Епіцентр
Економіка
Унаслідок російської атаки на Київ знищено склади Intertop, Puma, Тойота, Rozetka та Епіцентр
Були зруйновано склади Тойота, Епіцентр, Сільпо, NOVUS, Rozetka, Нова пошта та  інших ...
Важливий прецедент: суд Швеції передав Україні судно, яке вивезло українську продукцію з ТОТ
Економіка
Важливий прецедент: суд Швеції передав Україні судно, яке вивезло українську продукцію з ТОТ
Верховний суд Швеції ухвалив рішення остаточно передати Україні конфісковане підсанкційне судно Caffa...