[]

Еволюція червоної помади

Еволюція червоної помади

Червона помада - не просто елемент макіяжу, вона має свою історію, символіку і навіть певне значення.

У 1912 році тисячі прихильниць руху жіночого виборчого права пройшли демонстрацією по вулицях Нью-Йорка. Їх маршрут проходив повз салону Елізабет Арден. Засновниця косметичного бренду, що пару років як відкрила свій бізнес в НЙ, була активною захисницею прав жінок, і приєдналася до спільної справи своєрідним способом - роздаючи тюбики яскраво-червоної помади маршируючим жінкам. Лідери виборчого права Елізабет Кеді Стентон і Шарлотта Перкінс Гілман любили червону помаду за її властивість шокувати чоловіків, і протестуючі яскраво нафарбували губи в знак протесту і звільнення.


«Не може бути більш досконалого символу суфражисток, ніж червона помада, тому що вона не тільки сильна, але і жіночна», - сказала в інтерв'ю Рейчел Фелдер, автор книги «Червона помада: ода іконі красі».

 «Суфражистки - це явище жіночої сили, а не просто сили».

Протягом століть червона помада означала різне - в стародавніх Єгипті і Греції вона була декором повій, через століття її статус і значенням змінився і в 20 столітті вона стала символом гламуру голлівудських зірок. У багатьох своїх відтінках цей сочний колір на губах був потужною культурною зброєю, наповненою тисячолітнім змістом.

«Червона помада - це воістину спосіб простежити історію культури і громадський дух часу», - сказав відомий вчений Каїн Хоуп Фелдер.

До популяризації помади на початку 20-го століття, червоні губи часто асоціювалися з жінками сумнівної репутації: неосвіченими, аморальними, навіть єретичними. В темні століття червоні губи розглядалися як ознака союзу з дияволом. Макіяж вважався прикладом «таємничої і лякаючої жіночності". Книга Фелдера пояснює, що коли американський виборчий рух жінок прийняв «червоні губи» в якості свого розпізнавального знака, їх міжнародні колеги зробили те саме.

«Краса - це свобода» - заявили тоді жінки.

Протягом того, як рух за права жінок поширювався по всій Європі, Новій Зеландії та Австралії, британські та американські організатори акцій часто обмінювалися досвідом протестних тактик - від організації маршів і голодування до більш агресивних войовничих стратегій. Ці тактичні прийоми поширювалися і на макіяж. Лідер британських суфражисток Еммелін Панкхерст надихнулася тактикою своїх американських колег і взяла на озброєння «червоні губи» - вона запропонувала європейським колегам прийняти червону помаду як символ жіночого визвольного руху.


Хоча суфражистки першими почали популяризувати образ червоних губ, інші жінки теж охоче сприйняли цей символ - настав час скинути тугі обмежувальні корсети, пишні криноліни і незручні ліфи на китовому вусі. Жіноча мода ставала зручною, м'якою, вільною. Саме такі силуети розробляла і пропонувала світу революціонерка в світі жіночої моди - Коко Шанель. Жіночий світ підхопив від суфражисток ідею «червоних губ» і вони втілили образ «сучасної жінки» в Європі і Америці.

Під час Другої світової війни у ​​червоних губ був другий сміливий акт непокори. Адольф Гітлер "люто ненавидів червону помаду", писав Фелдер. У країнах-союзницях в боротьбі з гітлерівською Німеччиною «червоні губи» стали ознакою патріотизму і опору фашизму. Коли в Великобританії податки зробили помаду занадто дорогою, жінки замість помади стали фарбувати губи буряковим соком.

Поки чоловіки були на війні, жінки виконували в тилу все чоловічі обов'язки, тому вони вважали, що яскраві губи надають їм силу і рішучість, стійкість перед обличчям конфлікту і відчуття повноцінного життя в ті важкі воєнні роки.


«Це дозволило жінкам зберігати самооцінку в роки війни». –писав Фелдер.

 У 1941 році червона помада стала обов'язковою для жінок, що вступили в армію США. Косметичні бренди витягли тоді свою вигоду з тренда військового часу: Елізабет Арден випустила "Victory Red", а Хелена Рубенштейн представила "Regimental Red". Але саме Арден попросила американський уряд створити регламент кольору губ і нігтів для жінок. Її "Монтесума Ред" чітко відповідав тону червоної окантовці військової форми.


«Носіння червоної помади для жінки в ту епоху було пов'язано з ... почуттям жіночої гідності», зокрема, «сильною жіночою самооцінкою», - каже Фелдер.

Після війни класичні голлівудські актриси, такі як Елізабет Тейлор, додали червоною помадою гламуру в свій кіно імідж.


Сьогодні у жіночих протестних рухів є багато інших символів, наприклад капелюх з рожевою кішкою, який домінував на Жіночому марші 2017 роки; або костюм з «Повісті служниці», який надягали на міжнародні акції протесту. Проте, червоні губи, як і раніше актуальні в усіх протестних акціях. На вірусному зображенні 2015 року македонська жінка цілує щит офіцера під час антиурядової акції протесту, залишивши червоний слід від помади.

У 2018 році в Нікарагуа жінки і чоловіки носили червону помаду і викладали свої фотографії в соціальні мережі, щоб продемонструвати свою підтримку для звільнення ув’язнених демонстрантів. Таким чином вони підтримували активіста Марлена Чоу, який кинув виклик уряду.

У грудні минулого року близько 10 000 жінок в Чилі вийшли на вулиці в чорних пов'язках на очах, в червоних шарфах і червоними  губами, щоб засудити сексуальне насильство в країні. Червоні губи у демонстрантів по всьому світу, так само означають протест, як і сто років тому, і отримали сьогодні новий імпульс для застосування. У цьому сміливій провокуючій заяві краси і живе їх спадщина.

[]
Теги
Схожi
Як не запливти жиром на карантині, і при цьому ні в чому собі не відмовляти
Краса
Як не запливти жиром на карантині, і при цьому ні в чому собі не відмовляти
З огляду на те, що всі спортзали знаходяться під забороною, а з дому можна виходити тільки в крайньому випадку, постає гостре питання про набір зайвої ваги в період карантину. Ми розповімо як залишатися в гарній формі, ні в чому собі не відмовляючи....
Модні зачіски: тренди 2020 року
Краса
Модні зачіски: тренди 2020 року
Які ж зачіски стануть трендовими у 2020 році та змінять вас до невпізнаваності?...
Бюджетні аптечні засоби краси, які легко замінять дорогу доглядову косметику
Краса
Бюджетні аптечні засоби краси, які легко замінять дорогу доглядову косметику
Красива шкіра та здоровий вигляд - мрія кожної жінки, тому ми зібрали для вас підбірку бюджетних аптечних засобів...
5 ворогів шкіри у житті сучасної людини
Краса
5 ворогів шкіри у житті сучасної людини
У той час, як ви витрачаєте час та гроші на цілющу косметику, популярні щоденні звички можуть звести усі ваші зусилля нанівець...
Як вберегти волосся взимку?
Краса
Як вберегти волосся взимку?
Як доглядати за волоссям, аби зберегти його красу в холодну пору року?...