Ердоган не визнає Крим російським, а Путін не бачить в анексії аналогії з Карабахом

Ердоган не визнає Крим російським, а Путін не бачить в анексії аналогії з Карабахом

Позиції президента Туреччини Реджепа Ердогана щодо анексії Крима та конфлікта у Нагірному Карабасі не збігаються з Росією, проте це не заважає РФ співпрацювати з ним. Про це на засіданні дискусійного клубу “Валдай” заявив президент Росії Володимир Путін.

“Що стосується позиції Туреччини з приводу невизнання Криму російським. Що ж, у нас з нею далеко не все збігається, також як і, скажімо, по ситуації в Закавказзі, наші точки зору часто розходяться. Але ми знаємо і позицію Європи, США, вони все начебто демократи такі записні, а то, що проведений референдум народом Криму — це вищий ступінь прояву демократії, то, що народ прийшов, проголосував — це нікого не цікавить. Я вже говорив, вводять санкції проти кримчан. Якщо це анексія, то значить вони жертви, за що ж проти них вводять санкції? А якщо вони проголосували, то значить це прояв демократії, як же можна карати за демократію? Бред, нісенітниця собача! Але це відбувається. Так що, що на Ердогана пальцем показувати? Дивіться, що в інших країнах робиться”, — сказав Путін.

За його словами, позиція президента Туреччини “послідовна”.

Він не визнає Крим, він не визнає Нагорний Карабах. З нашого боку що? Треба наполегливо працювати з усіма, набратися терпіння, що ми і робимо і доводити всім, що наша позиція є правильною, і ми її будемо відстоювати. А там, де наші позиції і наші підходи не збігаються, треба шукати компроміс. Наприклад, я так розумію, по ситуації на Південному Кавказі все-таки наші позиції не збігаються. Тому що ми вважаємо, що все-таки вирішувати спірні питання подібного роду потрібно не за допомогою сили, не за допомогою зброї, а в дипломатичному ключі, за столом переговорів. Так, звичайно, можна сказати, що вже там 30 років ведуть переговори, а толку ніякого немає. Ну, що ж, це, на мій погляд, не означає, що потрібно почати стріляти”, — заявив Путін.

На фоні цих переконань щодо міжнародного статусу Криму, президент Росії вважає, що за міжнародним правом Нагірний Карабах, який також проводив т.з. "народний референдум", завжди був невід'ємною частиною Азербайджану.

«Вірменія ж не визнала незалежність і суверенітет Нагірного Карабаху. Це означало з точки зору міжнародного права - і Нагорних Карабах, і всі прилеглі до нього райони були, є невід'ємною частиною території Азербайджанської Республіки. Договір ОДКБ - про колективну безпеку - передбачає взаємну допомогу в разі агресії відносно території країни-учасниці цього Договору. На територію Вірменської Республіки ніхто не робив замах », - сказав Путін в ефірі телеканалу« Росія 24 », передаютьРІА Новини.

За його словами, Керівництво Вірменії неодноразово висловлювало Росії слова подяки за виконання зобов'язань в період загострення ситуації в Нагірному Карабасі. Крім того, Путін додав, що Вірменія не відчувала себе покинутою під час загострення ситуації в Карабасі, Росія зробила все можливе, виходячи з того, що баланс сил повинен бути дотриманий. Він підкреслив, що Азербайджан - це незалежна суверенна держава і «право вибирати собі союзників так, як він вважає за потрібне». «Хто ж йому може в цьому відмовити», - сказав президент Росії.

«Питання про повернення Азербайджану п'яти, а потім і двох районів, які перебували фактично під контролем Вірменії, треба прямо сказати, він стояв на протязі тривалого часу», - додав глава держави.

Народний депутат Олексій Гончаренко вважає, що такою своєю заявою Путін фактично підтвердив те, що з точки зору міжнародного права Крим - це Україна.

"Нагорний Карабах є невід'ємною частиною територій Азербайджану. Тоді відразу до нього виникає аналогічне питання: а який статус у Криму? Правильно, Крим - це Україна. Чому Путін сам це визнав і повний розбір цієї ситуації - дивіться у відео." - записав нардев у своєму відеоблозі.

Нагадаємо, 10 листопада лідери Вірменії, Азербайджану та Росії підписали заяву про припинення карабаської війни, після чого  РФ ввела в Карабах свої "миротворчі війська" і бойові "гради".

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Польща і Угорщина підписали договір про взаємодопомогу в боротьбі з Євросоюзом
Світ
Польща і Угорщина підписали договір про взаємодопомогу в боротьбі з Євросоюзом
Глави урядів заявили, що будуть блокувати бюджет Євросоюзу, поки його прийняття пов'язане із затвердженням механізму захисту верховенства права...
Тихановська планує візит в Україну
Світ
Тихановська планує візит в Україну
Найближчим часом лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська планує візит в Україну, але дата поки невідома...
Парламент Вірменії вирішив не скасовувати військовий стан в країні
Світ
Парламент Вірменії вирішив не скасовувати військовий стан в країні
Більшість депутатів вірменського парламент проголосувало проти скасування воєнного стану, який було введено 27 вересня на тлі початку бойових дій в Нагірному Карабасі...
Ключовий партнер «Північного потоку–2» відмовився від проєкту через загрозу санкцій
Світ
Ключовий партнер «Північного потоку–2» відмовився від проєкту через загрозу санкцій
Сертифікатор російського газопроводу «Північний потік – 2», норвезька компанія Det Norske Veritas вийшла з проєкту через загрозу санкцій США...
Сенат Франції визнав незалежність Нагірного Карабаху. Реакція Азербайджану
Світ
Сенат Франції визнав незалежність Нагірного Карабаху. Реакція Азербайджану
Азербайджан розцінює резолюцію Сенату Франції про визнання незалежності Нагірного Карабаху як «звичайний листок паперу»...