«Досконала зброя»: в романі 1981 року знайшли вірус «Ухань-400»

«Досконала зброя»: в романі 1981 року знайшли вірус «Ухань-400»

На тлі останніх новин із Китаю в мережі згадали про роман Діна Кунца 1981 року «Очі темряви»,  де письменник передбачив появу небезпечного вірусу, який назвав «Ухань-400». Згідно з сюжетом книги, створений в лабораторних умовах вірус може бути використаний для знищення цілих країн, руйнуючи мозок своїх носіїв.

Масового характеру набуло обговорення в мережі книги Діна Кунца «Очі темряви" 1981 року, в якому письменник вигадав новітню біологічну зброю, опис якої нагадав багатьом епідемію китайського коронавируса.

«... Китайський учений на ім'я Лі Чен перебіг до Сполучених Штатів, маючи при собі дискету із записами про нову, найважливішу і найнебезпечну за останні десять років біологічну зброю Китаю. Вони називають її «Ухань-400», тому що вона була розроблена в їх генетичних лабораторіях в околицях міста Ухань», - говорить один з героїв книги.

Згідно з сюжетом роману, героїня, яка втратила свою дитину,  починає власне розслідування , щоб дізнатися, чи помер її син під час експедиції  чи залишився живий, як на це натякають таємничі повідомлення, які вона отримує. Пошуки приводять жінку на військовий завод, куди її дитина потрапила після випадкового зараження мікроорганізмами, створеними штучно в дослідницькому центрі в місті Ухань.

«Ухань-400» - бездоганна зброя. Вона впливає тільки на людей. Жодна інша жива істота не може стати його носієм. Подібно сифілісу, «Ухань-400» не живе довше хвилини поза носієм ... А коли носій вмирає, «Ухань-400» через якийсь час зникає і сам, коли температура тіла опускається нижче 86 градусів за Фаренгейтом (еквівалентно 30 градусам Цельсія) », - зазначається в творі.

У книзі також йдеться про те, що даний вірус «набагато гірше Ебола» і може бути використаний для знищення населення цілих міст і навіть країн. Серед спричинених ним ефектів - знищення частини мозку, відповідальної за автоматичні функції тіла.

Власник книгарні в Гонконзі Альберт Ван, коментуючи фантастичне передбачення Кунца, зазначив, що Ухань історично був містом, навколо якого концентрувалися науково-дослідні центри, які займалися в тому числі питаннями мікробіології і вірусами.

«Розумні, проникливі письменники - як Кунц - знали про все це і використовували цей невеликий шматочок фактичної інформації, щоб створити історію, одночасно переконливу і тривожну», - сказав Ван. У той же час британський письменник Пол Френч, що спеціалізується на книгах про Китай, заявив,  що велика кількість даних, пов'язаних з китайськими вірусами, відносяться до епохи Другої світової війни, вивчення якої могло вплинути на Кунца.

«Японці точно проводили в Китаї дослідження в області хімічної зброї, які найчастіше асоціюють з загоном 731 (група військових, що займалася дослідами на живих людях) в Харбіні і північному Китаї. Але вони також зберігали хімічну зброю в місті Ухань, що визнала Японія», - підкреслив Френч.

Видавець Піт Спаррьер також назвав Ухань хорошим вибором для трилера про поширення створеного людьми вірусу.

«Воно (місто) стоїть на річці Янцзи, яка тече з заходу на схід, поруч розташована швидкісна залізниця, яка перетинає країну з півночі на південь, воно знаходиться на перетині транспортних мереж в самому центрі країни. Чи є місце краще, щоб почати вигадану або справжню епідемію?» - заявив він.

Автор детективів з Гонконгу Чан Хо-кей, в свою чергу, висловив упевненість в тому, що подібні прогнози є досить звичними.

«Якщо ви пошукаєте гарненько, я ручаюся, що ви помітите пророцтва про всі події. Це змушує згадати «теорему про нескінченних мавп» (припущення статистичної механіки, що мавпи, які  вдаряють по клавіатурі, можуть за необмежено довгий термін випадковим чином написати будь-який раніше відомий текст) Імовірність маленька, але є », - пояснив він

Зокрема, письменник звернув увагу на роман 1898 року «Марність, або крах Титана» про величезний океанському лайнері, який затонув у водах Північної Атлантики після зіткнення з айсбергом - після трагедії «Титаніка», яка відбулася 14 років тому, багато хто пригадав про деталі книги, що збіглися з реальністю, а сам твір було перевидано.

«Автори художньої прози завжди намагаються уявити, якою буде реальність, тому велика ймовірність написати щось на зразок передбачення. Звичайно, це лякає, коли деталі збігаються, але я думаю, що це просто математика », - сказав Чан

Незважаючи на те, що багато книг Кунца було екранізовано, «Очі темряви» не отримали свого кіновтілення. Можливо, епідемія коронавируса стане причиною відчутного зростання інтересу до цього твору.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Фінляндія очолила світовий рейтинг щастя​ сьомий рік поспіль
Світ
Фінляндія очолила світовий рейтинг щастя​ сьомий рік поспіль
США і Німеччина вперше випали з першої двадцятки з часу публікації першого звіту більше 10 років тому....
Поляки почали масово скуповувати житло в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни – ЗМІ
Світ
Поляки почали масово скуповувати житло в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни – ЗМІ
Найбільше нерухомістю в Іспанії цікавляться польські пенсіонери, що відклали гроші, і молоді люди....
Виборчу кампанію спікера Джонсона спонсорував власник Тульського патронного заводу — Newsweek
Світ
Виборчу кампанію спікера Джонсона спонсорував власник Тульського патронного заводу — Newsweek
Виборчу кампанію спікера Палати представників США Майка Джонсона у 2018 році спонсорував власник Тульського патронного заводу Ніколаєв...
«Це найважчий удар по владі путіна»: чому рф стала ціллю атак ІДІЛ - RFI
Світ
«Це найважчий удар по владі путіна»: чому рф стала ціллю атак ІДІЛ - RFI
За останніми даними, в результаті атаки, відповідальність за яку взяло на себе угруповання «Ісламська держава», загинули щонайменше 139 росіян...
 27% поляків підтримали б дозвіл Польші воювати проти рф  в Україні - опитування
Світ
27% поляків підтримали б дозвіл Польші воювати проти рф в Україні - опитування
Поляки значно прихильніше ставляться до ідеї воювати проти росії у порівнянні з минулим роком, коли підтримка відправки польської армії дорівнювала нулю...