Зеленський заявив про відсутність компромісу зі США щодо територій і про «непогані» гарантії безпеки

Зеленський заявив про відсутність компромісу зі США щодо територій і про «непогані» гарантії безпеки

Президент Володимир Зеленський заявив, що переговори з американською стороною щодо припинення війни рф проти України в Берліні тривають. Компромісу щодо можливого територіального врегулювання поки не досягнуто, повідомив 15 грудня український президент на спільній пресконференції з німецьким канцлером Фрідріхом Мерцом. 

«Українська делегація працює майже цілодобово, щоб досягти результату, який буде поважати народ України… Діалогу щодо території не було достатньо. І мені здається, що поки що у нас різні позиції (з американською стороною – ред.), – скажу відверто. Але гадаю, що колеги почули мою особисту позицію. Дуже радий, що міг особисто передати цю позицію. Але всі готові працювати продуктивно, щоб знайти рішення з повагою для України», – запевнив Зеленський.

Відео опубліковане пресслужбою ОП в YouTube.

Український президент, не вдаючись у деталі, запевнив, що «деструктивні» питання, які «точно не допоможуть», зникли з оновлених редакцій проєктів мирного плану.

За словами президента, деяких деструктивних пунктів у мирному плані вже немає.

"Є деякі речі, які, на мій погляд, деструктивні й точно не допоможуть нам. Важливо, що я сьогодні не бачу їх у нових редакціях документів", – звернув увагу Зеленський, підкресливши, що питання поступок наразі "не є актуальним".

Він також висловив сподівання на те, що робота над усуненням розбіжностей щодо територіального питання продовжиться.

«Безумовно, у нас різні позиції з росією щодо територій… Гадаю, американська сторона як медіатор буде пропонувати різні кроки, щоб знайти хоч якийсь консенсус. Я хотів би, щоби в цих питаннях Сполучені Штати Америки продовжували в форматі медіації посередині», – зазначив Зеленський.

Володимир Зеленський виступає через відеозв’язок під час саміту НАТО в Мадриді в червні 2022 року (через чотири місяці після повномасштабного вторгнення Росії)

Голова держави відкинув твердження, що Сполучені Штати «щось вимагали» в питанні територіальних поступок із боку України.

«Ми це сприймаємо як вимоги російської федерації, і тому я також нічого не міг вимагати від Сполучених Штатів Америки, а передав колегам зі США, щоб вони передали «руським» наше бачення», – зауважив Зеленський.

Він наголосив, що "всі готові працювати продуктивно", аби знайти рішення, які наблизять реальне закінчення війни і які будуть поважати Україну. 

"Будуть сьогодні ще зустрічі", – повідомив Зеленський.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вітає президента України Володимира Зеленського у палаці Бельвю в Берліні, Німеччина, 15 грудня 2025 року

Пізніше, відповідаючи на журналістські запитання, президент сказав про "прогрес із багатьох питань". Проте неясно, як ці результати буде сприймати сторона агресії – російська федерація.

"Важливо, що ми були почуті", – заявив він.

Коментуючи потенційні гарантії безпеки, український президент зазначив, що «вони виглядають дуже непогано», однак залишаються питання, які потребують прояснення.

Український Дощ писав раніше, що ппрезидент Зеленський заявив, що росія хоче окупувати схід України політичним шляхом, і тому пропозиція США щодо виходу ЗСУ несправедлива.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Віцеспікер польського Сейму закликав Кирила Буданова стати на коліна
Політика
Віцеспікер польського Сейму закликав Кирила Буданова стати на коліна
Керівник Офісу Президента заявив, що Польща готує низку «незрілих ескалаційних кроків»...
У НАТО дозволили винищувачам збивати повітряні цілі над країнами Балтії
Політика
У НАТО дозволили винищувачам збивати повітряні цілі над країнами Балтії
НАТО модернізувало свою 10-річну місію з патрулювання повітряного простору Baltic Air...
Зеленський і Навроцький провели зустріч в Анкарі - вперше після конфлікту з орденом Білого орла
Політика
Зеленський і Навроцький провели зустріч в Анкарі - вперше після конфлікту з орденом Білого орла
У Канцелярії Навроцього додали, що зустріч, яка відбулася після саміту НАТО...
Трамп – Зеленському у Анкарі: «Ви побудуєте велику державу»
Політика
Трамп – Зеленському у Анкарі: «Ви побудуєте велику державу»
Трамп розповів, що США нададуть Україні ліцензію на виробництво систем Patriot. RFI переказує найцікавіше...
Уряд Норвегії закликає Китай вплинути на росію у питанні переговорів щодо війни в Україні
Політика
Уряд Норвегії закликає Китай вплинути на росію у питанні переговорів щодо війни в Україні
Уряд Норвегії прагне, щоб Китай використав свої зв'язки з керівництвом рф...