Антиукраїнський мовний закон не відхилили – хочуть доопрацювати

Сьогодні, 30 квітня, профільний комітет Верховної Ради розглянув законопроєкт народного депутата-українофоба від «Слуги народу» Максима Бужанського №2362, який відтерміновує перехід школярів 5-11 класів на українську мову навчання на вересень 2023 року.
Як повідомив голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, народні депутати документ не відхилили, а відправили на доопрацювання.
«Зрозуміло, що цей проєкт вигідний виключно Москві і промосковським силам в Україні. Проти нього виступає не лише патріотична громадськість чи опозиція, але й багато представників влади», – зазначили в інтернет-групі «Мова об'єднує».
За даними міністерства освіти і науки, з 1 вересня 2020 року 200 тисяч учнів 5-11 класів, які зараз навчаються російською, готові перейти на українську.
Комітет розглянув ще один мовний законопроєкт (№3084) за авторства Бужанського та Олега Волошина від ОПЗЖ – про використання російської та мов національних меншин у роботі Верховної Ради. Його відхилили.
Народні депутати також відхилили законопроєкт №3084-1, внесений позафракційною депутаткою Оксаною Савчук – про застосування адміністративної відповідальності за невикористання української мови в роботі органів Верховної Ради.
Ще один важливий законопроєкт – про медіа – комітет рекомендує Верховній Раді направити на повторне перше читання.
«Зібрано ряд, на наш погляд, слушних зауважень та пропозицій, які ми хочемо врахувати ще на першому читанні. Це ті питання, які передбачають концептуальні зміни, уточнення низки положень законопроєкту та які не можна здійснити в рамках процедури підготовки законопроєкту до другого читання. Наприклад, термінологію», – пояснив Олександр Ткаченко.
За його словами, у деяких положеннях документа Україна є першопрохідцем, наприклад, у регулюванні роботи онлайн-медіа.
«Наші європейські колеги саме зараз розробляють проєкти законів про регулювання цієї сфери. І у нас є можливість синхронізуватися з ними та діяти в унісон», – пояснив голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Ткаченко також повідомив, що сьогодні відбулася зустріч з головою Держкіно Мариною Кударчук, адже «сфера українського кіно потребує пильної уваги та підтримки».
Як писав «Український дощ», Максим Бужанський почав процедуру скасування закону про забезпечення функціонування української мови як державної.
Олександр Ткаченко вважає, що мовний закон слід переглянути, бо його ухвалення «заклало багато ризиків для суспільства загалом і для нових депутатів».
До речі, днями у Чугуєві на Харківщині спалахнув мовний скандал – депутат міськради назвав українську «розумово відсталою».