Аналіз ДНК сотні єгипетських мумій шокував науковців

Аналіз ДНК сотні єгипетських мумій шокував науковців

Німецькі вчені з інституту Макса Планка (Max Planck Institute for the Science of Human History) і Університету Тюбінгена (University of Tuebingen) частково відновили геном 90 єгипетських мумій, віком від 3500 до 1500 років. Проаналізували його. І прийшли до висновку: стародавні єгиптяни не були африканцями. Одні були турками, інші - вихідцями з південної Європи і з місць, де зараз знаходяться Ізраїль, Йорданія, Сирія, Ліван, Грузія і Абхазія.

Аналогічні дослідження провели біологи з генеалогічного центру iGENEA, розташованого в Цюріху. Вони аналізували генетичний матеріал всього навсього однієї мумії. Але зате самого фараона Тутанхамона. Його ДНК взяли з кісткової тканини - з лівого плеча і лівої ноги.

Фахівці iGENEA порівняли геном хлопчика-фараона і сучасних європейців. І виявили: багато хто з них - родичі Тутанхамона. В середньому половина європейських чоловіків - «тутанхамони». А в деяких країнах їх частка доходить до 60-70 відсотків - як, наприклад, у Великобританії, в Іспанії і у Франції.

ДНК порівнювали з так званим гаплогруп - характерним наборам фрагментів ДНК, які передаються з покоління в покоління, зберігаючись майже в незмінному вигляді. Родичів фараона «видала» загальна гаплогруппа під назвою R1b1a2.

Вчені підкреслюють, що тутанхамонська R1b1a2 дуже поширена серед європейських чоловіків та досить рідко зустрічається у сучасних єгиптян. Її носії не перевищують одиного відсотку.

Генетичні дослідження швейцарців і німців ще раз підтвердили: сучасні єгиптяни, в загальній своїй масі, це не деградовані нащадки фараонів. Просто вони не мають з ними - своїми давніми правителями - майже нічого спільного. Чим і пояснюються особливості єгипетського суспільства.

Самі ж фараони - не місцеві!

"Вважаю, що предок єгипетських царів і європейців жив на Кавказі приблизно 9500 років тому, - повідомив Роман Шольц (Roman Scholz), директор центру iGENEA. - Близько 7 тисяч років тому його прямі нащадки розселилися по Європі. A хтось дістався до Єгипту і вибився в фараони.

Виходить, однак, що, починаючи з пра-пра-дідів, предки Тутанхамона, та й він сам були особами кавказької національності.

І на завершення:

Йоханнес Краузе (Johannes Krause), палеогенетік з університету Тюбінгена повідомив в журналі Nature Communications, що геном трьох мумій з 151 однієї, з якими працювали німецькі дослідники, вдалося відновити повністю. Їх ДНК добре збереглася. Дожила до наших днів, як висловився вчений.

Збереглася, незважаючи на спекотний єгипетський клімат, високу вологість в місцях поховання та хімічні речовини, використані для бальзамування.

Відновлення генома обіцяє - нехай у віддаленій перспективі - відновлення і його власника. Шляхом клонування. Що цілком влаштує древніх єгиптян, які розраховували як-небудь та коли-небудь повстати з мертвих. Заради цього вони і ставали муміями. Немов би передбачали, що останки тіла й кісток знадобляться.

Це воістину заворожує. Мерці, як би це жахливо не звучало, - ключ до вивчення нашої історії. Без минулого не було б майбутнього. До речі, Тутанхамон чудово зберігся, так що нічого йому не заважає все ж таки повернутися з царства мертвих, як це і було передбачено.

Прийде час і вони оживуть!

Теги
Схожi
NASA візуалізувало «танці» чорних дір (відео)
Наука і технології
NASA візуалізувало «танці» чорних дір (відео)
Пара надмасивних чорних дір обертаються по орбіті, здійснюючи дивовижні па, в новій візуалізації NASA...
Луцька компанія створила концепт робота-кур’єра і назвала його Mebius (відео)
Наука і технології
Луцька компанія створила концепт робота-кур’єра і назвала його Mebius (відео)
Mebius - являє собою робота - постачальника з автоматизованим керуванням, створеного для забезпечення швидкої та зручної доставки товару клієнту...
Українська компанія Petcube вчетверте отримала нагороду Red Dot
Наука і технології
Українська компанія Petcube вчетверте отримала нагороду Red Dot
Українська компанія Petcube перемогла у номінації продуктовий дизайн міжнародної премії Red Dot Award...
Науково доведений факт: за останні півстоліття попмузика стала гіршою
Наука і технології
Науково доведений факт: за останні півстоліття попмузика стала гіршою
Іспанські вчені дійшли висновку, що популярна музика деградує...
Siri оприлюднила плани Apple провести нову презентацію гаджетів
Наука і технології
Siri оприлюднила плани Apple провести нову презентацію гаджетів
Голосовий помічник Siri повідомив, що 20 квітня Apple проведе презентацію нових продуктів. Компанія не інформувала про проведення інвенту...