2 жовтня у Києві відкрили пам’ятник Махатмі Ганді

2 жовтня у Києві відкрили пам’ятник Махатмі Ганді

У Ботанічному саду ім. Фоміна в Києві пройшло урочисте відкриття бронзового пам’ятника індійському політику і борцю за незалежність Індії – Махатму Ганді. Про це повідомляє ЕХО Києва.

Про відкриття пам’ятника – бронзової скульптури Махатми Ганді з підписом «Оазис миру», в мерії заявили ще кілька місяців тому. Ідея народилася у індійського посольства, за сприяння університету ім. Т.Г.Шевченка. Композицію збиралися приурочити до ювілею філософа і політика – 150-річчя від дня народження.

Виконано монумент з бронзи і являє собою фігуру Махатми Ганді в традиційному одязі, що спирається на велику бамбукову палицю. На постаменті пам’ятника наведені біографічні дані філософа і політика українською та англійською мовою.

Махатма Ганді тепер буде прикрашати схили Ботанічного саду ім. Фоміна біля станції метро «Університет».

Відкриття монумента відбулося в 10 ранку і на церемонію прибули заступник міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку Дмитро Сеник, а також посол Індії в Україні Партха Сатпахті, ректор КНУ ім. Шевченка Леонід Губерський. Крім того, на захід також прибули літературні та культурні діячі України, зокрема – відомий поет і Герой України Дмитро Павличко.

Довідково. Махатма Ганді провів свої молоді роки, як багато індусів – рано одружився, але вже в 19 років вирушив на навчання до Лондона, де закінчив юридичний факультет. Тоді ж він вперше дізнався про насильство над особистістю і застосував тактику «ненасильницький опір», коли страйком або непокорою можна висловити свій протест навколишнього світу.

Надалі, це вплинуло на всю його життя. Довгі роки Махатма Ганді працював в Південній Африці, де і включився в рух за права індусів і незалежність Індії.

Після повернення на батьківщину в 1915 р в життя Мохандаса Ганді починається новий етап, що зв’язав всю його подальшу біографію з боротьбою проти дискримінації співвітчизників, насильства в різних його проявах.

Ганді вступив партію ІНК – Індійський національний конгрес, що бореться за незалежність Індії від Великобританії. З легкої руки Рабіндраната Тагора, відомого індійського письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури, Ганді стали називати Махатмою (в перекладі – «велика душа»). Співвітчизники живили величезну повагу до цього скромного в манері одягатися, в потребах людини, який вважав себе недостойним такого втішного титулу і віддавав багато сил боротьбі за їх краще життя.

У 1921 р Мохандас Ганді став лідером ІНК. Однак, головне, чим прославився Махатма Ганді – це своїми ненасильницькими протестами, які отримали популярність, як «сатьяграхи» – «завзятість в істині», яке закликало відмовитися від насильства у відповідь на насильство і вдатися до аргументів, душевної стійкості і миролюбства. Згодом, напрямок переросло в вчення і понині носить назву «гандизм».

Багато принципів філософії Махатми Ганді лягли в основу сучасної дипломатії, а сам лідер вже через недовгий час заслужив любов народу Індії. Однак, після здобуття незалежності, в Індії загострилися релігійні чвари між ісламістами і буддистами.

20 січня 1948 біля вже похилого Ганді вибухнула бомба, дивом його не зачепивши. Проте, він відмовився від охорони, заявивши: «у мене немає причин не довіряти своєму народу» і 30 січня 1948 р його вразило три кулі, випущені невідомим злочинцем.

Головні твердження і цитати Махатми Ганді

  • Спочатку вони тебе не помічають, потім сміються над тобою, потім борються з тобою. А потім ти перемагаєш.
  • Принцип «око за око» зробить весь світ сліпим.
  • Людина – це продукт своїх власних думок. Про що він думає, тим він і стає.
  • Нас знищать – політика без принципів, задоволення без совісті, багатство без роботи, знання без характеру, бізнес без моралі, наука без людяності і молитва без жертви.
  • Про велич нації та її моральний прогрес можна судити по тому, як вона поводиться з тваринами.
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Виставка конкурсних ескізів великого Державного Герба України пройде у Софії Київській
Культура
Виставка конкурсних ескізів великого Державного Герба України пройде у Софії Київській
У Національному заповіднику «Софія Київська» в листопаді відбудеться виставка конкурсних ескізів великого Державного Герба України...
Мовний омбудсмен вимагає реакції на приниження жінки за українську мову
Культура
Мовний омбудсмен вимагає реакції на приниження жінки за українську мову
Уповноважений щодо захисту держмови закликає керівництво Слов'янська вжити заходів на факт приниження жінки через спілування українською мовою...
Вишивку «білим по білому» буде внесено до спадщини ЮНЕСКО
Культура
Вишивку «білим по білому» буде внесено до спадщини ЮНЕСКО
Полтавська обласна державна адміністрація та Департамент культури і туризму проводять підготовчу роботу до включення вишивки «білим по білому» до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО...
Українські репери зачитали вірші українських поетів і поетес 
Культура
Українські репери зачитали вірші українських поетів і поетес 
Шість українських реперів долучилися до соціальної кампанії з популяризації читання - літературних реп-батлів...
Книга «Справа Василя Стуса» вийде в аудіоверсії
Культура
Книга «Справа Василя Стуса» вийде в аудіоверсії
Видавництво Vivat випустить аудіоверсію книги «Справа Василя Стуса». Озвучить її український режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв...