[]

Найвпливовіші люди усіх часів

Платон ( 427 до н. е. — 347 або 348 до н. е.)

Давньогрецький мислитель, один з основоположників європейської філософії. Створена ним філософська школа проіснувала до кінця 10 сторіччя нашої ери. Платонізм, як вчення, зберіг реальні досягнення античної філософії не тільки для західного середньовіччя і Візантії, але й для арабо-мусульманської традиції, забезпечивши єдність усієї європейської думки. Саме Платону ми завдячуємо філософії Ідеалізму і міфом про Атлантиду.

Чарльз Дарвін (12 лютого 1809 — 19 квітня 1882)

Англійський науковець, автор теорії еволюції. Після досліджень у Південній Америці і на Галапагоських островах, де Дарвін був під час навколосвітньої подорожі на кораблі «Бігль», опублікував книгу «Походження видів шляхом природного добору», в якій пояснив еволюційний процес принципами природного й статевого добору. Ключовими тезами робіт Дарвіна були боротьба за існування, мала невизначена мінливість та екстраполяція малих змін на великі проміжки часу. Портрет Дарвіна поміщений на англійській банкноті в 10 фунтів випуску 2000 року.

Александр Македонський ( 356 до н. е. - 323 до н. е.)

Геніальний полководець, видатний адміністратор і політик. Засновник великої імперії, що охоплювала Македонію, Грецію, Перську імперію, Індію та Єгипет. Військові походи Александра позитивно вплинули на розвиток усієї античної науки і культури. Ще за життя Македонський дістав прізвисько — Великий.

Галілео Галілей (15 лютого 1564 — 8 січня 1642)

Італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик, один із засновників сучасного експериментально-теоретичного природознавства. Був приречений католицькою церквою за єресь, але публічно зрікся своїх поглядів. Галілео Галілей був основоположником експериментально-математичного методу вивчення природи, залишив розгорнутий виклад цього методу й сформулював найважливіші принципи механічного світу. Його дослідження кардинально вплинули на розвиток наукової думки. Саме від нього бере початок фізика як наука. Наукова спільнота стверджує, що світ не бачив такого генія, як він, після Архімеда.

Магомет (570 - 8 червня 632)

Основоположник ісламу, святий і пророк. Був політичним діячем, засновником і головою мусульманської громади, яка в процесі його безпосереднього правління склала велике і сильне державне утворення на Аравійському півострові. Власне саме за правління Магомета більшість арабів було об'єднано в одну державу. Є автором Корану, який ангел Джабраїл передавав йому частинами протягом 20 років.

Арістотель ( 384 до н. е. - 322 до н. е.)

Давньогрецький вчений-енциклопедист, філософ і логік, засновник класичної логіки, родоначальник риторики, вчитель Александра "Великого" Македонського. На долю Арістотеля випала місія підбити підсумок досягнень філософів та учених античної Греції і, узагальнивши їх працю, передати знання наступним поколінням. Ним були закладені основи біології, фізики, етики, логіки, психології, соціології і політології.

Леонардо Да Вінчі (15 квітня 1452— 2 травня 1519)

Видатний італійський художник, архітектор, науковець, дослідник, винахідник, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження. Автор знаменитої "Мони Лізи" і "Таємної вечері", а також геніальних конструктивних знахідок, які набагато випередили свою епоху: металургійних печей і прокатних станів, ткацьких верстатів, друкарських, деревообробних, землеробних та інших машин, підводного човна і танка, а також розроблені після ретельного вивчення польоту птахів конструкції літальних апаратів, гелікоптера і парашута. У римському аеропорту, що носить ім'я Леонардо да Вінчі, встановлена велетенська статуя вченого з моделлю вертольота в руках.

Ісаак Ньютон ( 4 січня 1643 - 31 березня 1727)

Сер Ісаак Ньютон - англійський вчений, який заклав основи сучасного природознавства, творець класичної фізики та один із засновників числення нескінченно малих. У книзі «Математичні начала натуральної філософії» він сформулював закони руху, відомі як закони Ньютона й закон всесвітнього тяжіння, які стали основою наукового світогляду впродовж трьох наступних століть і мали великий вплив не тільки на фізику, а й на філософію. Ньютон був був ревним християнином, знавцем біблійній хронології та алхімії, став першим, кого у Королівстві Англія висвятили в лицарі за наукові заслуги.

Альберт Ейнштейн ( 14 березня‎ 1879 - 18 квітня 1955)

Автор теорії відносності, один з найвизначніших фізиків XX століття, лауреат Нобелівської премії 1921 року. Створив спеціальну і загальну теорії відносності, відкрив закон взаємозв'язку маси і енергії ( E=mc²), автор основоположних праць з квантової теорії. Саме Ейнштейн ввів поняття фотона, встановив закони фотоефекту та основного закону фотохімії, передбачив вимушене випромінювання, розвинув статистичну теорію броунівського руху, заклав основи теорії флуктуацій, створив квантову статистику Бозе—Ейнштейна, працював над проблемами космології і єдиної теорії поля. Був видатним борцем за мир.

Ісус Христос (близько 6/4 до н. е. - 30/33)

Ісус із Назарету є засновником і центральною постаттю християнства, як релігії. Більшість вірян вважають Його втіленням Сина Божого, Богом і Месією, Спасителем, про якого пророкували у Старому Заповіті. Був теслею, проповідником і релігійним лідером. Більшість дослідників античності погоджуються з тим, що Ісус справді існував, проте тривають дискусії навколо хронології його життя, соціального становища, культурного середовища, історичної достовірності Євангелій та того, наскільки точно вони зображують історичну персону Христа. За християнським віровченням, Ісус був непорочно зачатий від Святого Духа й народився у Діви Марії, дружини Йосипа. У віці 30 років почав проповідувати вчення про любов до ближнього і віру у Бога та його Царство Небесне. Був зраджений одним з 12 своїх апостолів на ім'я Іуда, помер через розп'яття задля спокути гріхів і спасіння людства, а потім воскрес із мертвих й вознісся на небеса. Переважна більшість християн вшановують Ісуса як Боголюдину, у ісламі Він постає одним із найбільших пророків під іменем Іса ібн Мар'ям, чудотворцем, що народився у діви, а прихильники юдаїзму стверджують, що Той не виконав месіанських пророцтв і заперечують Його божественність та воскресіння. У Бахаїзмі шанують Ісуса Христа, як одного із головних пророків Бога. Однозначно є найпопулярнішою в літературі і мистецтві фігурою за усю історію людства.

[]
Теги
Схожi
Найвпливовіші люди України - 2019
Найвпливовіші
Найвпливовіші люди України - 2019