[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Завданням номер один для України – це створити умови та повернути якнайбільше біженців в Україну

Завданням номер один для України – це створити умови та повернути якнайбільше біженців в Україну

Я вчора спілкувався із кадровим офіцером спецназу ВМС США. Він розповів мені цікаву історію, якою я хочу поділитися з вами.

Одного разу, на одному з офіційних дипломатичних бенкетів у США право чергового тосту дісталося морському офіцеру. Він підвівся і сказав:

Я хочу підняти келих за польський антисемітизм!

Усі почали це обговорювати і в залі зчинився галас через таку заяву на дипломатичному банкеті. Але офіцер анітрохи не соромлячись продовжував:

Так, я хочу підняти тост саме за польський антисемітизм, від якого змушена була тікати родина Хаїма Ріковера, емігрувавшись до США. Адже саме адмірал Хаїм Ріковер є творцем нашого атомного флоту. Найбільшого та найпотужнішого у світі. Тому я зараз піднімаю келих за антисемітизм поляків. Якби не він, то цей флот міг би бути зараз у Польщі, а не у США.

Історія не вигадана, а скандал тоді вийшов знатним. Після нашого спілкування з офіцером я вирішив переглянути в інтернеті інформацію про цього адмірала. І мене дуже вразило те, що я знайшов:

Хаїм Годалі Ріковер (англ. Chaim Godalia Rickover); 27 січня 1900 - 8 липня 1986) - чотиризірковий адмірал флоту США. Він відомий як «батько атомного флоту», який на липень 2007 року складався з 200 атомних підводних човнів, 23 атомних авіаносців та крейсерів. Завдяки своїм унікальним особистісним характеристикам, політичним зв'язкам, глибоким знанням, відповідальності і високій мотивації Ріковер прославився, як найвищий офіцер в американській історії, який найдовше перебував на дійсній службі. Він прослужив 63 роки. Завдяки значній спадщині Ріковера в галузі атомних технологій було досягнуто так і не побитого рекорду безаварійної експлуатації реакторів на кораблях ВМС США, в частині неконтрольованого викиду радіоактивних продуктів, пов'язаних з пошкодженням активної зони.

А народився Хаїм Ріковер у єврейській родині у містечку Маків Мазовецький у Польщі. Прізвище родини Ріковер походить від назви села та маєтку Рики, розташованого за годину їзди від Варшави, як і Маков Мазовецький.

У 1906 році 6-річною дитиною він вимушено емігрував до США зі своїми батьками - Абрахамом та Рахілью. Це сталося після страшних єврейських погромів 1905 року. Спочатку сім'я проживала в Іст-Сайді Манхеттена, через два роки вони перебралися в Лаундейл, район Чикаго, де його батько продовжив роботу кравцем, а сам Хаїм пішов до школи.

Адмірал Ріковер завжди наголошував на освіті. Дитиною, живучи у Польщі, Ріковер із чотирьох років відвідував хедер, де навчали виключно Тору та іврит. Заняття були від світанку до заходу сонця, шість днів на тиждень. Після здобуття освіти у Військово-морській академії США, Ріковер чекав на відправку на свій перший корабель — есмінець «Ла Валетта». Не гаючи часу він досяг стипендії Чиказького університету вивчення історії та психології. Потрапивши на борт Ла Валетти, він настільки вразив свого командира, що 21 червня 1923 той призначив його старшим механіком, незважаючи на недостатній досвід.

Через неповний рік після випуску з академії Ріковер став наймолодшим механіком ескадри. Служачи у флоті Ріковери після року, проведеного у Військово-морській аспірантурі, він отримав ступінь магістра з електротехніки. Подальшу роботу він продовжив у Колумбійському університеті. Після народження сина, адмірал Ріковер став виявляти пильний інтерес до рівня освіти у Сполучених Штатах. У 1957 році він заявив: - Я вважаю, зараз саме час тверезо обміркувати нашу відповідальність перед нащадками - тими, хто продзвонить відхідне віку копалин палив. Наша вища відповідальність, громадянська та батьківська, це дати американському юнацтву найкращу освіту. Нам потрібні кращі вчителі, і в достатній кількості, щоб приготувати молодих до майбутнього, незрівнянно складнішого за сьогодення, для чого знадобиться все більше компетентних і високоосвічених молодих людей.

Надактивний, політизований, різкий, безцеремонний, яскравий, неуживливий, неперевершений трудоголік, завжди вимогливий до інших — незважаючи на становище та ранги — як і до себе, Ріковер був стихійною силою і, звичайно, породжував протиріччя. Мало того, він «ледве терпів посередність, і зовсім не переносив дурість». Як сказав один із його чиказьких друзів:

«За Ріковером, якщо хтось тупий, то краще б він взагалі не жив».

Різко відрізняючись від багатьох адміралів і старших офіцерів, які шукають винних серед інших, коли щось йде криво, Ріковер незмінно брав він повну відповідальність за все, що відбувається у програмі Корабельних ядерних силових установок (NNPP).

Після своєї відставки — лише через кілька місяців, у травні 1982 року — адмірал Ріковер відповів на головне запитання до нього:

«Не могли б ви сказати про свою відповідальність за створення атомного флоту, чи шкодуєте ви про щось?»

У мене немає жалю. Я вважаю, що я допоміг зберегти мир для цієї країни. Чого про це шкодувати? Зроблене мною схвалено Конгресом, який представляє народ. Завдяки поліції ви все живете у безпеці від внутрішніх ворогів. Так само ви живете в безпасності від зовнішнього ворога, тому що військова машина не дозволяє йому напасти. Ядерна технологія вже створювалася у інших країнах. На мені лежало створення нашого ядерного флоту. Я зміг його здійснити.

Так, адмірал Ріковер гідний того тосту, який підняв за нього морський офіцер на тому бенкеті. А я можу сказати лише одне - кожен, хто виїхав з України з тієї чи іншої причини, - це не лише шанс для якоїсь іншої країни, а й втрата для нашої. Історія Ріковера це лише підтверджує. Цілком можливо, що він не створив би в Польщі найпотужніший атомний флот, але зміг би зробити чимало важливого для величі країни. Тому я вважаю, що завданням номер один для України – це створити умови та повернути якнайбільше біженців в Україну. І тоді ми побачимо появу своїх Ріковерів.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Усі росіяни - злочинці, нація моральних потворів і злочинців. Усіх - до відповідальності!
У Мінкульті пахне корупцією та брехнею: український режисер зняв кліп для російської співачки
Немало тих, хто намагається применшити вчинок Залужного. Навіщо?
«Пташка» виборювала незалежність України не у фейсбуці, а на полі бою. Тож стуліть пельку!