З мишами, які два місяці були у космосі, сталося дещо незбагненне: про що дізналися в NASA

З мишами, які два місяці були у космосі, сталося дещо незбагненне: про що дізналися в NASA

У мишей, які в межах експерименту NASA були відправлені у космос, було виявлено несподіваний зв'язок між кишковими бактеріями, втратою кісткової маси та впливом мікрогравітації на організм. Ці дані в майбутньому можна буде використати для більш безпечних космічних подорожей для людей.

Про результати дослідження вчені розповіли у статті в науковому журналі Cell. Вони відверто зізнаються, що гадки не мали про те, що станеться саме те, що сталося.

Науковцям давно відомо, що мікрогравітація впливає на здоров'я астронавтів. Вона може порушувати циркадний ритм, викликати проблеми з очима, впливати на м'язову масу і щільність кісток. Так, всього за один місяць перебування у космосі астронавти втрачають 1-2% щільності кісткової тканини. А це створює ризик травм і переламів.

Також вчені припускають, що мікрогравітація порушує мікробіом кишечника, що впливає на інші біологічні функції організму, такі як імунна система.

Непросте життя лабораторної миші

В межах одного з досліджень вчені із NASA відправили 20 мишей на Міжнародну космічну станцію, аби вивчити, як на їхні організми вплине мікрогравітація. В межах експерименту 10 мишей жили на МКС впродовж 2 місяців, а інші 10 – лише місяць у космосі і ще місяця проходили реадаптацію. Тим часом контрольна група з 20 мишей на Землі проживали в аналогічних умовах, але за нормальної гравітації.

Несподівано для дослідників, у мишей, які побували в космосі, виявили у кишечнику підвищений рівень двох штамів бактерій – Lactobacillus murinus і Dorea. Ці бактерії пов'язані з процесом відновлення цілісності скелета, відомим як ремоделювання кісток.

При чому, у групи мишей, яка довше перебувала на МКС, рівень цих бактерій був вищим.

"У цьому і полягає краса науки. Ми ніколи не передбачали таких результатів", – заявив Inverse старший автор статті, мікробіолог та виконавчий директор Інституту Форсайта (США) Веньюань Ши.

Дослідники визнають, що наразі не можуть дати пояснення тому, що стало причиною підвищення рівня бактерій, але самі результати називають захопливими.

"Ми й гадки не мали, що це станеться", – визнав перший автор дослідження інженер штамів та синтетичний біолог у технологічному стартапі Invaio Sciences Джо Бедрі.

Миші більше не потрібні: вчені готуються замінити піддослідних тварин на  органели. Новости :section-UKR.NET.

Він зазначив, що астронавти повинні кілька годин на день займатися спортом, щоб підтримувати м'язову масу і щільність кісток, а оскільки люди продовжують досліджувати космос, науковцям варто наперед знати, як це вплине на організм.

"У міру того, як ми просуваємося в глибший космос, важливо розуміти всі ці різні наслідки для здоров'я і те, як ми можемо пом'якшити їх, щоб зберегти здоров'я астронавтів", – заявив Бедрі.

Ши також пояснив, що дані отримані від дослідження мишей можна буде використати не лише щодо астронавтів, але й для людей, які страждають через остеопороз, оскільки вчені зможуть зрозуміти, як саме мікробіом кишківника та ремоделювання кісток впливають на втрату кісткової тканини.

Бедрі також зауважив, що наразі вчені не можуть точно сказати, що рівень бактерій збільшився внаслідок впливу мікрогравітації. За його словами, просто спостереження за цими бактеріями, які виробляють метаболіти, пов'язані з кістковою тканиною, не означає, що мікрогравітація спричиняє їх появу.

Цікаві факти про мишей, які ви не чули | Цікаво і корисно знати

Він припускає, що збільшення кількості цих бактерій може бути наслідком адаптації до мікрогравітації, або, можливо, миші намагалися компенсувати втрату кісткової тканини, змінюючи мікробіом свого кишечника.

Він також заявив, що вченим ще належить розібратися, чи є розмноження цих бактерій поганою чи доброю новиною для мікробіома кишечника людини.

Український Дощ писав раніше, аграрій з Харківщини переобладнав трактор, щоб працювати на замінованих полях

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Учені нанесли на карту мережу стародавніх міст мая: це змінить історію людства
Наука і технології
Учені нанесли на карту мережу стародавніх міст мая: це змінить історію людства
У північній Гватемалі вчені виявили раніше невідому мережу міст народу мая...
Військовий безпілотник, яким керував штучний інтелект, «вбив» свого оператора
Наука і технології
Військовий безпілотник, яким керував штучний інтелект, «вбив» свого оператора
Штучний інтелект, який керує безпілотником ВПС США, у процесі виконання місії вбив свого оператора. У реальності людина не постраждала...
Neuralink Ілона Маска отримала дозвіл на випробування чіпів для мозку на людях
Наука і технології
Neuralink Ілона Маска отримала дозвіл на випробування чіпів для мозку на людях
Найближчим часом компанія відкриє набір людей, які бажають взяти участь у клінічних випробуваннях...
Людина може висадитися на Марс до 2040 року - глава NASA
Наука і технології
Людина може висадитися на Марс до 2040 року - глава NASA
За словами голови космічної агенції, місія на червону планету займе роки...
Австралія планує законодавчо регулювати штучний інтелект і заборонити діпфейки
Наука і технології
Австралія планує законодавчо регулювати штучний інтелект і заборонити діпфейки
Австралійський уряд оголосив про свої плани щодо регулювання штучного інтелекту, ...