[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

З 24 лютого українки народили у Польщі понад 4500 дітей. А скільки таких у Німеччині, Чехії, Італії?

З 24 лютого українки народили у Польщі понад 4500 дітей. А скільки таких у Німеччині, Чехії,  Італії?

Понад 4500 дітей народили у Польщі украукраїнські жінки з дня початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Польщі Вальдемар Фарба.

7 місяців тому ці 4500 вагітних жінок змушені були тікати від російського вторгнення.

Ці 4500 жінок виїхали зі своїх міст та сіл, а їхні чоловіки сьогодні або воюють, або працюють в Україні і не можуть приєднатися до дружин із новонародженими дітьми, або загинули від рук російських окупантів.

Ці 4500 жінок залишили свою країну не з власної волі, зазнали жаху війни і їхнє життя вже ніколи не буде колишнім, як би банально це не звучало.

Але це лише 4500 жінок, які народили у Польщі. А скільки таких ще в Німеччині, Чехії, Великій Британії, Італії, Чехії, Ізраїлі, Туреччині, Румунії, Португалії чи в будь-якій іншій країні, яка прийняла українських біженців?

А скільки повернуться назад? Скільки з них готові повертатися з ДІТЬМИ туди, де їм держава не надасть навіть базових умов щодо житла, дитячої освіти та охорони здоров'я?

Я знаю, що багато хто хоче повернутися. Але хочуть і будуть – це різні поняття. Більшість із них живуть поверненням, але не повертатимуться на згарище з тієї причини, що немає умов для дітей. Так, діти та їхнє майбутнє хвилює українок більше, ніж їхня сомореалізація. І навіть при тому, що сервіс з багатьох послуг у Європі повільніший і менш комфортний, ніж в Україні, але саме життя та умови проживання для дітей поза Україною будуть набагато привабливішими.

А ще більшу кількість людей не приваблює повернення до держави, де толерантне ставлення при владі до корупції та кумівства. Особливо це помітно після перебування на Заході.

І, звичайно, людей зупинятиме відсутність у держави плану з вирішення цих проблем, на тлі появи нових. А плану досі немає. Навіть приблизного плану немає, який можна реалізувати із поправками на той момент, коли можна розпочинати відродження України. І це велика проблема, яка матиме катастрофічні наслідки, якщо її не почнуть вирішувати вже сьогодні.

Слова про те, що її вирішуватимуть, тільки після закінчення всіх військових дій, показує, що є повне нерозуміння процесів та наслідків у того, хто це озвучує. І просто словами цю проблему не вирішити. Особливо на тлі прогресуючої бідності, безробіття, психічної нестабільності людей та рівня зростання жорстокості.

Висновки робіть самі. Але поки що громадяни масово не почнуть вимагати при владі створення такого плану та формування стратегії повернення біженців в Україну, то безглуздо розраховувати на його появу. З власної ініціативи влада планом не займається. Я це точно знаю.

Хоча, може, вона його не робить з тієї причини, що не в змозі його створити. Це пояснення, але не виправдання, але й воно також потребує вирішення.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Немало тих, хто намагається применшити вчинок Залужного. Навіщо?
«Пташка» виборювала незалежність України не у фейсбуці, а на полі бою. Тож стуліть пельку!
На перших шпальтах топових європейських газет України немає. Треба терміново міняти інформполітику!
Україна постане! Україна відродиться! Україна зміниться на краще!