Вільям Тейлор: надання допомоги Україні було тісно пов'язане зі справою Байдена

Вільям Тейлор: надання допомоги Україні було тісно пов'язане зі справою Байдена

Надання військової допомоги Україні прямо залежало від обіцянки Києва розслідувати події, що стосуються виборів президента США в 2016 році, а також дії української компанії Burisma, в раді директорів якої перебував син віцепрезидента Джо Байдена.

Про це тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив у Палаті представників 22 жовтня, повідомляє  Los Angeles Time.

У своїх свідченнях Тейлор сказав, що посол США в Європейському Союзі Гордон Сондленд сказав йому, що Трамп хотів, щоб президент України Володимир Зеленський відкрито заявив про розслідування справи Burisma і втручання у вибори 2016 року, від чого залежало проведення зустрічі і надання військової допомоги.

"Під час телефонної розмови посол Сондленд сказав, що президент Трамп сказав йому, що він хоче, щоб президент Зеленський публічно заявив, що Україна буде розслідувати справу Burisma і нібито українське втручання у вибори в США 2016 року", — йдеться у свідченнях.

За словами Тейлора, Сондленд сказав йому, що «все» залежить від заяви влади України. Посол додав також, що по відношенню до України велась системна "неформальна" політика, метою якої було схилити українську владу до виконання вимог американського президента. 

Демократи назвали виступ Тейлора переконливим доказом у справі про імпічмент й заявили, що він стане головним свідком під час слухань наприкінці осені.

Конгресмен-демократ Стівен Лінч заявив, що свідчення Тейлора стали "переломними", а вступна Заява Тейлора викликала вигуки здивування серед присутніх.

"Це переломні свідчення. Я думаю, що вони можуть все прискорити. Я думаю, що ми можемо отримати більше відповідей, ніж нових запитань", - цитує Лінча журналіст Шимон Прокупец.

Білий дім не намагався спростувати жодну конкретну заяву Тейлора, натомість, охарактеризував його розповідь як "чутки".

"Президент Трамп не зробив нічого поганого - це скоординована наклепницька кампанія від "лівих" законодавців та радикальних бюрократів, які ведуть війну проти Конституції. Жодних послуг там не було," - заявила прессекретарка Білого дому Стефані Грішам. 

Нагадаємо, Вільям Тейлор був послом США в Україні в 2006-2009 роках, а в червні 2019-го вдруге очолив американське посольство в Києві на посаді тимчасово повіреного США в Україні після відкликання посла Марі Йованович.

 

Теги
Схожi
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
Політика
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
«Чергова провокація на тлі дестабілізуючих дій Росії. Російські правоохоронці затримали співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі..." - розповів ЗМІ прессекретар МЗС України...
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
Політика
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
«Це не просто боротьба за територію. Це конфлікт, який вирішує, чи буде збережений істинний демократичний порядок, чи спрацює принцип непорушності кордонів...» - зазначив Зеленський...
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Політика
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Під час розгляду постанови про фінансування заходів до річниці подій Бабиного Яру нардеп Княжицький назвав колег антисемітами...
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його  у провалі вакцинації
Політика
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його у провалі вакцинації
Міністру охорони здоров’я України Максиму Степанову сьогодні передали поховальні квіти в залі засідань Верховної Ради...
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Політика
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Незважаючи на економічні відносини з РФ, Китай відмовився визнавати Крим російським...