«Відбувся розкол світового порядку, який став очевидним у контексті війни в Україні» - Макрон

«Відбувся розкол світового порядку, який став очевидним у контексті війни в Україні» - Макрон

У середу, 9 листопада, у Тулоні на борту вертольотоносця Dixmude перед високопоставленими французькими військовими та дипломатами виступив президент Франції Емманюель Макрон із програмною промовою, в якій згадав Україну, окреслюючи стратегічні цілі Франції у галузі безпеки та оборони. Про це пише RFI.

У своїй промові Макрон запевнив, що французька політика ядерного стримування є загальноєвропейською безпекою.

«Життєві інтереси Франції сьогодні як ніколи мають загальноєвропейський характер. Наші ядерні сили самим своїм існуванням служать безпеці Франції та Європи», - наголосив французький лідер.

Напередодні, відповідаючи на запитання про можливий російський ядерний удар по території України, Макрон заявив, що ракетно-ядерний удар по Україні не поставив би під питання «основні інтереси» Франції.

«Наша ядерна доктрина базується на тому, що ми називаємо основними інтересами нації, і вони чітко визначені. І вони не будуть порушені у разі ядерно-ракетного удару по Україні чи регіону», — сказав він.

Виступаючи в середу в Тулоні, Емманюель Макрон наголосив на зразковій ролі Франції всередині НАТО. За його словами, "Францію поважають за її статус ядерної держави, який дозволяє їй бути двигуном європейської стратегічної автономії, зразковим союзником на євроатлантичному просторі, надійним партнером".

Французька армія готує громадську думку до можливості війни

Макрон представив французьким військовим «Стратегічний огляд питань оборони та національної безпеки» — офіційний документ, який фіксує стратегію французької держави у галузі оборони та безпеки. Цього року через повномасштабну війну, розв'язану росією в Україні, «Стратегічний огляд питань оборони та національної безпеки» готувався в екстреному порядку.

У нинішньому контексті завдання документу полягає в тому, щоб підготувати громадську думку до можливості війни. Джерело видання Le Figaro в Єлисейському палаці наголошує на необхідності «змінити менталітет» у цьому відношенні.

У документі перераховано десять стратегічних цілей захисту французьких інтересів: від підтримки переконливості стримування до зміцнення національної стійкості та військової економіки.

«На стратегічні амбіції Франції потрібно подивитися через призму розколу світового порядку, який став очевидним у контексті війни в Україні», — йдеться у документі.

"Понад 20 років боротьба із збройним тероризмом була абсолютним пріоритетом нашої армії. Після початку війни в Україні до Європи повернулася війна у всіх її видах, і ми опинилися під ударом як конвенційних загроз, так і гібридних — це і енергетичний шантаж, і агропромисловий шантаж, інформаційна війна та кіберзагрози", - сказав 6 листопада в інтерв'ю виданню Ouest-France міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.

Щодо інших регіонів планети, за його словами президента Франції, контури нової французької військової доктрини в Африці буде визначено протягом найближчих шести місяців.

Макрон запевнив, що Франція не байдуже спостерігатиме за тим, як на африканському континенті поширюються ворожі наративи:

«Ми досить надивилися, як в Африці... — часто за навученням сторонніх діячів — поширюються шкідливі історії, які множаться за допомогою ботів та тролів».

Франція давно висловлює занепокоєння через російський вплив, що росте в Африці, в тому числі через зростання російської пропаганди, яка поширює антифранцузькі настрої.

Український Дощ писав раніше, що радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван намагався «промацати ґрунт» для початку переговорів Києва та Москви, коли минулого тижня приїжджав із візитом до України. Про це повідомив телеканал NBC із посиланням на три джерела.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
ЄС погодив приєднання Хорватії до Шенгенської зони. Болгарія та Румунія отримали відмову
Світ
ЄС погодив приєднання Хорватії до Шенгенської зони. Болгарія та Румунія отримали відмову
Цікаво, що Хорватія входить до Євросоюзу з 2013 року, а Румунія та Болгарія – з 2007 року...
В Ірані стратили першого учасника протестів, що спалахнули по всій країні
Світ
В Ірані стратили першого учасника протестів, що спалахнули по всій країні
Опозиціонера Мохсена Шекарі було повішено після того, як Революційний суд визнав його винним за «ведення війни проти Бога»....
Естонія припиняє мовлення російського «Дождя» слідом за Литвою та Латвією
Світ
Естонія припиняє мовлення російського «Дождя» слідом за Литвою та Латвією
Раніше Латвія анулювала ліцензію телеканалу «Дождь», яка давала йому право на трансляцію у всіх країнах Євросоюзу, США та деяких інших державах...
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Світ
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Формально партія, в якій перебуває чинний президент Джозеф Байден, забезпечила собі збереження лідерства в Сенаті після проміжних виборів ще в листопаді...
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Світ
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Ліцензія, яку анулювала Латвія, давала псевдоліберальному телеканалу з рф право поширювати створений контент у країнах Євросоюзу, росії, США та інших країнах...