«Від болю я готовий був зізнатися в чому завгодно»: Владислав Єсипенко про тортури ФСБ

«Від болю я готовий був зізнатися в чому завгодно»: Владислав Єсипенко про тортури ФСБ

У вівторок, 6 квітня, незалежним адвокатам вперше вдалося побачитися із заарештованим ФСБ Росії в Криму фрілансером Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владиславом Єсипенком. Це сталося на 28-й день після його затримання, на засіданні Верховного суду Криму, де розглядали апеляцію на його арешт. До цього до нього допускали лише адвоката за призначенням і працівників державного каналу «Крым 24». На суді Владислав заявив, що всі свідчення були отримані від нього під тортурами.

Незалежні адвокати надали Крим.Реалії заяву, написану Владиславом, де він описує обставини арешту і знущання, яких він зазнав. Редакція публікує розповідь Владислава.

Заява Владислава Єсипенка:

Я, Владислав Єсипенко, повертаючись на своєму авто із Сімферополя до Алушти, був затриманий співробітниками ФСБ Росії в результаті обшуку. В мою машину Skoda Fabia була підкинута граната співробітниками ФСБ. Після обшуку я відмовився показувати будь-які документи, але мені сказали, що мене зараз відвезуть в інше місце, де я все підпишу. Потім мені наділи мішок на голову, посадили в машину і привезли приблизно через годину в якийсь підвал без вікон. У цьому підвалі співробітники ФСБ (всі вони були в балаклавах) силоміць роздягнули догола (я колись читав, що в концтаборах нацистів, щоб жертва втрачала здатність до опору, теж роздягали догола). Потім мене поклали на підлогу і на вуха наділи дві петлі, дроти яких йшли до предмету, схожого на армійський польовий телефон ТА-57. Потім по дротах пустили струм. Біль був дуже сильний, очі вибухали вогнями, а мозок наче закипав. Від такого болю я готовий був зізнатися в чому завгодно і підписати будь-які папери. Всю ніч мене катували, ставлячи питання типу: чи не пов'язаний я зі спецслужбами України. У перервах мене водили в туалет, давали попити води. Тортури струмом змінювалися побиттям мене співробітниками ФСБ. Причому в голову вони не били, а намагалися бити в живіт, по ногах і в пах. До ранку я дав свідчення на камеру і підписав якісь документи. Наступного дня мене без адвоката повезли на слідчі дії в районі міста Армянськ, де мені вказали на схрон, де я нібито підібрав гранату. Все це знімалося на відео. Далі мені співробітники ФСБ пояснили, що я не повинен наймати приватних адвокатів, інакше мене знову катуватимуть, тільки дроти зі струмом будуть приєднувати ні до вух, а до геніталій. До сьогодні, зважаючи на тиск на мене, я не міг змінити адвоката і змушений був підписувати проти себе свідчення.

Фрілансер Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислав Єсипенко висвітлював соціальну та екологічну проблематику, знімав опитування кримчан. Раніше Крим.Реалії публікували підбірку відео, знятих ним на півострові.

на фото: Затримання Владислава Єсипенка в Криму співробітниками ФСБ Росії, 16 березня 2021 року

Як відомо:

16 березня в Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії повідомили, що затримали 10 березня в Криму Владислава Єсипенка за збір інформації «в інтересах спецслужб України». Як стверджують у ФСБ, Єсипенко «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об'єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму».

Підконтрольний Кремлю суд відправив Єсипенко під арешт до 11 травня.

Потім стало відомо, що до заарештованого в Криму Єсипенка допустили журналістів російського державного телеканалу «Крым 24», тоді як не допускали до нього незалежних адвокатів. На відео, опублікованому на сайті «Крым 24», Владислав Єсипенко підтвердив, що знімав на півострові для проєкту Крим.Реалії, також він сказав, що нібито дублював відзняте відео українським спецслужбам.

Служба зовнішньої розвідки України на інформацію ФСБ про співпрацю Владислава Єсипенка з українськими спецслужбами повідомила Крим.Реалії, що «не коментує провокації російських спецслужб». «Така пропагандистська акція напередодні річниці окупації Криму – це зручний привід для відволікання уваги населення від численних внутрішніх проблем півострова», – додали пізніше у пресслужбі СЗР України.

Прокуратура АРК повідомила про те, що українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом затримання і арешту в Криму Владислава Єсипенка.​

МЗС України вимагало допустити до затриманого в Криму Владислава Єсипенка незалежного адвоката.

Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай вимагає негайно звільнити Єсипенка з-під варти.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що українська влада має намір чинити тиск на Росію для звільнення Владислава Єсипенка.

Теги
Схожi
З України намагалися вивезти до Європи та США комплектуючі до бронетехніки
Україна
З України намагалися вивезти до Європи та США комплектуючі до бронетехніки
Служба безпеки України викрила нелегальне вивезення військової продукції з України до країн Центральної Європи та Північної Америки...
До Чорного моря зайшов французький розвідувальний корабель Alize
Україна
До Чорного моря зайшов французький розвідувальний корабель Alize
17 червня в Чорне море ввійшов корабель, який використовує Служба зовнішньої розвідки Франції...
Рада збільшила видатки на зарплати працівників судів за рахунок паралімпійців
Україна
Рада збільшила видатки на зарплати працівників судів за рахунок паралімпійців
Видатки на суди збільшуються на 600 млн грн за рахунок зменшення на таку ж суму обсягу фінансування Міністерства молоді та спорту за бюджетною програмою «Підготовка та участь національних збірних команд в Паралімпійських і Дефлімпійських іграх»...
МЗС України зробило заяву щодо допиту терористами псевдореспубліки «ЛНР» Протасевича
Україна
МЗС України зробило заяву щодо допиту терористами псевдореспубліки «ЛНР» Протасевича
Повідомлення про проведення «слідчих дій» у Білорусі варто розглядати у контексті спроб РФ надати підлеглим їй незаконним угрупованням хоч якусь псевдосуб'єктність...
У лавах Нацполіції СБУ виявила колишнього бойовика «ЛНР»
Україна
У лавах Нацполіції СБУ виявила колишнього бойовика «ЛНР»
Служба безпеки України викрила у лавах Нацполіції Луганщини колишнього бойовика незаконного збройного формування «Армия Юго-Востока»...