[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

В РПЦ заявили про необхідність освячувати ядерну зброю, без якої «Росії взагалі б не було»

В РПЦ заявили про необхідність освячувати ядерну зброю, без якої «Росії взагалі б не було»

Глава патріаршої комісії у справах сім'ї РПЦ протоієрей Димитрій Смирнов назвав правильною практику освячення ядерної зброї Російською православною церквою.

"Ми освячуємо всі предмети, якими користується людина: і будинок, і навіть одяг, і автомобілі. А ядерна зброя - це взагалі такий чудовий винахід. Завдяки цій зброї Росія досі існує", - сказав священик РПЦ в інтерв'ю газеті Tokyo Shimbun.

Московський піп стверджує, що відразу після Другої світової війни прем'єр-міністр Великобританії умовляв президента США скинути такі ж бомби, як для Хіросіми і Нагасакі, на 27 міст, найбільших в Росії, "щоб її не було взагалі".

"А оскільки ми встигли зробити атомну бомбу, то вони тепер нічого не можуть зробити", - вважає духовник країни-агресора, який в 2001-2013 рр. очолював синодальний Відділ по взаємодії зі збройними силами.

Він наголосив, що, коли сам освячував зброю, відчував, що робить щось велике.

"Ми хоч і освячуємо ядерну зброю, але це зброя світу: ми на відміну від Америки ніколи її не використовуємо і не хочемо використовувати. Це знаряддя залякування тих, хто нас хоче знищити, про що вони зараз, особливо в XXI столітті, відкрито говорять" , - сказав священик РПЦ.

За його словами, на цю зброю йде багато грошей, і росіянам доводиться жити бідніше:

"Але зате ми живемо і будуємо державу, яку ми хочемо, а не таку, як вони хочуть для нас".

"Ми просто вдячні Господу Богу, що він благословив наших вчених створити в дуже важких умовах ось цю чудову зброю, тому освячуємо (ракети - ред.) як і наших захисників", - сказав протоієрей.

На початку лютого Російська православна церква представила для публічного обговорення проект документа, де було запропоновано відмовитися від освячення деяких видів зброї, в тому числі ядерної.

"Не відображено в традиції Православної Церкви і не відповідає змісту самого Чину благословення військової зброї, а тому має бути виключено з пастирської практики використання даного чинопослідування для "освячення" будь-яких різновидів зброї, вживання якої може спричинити загибель невизначеної кількості людей, в тому числі зброї невибіркової дії та зброї масового ураження", - підкреслювалося в документі.

Разом з тим комісія міжсоборної присутності РПЦ з питань богослов'я і богословської освіти визнала доречним благословляти сухопутні, водні і авіаційні засоби пересування військових, так як в цьому випадку "проситься у Господа" не освячення "гармат, реактивних снарядів або коштів бомбометання, а охорона воїнів" . У проекті зазначалося, що молитва про воїнів, на відміну від освячення зброї масового ураження, є стійкою церковною практикою. Церковній традиції також відповідає благословення воїна на "несення ратної служби".

Збір відгуків на документ триватиме до 1 червня. Практично відразу в надрах РПЦ розгорнулася дискусія з цього питання. Так, перший заступник голови синодального Відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ Олександр Щипков висловив незгоду з планами заборонити освячення окремих видів зброї.

"Зброя освячується потім, щоб вона служила справедливим і благородним цілям, те ж саме стосується і будь-якого вимушеного застосування сили. Предметом дискусії можуть бути мета носіння і застосування зброї, а не саме її освячення (...) Вбиває не сама зброя, а люди , які використовують її, тому безглуздо оцінювати зброю за ступенем її "моральність", - написав Щипков в статті, опублікованій на сайті "Інтерфакс-Релігія".

За останні роки РПЦ освятила найрізноманітнішу зброю. У 2019 році в підмосковному Наро-Фомінську були освячені радянські танки Т-34, які повернулися в Росію з Лаосу. У 2018 році в Москві були освячені пускові установки балістичних ракет "Ярс", які брали участь в параді Перемоги на Красній площі. Митрополит Казанський і Татарстанський Феофан освятив на суднобудівному заводі в Зеленодольську малий ракетний корабель "Орехово-Зуєво", а митрополит Калузький і Боровський Климент - важкий військово-транспортний літак Іл-76МД.

У 2017 році в Криму були освячені ЗРК С-400 "Тріумф", які заступили на бойове чергування. У 2015 році єпископ Волгодонский і Сальський Корнилій освятив в Ростовській області два винищувачі-бомбардувальники Су-34. У квітні 2008 року на військовому полігоні Алабіно в Московській області були освячені чотири пускові установки ракет комплексу "Тополь", шість машин забезпечення, кілька десятків одиниць оперативно-тактичних комплексів "Іскандер" і зенітно-ракетних комплексів С-300.

Також Російська церква освячує космічні ракети перед запуском. Після того як в листопаді 2017 року на орбіту не вийшов запущений з космодрому Східний супутник "Метеор-М", протодиякон Андрій Кураєв запропонував оголосити про неповну службову відповідність архієпископу Тираспольський і Дубосарський Саві, який освятив цей супутник.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Як юдеї святкують Шавуот в умовах карантину
Релігія
Як юдеї святкують Шавуот в умовах карантину
Шавуот - це одне з трьох головних юдейських храмових свят. Воно відзначається 6 числа єврейського місяця сиван. Цьогоріч це свято припадає на 28 травня...
В Індії священник обезглавив чоловіка
Релігія
В Індії священник обезглавив чоловіка
Священник в храмі підкрався з косою в руках до чоловіка, який молився, та відрізав йому голову...
З Києво-Печерської лаври почали вивозити цінні речі в Москву
Релігія
З Києво-Печерської лаври почали вивозити цінні речі в Москву
З Києво-Печерської лаври почали вивозити ікони, книги та інші цінні речі в Москву...
Сьогодні християни східної традиції святкують Вознесіння Господнє
Релігія
Сьогодні християни східної традиції святкують Вознесіння Господнє
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане зі святом Воскресіння Ісуса Христа. Святкується воно на сороковий день після Великодня...
Один з найбільших з'їздів молоді «Малинфест» 2020 проведуть онлайн
Релігія
Один з найбільших з'їздів молоді «Малинфест» 2020 проведуть онлайн
Один з найбільших з'їздів християнської молоді в Україні «Малинфест» Житомирської області  в цьому році пройде онлайн...