В Кабмін подане клопотання про довічну стипендію батькові Зеленського - Шмигаль

В Кабмін подане клопотання про довічну стипендію батькові Зеленського  - Шмигаль

2 вересня на своєму засіданні Кабмін мав розглянути проєкт указу президента про призначення довічних державних стипендій видатним діячам освіти. Проєкт документу передбачає, що одним із п’яти лауреатів цієї стипендії має стати Олександр Зеленський – батько Володимира Зеленського, але потім в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет зняв його з розгляду. Багато хто з читачів сприйняли цю новину за фейк, але вчора прем'єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив цю новину і пояснив, чому проект тимчасово відкладений.

Щоб прокоментувати "неочікуваний медійний резонанс",  він написав пост у facebook.

За словами Шмигаля, у четвер, 3 вересня, він отримав лист-звернення від трудового колективу Криворізького державного університету економіки та технологій. Прем'єр заявив, що в листі педагоги висловили невдоволення тим, що уряд на минулому засіданні не розглянув питання про подання на призначення довічної державної стипендії доктору технічних наук, професору Олександру Зеленському.

«Як пояснюється у листі, трудовий колектив неодноразово вносив подання на відзначення Олександра Семеновича Зеленського. Починаючи з 2017 року, задовго до того, як президентом став Володимир Зеленський», — написав Шмигаль, додавши, що викладачі університету просять забезпечити об'єктивну оцінку заслуг Олександра Зеленського, «виключно виходячи з особистих здобутків та досягнень претендента».

За словами глави уряду, через «несподіваний медійний резонанс», він хоче «прояснити позицію уряду, щоб уникнути спекуляцій».

«У середу, 2 вересня, проєкт про призначення довічних стипендій освітянам був відкликаний для доповнення списків претендентів», — написав він.

Шмигаль закликав трудові колективи вищих навчальних закладів протягом двох наступних тижнів подати списки кандидатів на державні стипендії, щоб уряд прийняв рішення до 1 жовтня — дня працівника освіти.

Реакція мережі на пост прем'єра не забарилася:

А що каже сам батько Зеленського на це все?

Прокоментувати ситуацію він вирішив виданню «Страна», з яким уже спілкувався щонайменше двічі в минулому році. Журналістам Олександр Семенович Зеленський сказав, що «йому взагалі особисто нічого не треба»:

«А ви думаєте, це блат від президента? Ви знаєте, що і президент не бідний. І мені вистачає і заплати, і пенсії… Вони (певно, мається на увазі колектив вишу, де Зеленський-старший працює — ред.) мене висунули, я до чого? Мене подавали вже на заслуженого діяча науки і техніки і таке інше, я відмовився. А цього разу вирішив не відмовитися. А чому я маю відмовлятися?»

Довідково

Кандидатів на здобуття подібних стипендій висувають центральні та місцеві органи виконавчої влади, президії Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, спеціалізовані заклади, установи, спілки, об’єднання тощо. Про йдеться у відповідних постановах від 2011 року.

У випадку стипендій діячам науки, що досягли 70-річного віку, такі кандидатури передають Міністерству освіти, яке й відбирає їх і формує на основі цього перелік. І лише тоді — на останньому етапі — президент затверджує цей перелік своїм указом.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Зеленський нагородив за заслуги митрополита Московської церкви
Україна
Зеленський нагородив за заслуги митрополита Московської церкви
Президент України Володимир Зеленський нагородив орденами «За заслуги» ІІ ступеня митрополита Московської церкви Феодора...
На посаду мера столиці претендують 13 кандидатів
Україна
На посаду мера столиці претендують 13 кандидатів
Столичний тервиборчком зареєстрував кандидатами ще п'ять осіб, серед яких два колишніх глави КМДА...
Президент відвідав табір розвідників
Україна
Президент відвідав табір розвідників
Президент Володимир Зеленський відвідав базовий табір Головного управління розвідки...
Соколята пішли в небо: в мережі з'явились фото загиблих курсантів
Україна
Соколята пішли в небо: в мережі з'явились фото загиблих курсантів
Офіційні джерела поки що не публікують списки загиблих, але друзі і близькі загиблих підтверджують інформацію ...
На Львівщині завершились військові навчання Rapid Trident
Україна
На Львівщині завершились військові навчання Rapid Trident
На Львівщині офіційно завершилось українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ Rapid Trident 2020...