Уряд України розширив категорії держслужбовців, які можуть виїхати за кордон

Уряд розширив перелік категорій жінок та чоловіків серед держслужбовців, які можуть виїхати за кордон до своїх дітей. Тепер це можуть бути опікуни, піклувальники та прийомні батьки.
Про це повідомляється на сайті Кабінету міністрів України.
Згідно з постановою уряду № 119 від 10 лютого, жінка-держслужбовиця, яка є усиновлювачкою, опікункою, піклувальницею, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів, яка виховує дітей до 18 років, може виїхати за кордон для відвідування дитини або її супроводу.

У ДПСУ наголосили, що для цього жінкам необхідні: закордонний паспорт, свідоцтво про народження дитини, документи, що підтверджують перебування дитини за кордоном.
Чоловіки додатково повинні мати документи, що підтверджують статус одинокого батька, факт виховання та утримання дитини батьком самостійно.
27 січня Кабінет міністрів за дорученням РНБО ухвалив постанову про заборону виїзду чиновників та держслужбовців за кордон під час війни без поважних причин.
23 січня Рада нацбезпеки та оборони заборонила всім посадовим особам центральної та місцевої влади виїжджати за кордон з недержавною метою. Кабміну доручили протягом п’яти днів розробити правила перетину кордону урядовцям