Україна ініціює процес з метою виключення росії з Радбезу ООН та ООН - МЗС України

Україна ініціює процес з метою виключення росії з Радбезу ООН та ООН - МЗС України

Офіційний Київ ініціює процес з метою позбавлення країни-агресора статусу постійного члена Ради безпеки ООН та виключення росії з ООН загалом. Про це йдеться у заяві МЗС України від 26 грудня.

Міністерство закордонних справ України закликає країни-члени ООН не лише позбавити росію статусу постійного члена Ради безпеки ООН, а й виключити рф з організації взагалі.

Київ ініціює «складний процес», спрямований на досягнення цих цілей та готовий співпрацювати з іншими країнами «для спільного захисту Статуту ООН та міжнародного права від деструктивного впливу російської федерації», йдеться у заяві МЗС України.

«Виходимо з того, що виключення російської федерації з Ради Безпеки ООН не матиме зворотної сили для раніше прийнятих рішень цього органу і не спричинить скасування або перегляд прийнятих досі резолюцій Ради Безпеки», — йдеться у заяві.

Після цього росія, щоб повернутися до ООН, має пройти той самий міжнародно-правовий шлях, що й інші країни, але повернення рф до ООН має розглядатися лише у разі її відповідності критеріям членства в організації, наголошується у заяві МЗС України.

Аргументи Києва

У МЗС України наполягають, що росія 1991 року стала постійним членом Ради безпеки ООН в обхід процедур Статуту ООН.

Це сталося на підставі звичайного листа президента РРФСР Бориса Єльцина генеральному секретареві ООН, відправленого 24 грудня, 31 рік тому. Чинний Статут ООН не містить слів „російська федерація“. Ці слова відсутні, зокрема, у статті 23 Статуту, де перераховано постійних членів Ради Безпеки ООН», — йдеться у заяві МЗС України.

У відомстві зазначають, що звернення рф про намір продовжити членство Радянського Союзу в ООН мали розглянути Рада безпеки та Генасамблея. Адже Статут ООН передбачає, що прийом миролюбних держав до ООН здійснюється рішенням Генасамблеї за рекомендацією Ради безпеки, і лише так, продовжує українське зовнішньополітичне відомство.

«Це був законний шлях, яким, зокрема, пішли новостворені держави-члени ООН Чехія та Словаччина після припинення існування держави-члена ООН під назвою Чехословаччина», — зазначають у МЗС України.

«Російська федерація так і не пройшла юридичну процедуру прийому до членів і тому незаконно посідає місце СРСР у Раді Безпеки ООН... росія є узурпатором місця Радянського Союзу у Раді Безпеки ООН», — наполягають у МЗС.

У заяві також наголошується, що «три десятиліття незаконної присутності рф в ООН відзначені війнами та захопленням територій інших країн, насильницькою зміною міжнародно визнаних кордонів та спробами задовольнити свої загарбницькі та неоімперські амбіції».

Відомство зазначає, що рф з 1991 року 31 раз застосувала право вето в Раді Безпеки ООН, майже вдвічі більше, ніж будь-який інший постійний член Ради безпеки. Одним із яскравих прикладів «зловживань правом вето» з боку рф в Україні називають блокування резолюції щодо створення трибуналу для розслідування катастрофи MH17.

Заклики до реформи РБ ООН

Рада Безпеки ООН складається з 15 членів, п'ятірка постійних членів Ради безпеки має право вето. Йдеться про США, Францію, Велику Британію, Китай і росію. До позбавлення рф статусу у Раді Безпеки раніше закликав президент України Володимир Зеленський. Глава Євроради Шарль Мішель заявив, що слід би встановити механізм призупинення членства росії в Раді безпеки ООН.

Президент США Джозеф Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц виступали за реформи та розширення складу Ради Безпеки ООН. Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр заявила в середині грудня на брифінгу, що «якби був спосіб виключити росії із Ради безпеки ООН, ми б негайно це зробили".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
В Німеччині відреагували на ордер МКС на арешт путіна: «Ніхто не вищий за закон»
Політика
В Німеччині відреагували на ордер МКС на арешт путіна: «Ніхто не вищий за закон»
Федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц підтримав рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента росії владіміра путіна...
Кулеба обговорив з китайським колегою шляхи досягнення миру в Україні
Політика
Кулеба обговорив з китайським колегою шляхи досягнення миру в Україні
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обговорив з китайським колегою Цінь Ганом принципи, на яких можна відновити мир в Україні...
Китай перейменував російські міста на своїх картах
Політика
Китай перейменував російські міста на своїх картах
Відтепер на китайських картах Владивосток знову називається Хайшенвай (у перекладі - Затока Морського огірка), а острів Сахалін - Куедао...
МЗС запросило відвідати Україну республіканця Десантіса, який назвав вторгнення рф «територіальною суперечкою»
Політика
МЗС запросило відвідати Україну республіканця Десантіса, який назвав вторгнення рф «територіальною суперечкою»
МЗС запросило відвідати Україну республіканця Рона Десантіса, якого вважають можливим кандидатом від республіканців на президентських виборах у США в 2024 році
...
Індія закликала G20 відійти від теми війни в Україні та зосередитися на глобальній бідності
Політика
Індія закликала G20 відійти від теми війни в Україні та зосередитися на глобальній бідності
Перемовник Індії Амітабх Кант ствердив, що на саміті «Великої двадцятки» лідери мають зосередитися на глобальній бідності, а не війні рф проти України...