Україна, війна, армія та реформи: Макрон дав традиційне інтерв'ю з нагоди Дня взяття Бастилії

Франція продовжуватиме надавати допомогу Україні в її протистоянні агресії росії, оскільки війна ризикує стати затяжною. Париж виконає усі свої зобов'язання в рамках НАТО щодо посилення східного флангу Альянсу та підтримки союзників перед російською загрозою. Франції слід посилювати свою армію і приготуватися до повної відмови від газу з рф. Про це французький президент Емманюель Макрон сказав у традиційному телевізійному інтерв'ю з нагоди національного свята 14 липня - Дня взяття Бастилії.
Говорячи про війну росії проти України, глава французької держави наголосив:
«Ми всі маємо бути готовими до того, що це триватиме довго. Літо та початок осені, ймовірно, будуть дуже важкими».
Він нагадав про запеклі бої, що йдуть на сході України, на Донбасі, який став головною метою російської армії. Макрон наголосив на «нечуваній мужності», з якою українці захищають свою країну в умовах «війни високої інтенсивності», розв'язаної путіним на території Європи.
В умовах такої повномасштабної війни, яка до 24 лютого здавалася неможливішою на Європейському континенті, але стала реальністю, Макрон вказав на необхідність зміцнювати та посилювати армію Франції. Зниження військових витрат найближчими роками не буде, пообіцяв президент, нагадавши, що ще у 2017 році, одразу після приходу до влади, затвердив програму поетапного збільшення військових витрат. Оборонний бюджет країни у 2023 році зросте до 44 мільярдів євро, а до 2025-го досягне позначки €50 млрд.
«Воєнною» назвав Макрон ситуацію в економіці Франції та її партнерів по Євросоюзу.
«Реальна зміна останніх кількох днів — це рішення росії почати перекривати газ», — заявив французький президент, говорячи про призупинення роботи російського газопроводу «Північний потік» (офіційно — нібито для технічного обслуговування).
«росія використовує енергоносії, як і продовольство, як зброю війни. Зараз ми маємо приготуватися до сценарію, за якого нам доведеться повністю обійтися без російського газу», — попередив президент Франції співвітчизників.
Він сказав, що вже цього літа французький уряд підготує план заходів щодо скорочення енергоспоживання. План «енергетичної помірності» буде розроблено як для державних структур, так і для найбільших компаній з головною метою — «вживати менше». Макрон також зазначив, що Франція продовжує заповнювати свої газові сховища, які "до осені будуть заповнені на 100%". Крім плану зниження енергоспоживання, уряд вживе термінових заходів щодо прискорення розвитку відновлюваних джерел енергії. Вже влітку до парламенту буде представлено екстрений законопроект, який дозволить скоротити терміни реалізації проєктів у сонячній енергетиці та будівництві морських вітряних електростанцій.
У своєму інтерв'ю 14 липня Макрон також нагадав, що влітку парламент має затвердити низку екстрених заходів, спрямованих на підвищення купівельної спроможності французів в умовах інфляції, що прискорюється.
Макрон оголосив, що наступним важливим законопроєктом, який влітку надійде до парламенту, стане пакет заходів щодо скорочення безробіття та підвищення зайнятості. Нові реформи очікують на систему страхування безробітних та сферу професійної освіти.
У ході традиційного інтерв'ю Макрон також закликав парламент, у якому на червневих виборах президентська коаліція втратила абсолютну більшість, до «відповідального компромісу» щодо спірної реформи пенсійної системи. За задумом глави держави ця реформа, яка передбачає підвищення пенсійного віку, має набути чинності влітку 2023 року.