У У 14-ті роковини війни Грузія закликала рф вивести свої війська з Абхазії та Південної Осетії

У У 14-ті роковини війни Грузія закликала рф вивести свої війська з Абхазії та Південної Осетії

У 14-ті роковини початку російсько-грузинської війни МЗС Грузії закликало росію вивести свої війська з Південної Осетії та Абхазії, а також відкликати рішення про визнання їхньої незалежності.

«Після 14 років окупації росія не виконує угоду про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, досягнуту за посередництва ЄС, і розширює свій незаконний контроль в окупованих регіонах, продовжує процес їх мілітаризації, активно робить кроки в напрямку де-факто анексії», - йдеться у заяві грузинського МЗС.

Відомство вказує на протягування колючого дроту та зведення інших бар'єрів уздовж лінії розмежування, на незаконні затримання та викрадення людей, грубі порушення прав людини та етнічну дискримінацію грузинського населення у Південній Осетії та Абхазії.

Країна-агресор «підриває безпеку, права людини та гуманітарну ситуацію на місцях і намагається ізолювати людей, які живуть на окупованих територіях, від решти Грузії та міжнародної спільноти», наголошує грузинське відомство.

Відомство закликає рф припинити «незаконні та провокаційні дії проти Грузії», поважати суверенітет та територіальну цілісність країни, виконати зобов'язання за угодою 2008 року, вивести війська з Грузії та скасувати «незаконне рішення про визнання так званої незалежності окупованих регіонів».

У Тбілісі підкреслили, що прихильні до мирного вирішення конфлікту з рф і мають намір відновити цілісність країни за допомогою дипломатичних та правових інструментів у співпраці з міжнародними партнерами.

У Грузії висловлюють подяку міжнародній спільноті за підтримку суверенітету та територіальної цілісності країни.

«Ця підтримка особливо важлива сьогодні, коли своєю військовою агресією проти України російська федерація продовжує ігнорувати фундаментальні засади та норми міжнародного права та пожирає спільну безпеку усієї Європи», - йдеться у заяві.

П'ятиденну війну між росією і Грузією було зупинено за посередництва Європейського союзу і особисто Ніколя Саркозі, який тоді був президентом Франції, яка головувала в ЄС. План мирного врегулювання із шести пунктів включає відведення військ на позиції, де вони дислокувалися до початку війни. Однак росія зберігає свою військову присутність у Південній Осетії та Абхазії. Незалежність Абхазії та Південної Осетії, окрім росії, визнали Нікарагуа, Венесуела, карликову острівну державу Науру у західній частині Тихого океану та Сирія.

У 2021 році Європейський суд з прав людини задовольнив майже всі пункти міждержавного позову Грузії проти росії щодо порушень прав людини в Абхазії та Південній Осетії. Втім, ЄСПЛ не підтримав Грузію за одним із ключових пунктів щодо подій 8—12 серпня 2008 року, тобто періоду активних бойових дій.

У січні 2016 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) зайнявся розслідуванням військових злочинів, скоєних у Південній Осетії (Грузія) та навколо неї в період з 1 липня по 10 жовтня 2008 року. Наприкінці червня 2022 року стало відомо, що палата попереднього провадження МКС видала ордери на арешт трьох осіб, підозрюваних до порушення прав етнічних грузинів у Південній Осетії. Усі троє у 2008 році були посадовими особами самопроголошеної Південної Осетії. Судді вважали, що є достатні підстави вважати, що вони несуть відповідальність за військові злочини.

Згідно з даними місії Європейського союзу, внаслідок конфлікту загинули 850 людей і понад 100 тисяч людей були змушені залишити свої будинки.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Протести у Франції можуть вплинути на перший закордонний візит короля Чарльза ІІІ та королеви Камілли
Світ
Протести у Франції можуть вплинути на перший закордонний візит короля Чарльза ІІІ та королеви Камілли
Букингемський палац уважно стежить за ситуацією і прислухається до порад МЗС Великобританії, а також французьких офіційних осіб...
Конституційний суд Вірменії визнав зобов'язання країни перед МКС щодо арешту путіна
Світ
Конституційний суд Вірменії визнав зобов'язання країни перед МКС щодо арешту путіна
Уряд Вірменії вирішив ратифікувати Римський статут, оскільки розраховує залучити МКС до вирішення територіальних суперечок із Азербайджаном...
Польща і НАТО проведуть військові навчання на кордоні з Калінінградською областю рф
Світ
Польща і НАТО проведуть військові навчання на кордоні з Калінінградською областю рф
Військо Польське збирається формувати смужку суші та проводити розвідку у напрямку території країни-агресора...
Пригожин планує перемістити вагнерівців до Африки — Bloomberg
Світ
Пригожин планує перемістити вагнерівців до Африки — Bloomberg
Власник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин планує розгорнути свої військові сили в Африці на тлі значних втрат у війні в Україні...
Прем'єр Вірменії Пашинян анонсував підписання мирної угоди з Азербайджаном
Світ
Прем'єр Вірменії Пашинян анонсував підписання мирної угоди з Азербайджаном
Прем'єр-міністр Вірменії Ніколо Пашинян анонсував укладення мирної угоди з Азербайджаном і пообіцяв, що нового загострення між країнами не буде...