У нас було не так жорстоко – український футболіст порівняв Майдан і протести в Білорусі

У нас було не так жорстоко – український футболіст порівняв Майдан і протести в Білорусі

Український експівзахисник солігорського "Шахтаря" і "Вітебська" Артем Старгородський порівняв Майдан і протести в Білорусі.

Про це він сказав в інтерв'ю by.tribuna.com.

"У нас все було не так жорстоко. У Білорусі ж під роздачу потрапляли всі підряд. Силовики просто гребли всіх без розбору. ОМОНу було неважливо, хто опинився на їхньому шляху: старі, дівчата або діти. Причому силовики діяли з неймовірним озвірінням. Справжня дикість", - сказав Старгородський.

"Найдивовижніше, народ Білорусі вийшов на мирний протест: ніхто не стріляв, не будує барикади. Навіть в гімні співається, що білоруси - мирні люди. Люди просто хотіли чесності і справедливого ставлення до них. Думаю, навіть не варто обговорювати, що ваші вибори пройшли нечесно".

Він також підкреслив, що фальсифікація під час виборів була очевидною, а те, що сталося після виборів, шокувало:

"Влада діяла дуже незграбно і грубо. Фальсифікація була очевидна. Якщо раніше це проходило, то зараз - ні. В країні виросло нове покоління, яке встигло побачити світ і дивиться на нього по-іншому. Ну які 80 відсотків? До того ж те, що відбувалося в країні після виборів, шокувало людей. Вчинки силовиків - це щось за гранню".

Нагадаємо, що Революція Гідності - український Майдан 2013-2014 років - розпочалася 21 листопада 2013 як спротив проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та тривала до 20 лютого 2014 року. Протестуючі жили 3 місяці в наметовому містечку на морозі, протягом останніх двох місяців щоночі відбувались бої між лавами озброєного Беркуту та протестуючими. З 20 січня на Майдані з боку державних силових структур почали працювати снайпери, що закінчилось масовим кривавим розстрілом Небесної сотні - 20 лютого, до якої потрапили не тільки страйкарі, а й випадкові перехожі на вулиці Хрещатик міста Києва. В той день одночасно від куль снайперів загинуло 106 осіб. Але це був один з багатьох днів тримісячного тяжкого супротиву.

Крім дня наглого масового вбивства людей у центрі Києва в День загиблі небесної сотні, наразі відома наступна інформація про невстановлені жертви Ревлюції Гадності:

  • 22 січня 2014 року під час протистояння на вулиці Грушевського у Києві за нез'ясованих обставин було застрелено двох активістів Євромайдану. Того ж дня в Київській області було знайдено тіло ще одного активіста, який був викрадений за день до цього.
  • За не підтвердженою владою інформацією одночасно із вбивством Юрія Вербицького в ніч з 21 на 22 січня, ймовірно, було вбито ще одного активіста Євромайдану.
  • За інформацією комендатури Євромайдану та свідків, 22 січня, під час подій на вулиці Грушевського, було вбито ще 2-х невідомих протестувальників.
  • За інформацією 21 січня помер чоловік, який впав з колонади стадіону «Динамо».
  • 18 лютого 2014 р. — в центрі Києва знайдене одне безголове тіло активіста Євромайдану (кримінальний почерк силових структур — як з журналістом Гонгадзе), два тіла на барикадах біля виходу з верхнього «Хрещатика» в Києві (вулиця Інститутська), офіційно підтверджено три вбиті особи мітингувальників на березі ріки Дніпро в Києві віднайдене ще одне тіло активіста Євромайдану з хусточкою Самооборони Майдану на шиї, та вже загинуло 20 мітингувальників (Міністерство охорони здоров'я України ще раніше підтвердило 11 аналогічних смертей); у Михайлівському соборі лежать тіла 4 активістів ЄвроМайдану тощо; на медекспертизу в Києві привезено п'ять тіл; біля Києва знайшли тіло чоловіка зі стрічкою Євромайдану на одязі та навмисно спотвореним обличчям медики Києва повідомляють про 11 загиблих активістів Євромайдану. За повідомленнями медиків, 15 чоловік було вбито на Інститутській вулиці, 22 чоловік — на вулиці Михайла Грушевського. Значна кількість жертв — поранені, яких добивали силовики. Також 5 чоловік загинуло при штурмі майдану.
  • 20 лютого 2014 р. — невпізнане тіло. За інформацією Медичної сотні загалом загинуло близько 100 осіб, ідентифіковано — 58 осіб.
  • 21 лютого 2014 Міністерство охорони здоров'я України офіційно визнало 77 смертей за 18-21 лютого 2014 року.
  • 24 лютого 2014 Міністерство охорони здоров'я України офіційно визнало 89 смертей та 726 постраждалих, 520 особа ушпиталена, з 312 — втрачений зв'язок.
  • Станом на 26 лютого 2014 року в «Будинку профспілок» у Києві віднайдено 11 заживо згорілих людей.
  • Станом на 28 лютого 2014 року, 94 людини загинуло за час протестів в україні — МОЗ. Всього 88 осіб загинуло в місті Києві з часу протистоянь учасників масових протестів з силовиками, тобто з 30 листопада 2013 року. Причому 83 особи померло в столиці за період з 18 по 28 лютого 2014 року. У регіонах загинуло 6 учасників акцій громадянського протистояння, з них 2 особи в Криму, 2 — в Хмельницькій області, 2 — у Черкаській області.
  • Станом на 28 лютого 2014 року: Ігор Мірошниченко: «Київський крематорій спалював невпізнані тіла загиблих майданівців».
  • Станом на 3 березня 2014 року: МОЗ: Число жертв у ході протестів в Україні зросло до 95 осіб.
  • Станом на 3 березня 2014 року: МОЗ стала відома точна кількість загиблих під час пожежі в Будинку профспілок.
  • Точна кількість загиблих під час протестів буде відома за місяць — МОЗ. Станом на 5 березня 2014 99 загиблих, але в дуже важкому стані перебувають 15 осіб.
  • Станом на 6 березня 2014 року на лікуванні в закладах охорони здоров'я Києва перебувало 216 осіб[141].
  • Станом на 9 березня 2014 року кількість загиблих у сутичках у центрі Києва з 30 листопада 2013 року досягла 101 особи.
  • Станом на 14 березня 2014 Євромайдан SOS. Оновлений список загиблих станом на 14 березня.
  • ПС стверджує: невідомий герой (Святослав (Боєць)) з Будинку профспілок — їх боєць. 05 квітня 2014.
  • 10 квітня 2014 року в українських ЗМІ було поширено інформацію від медиків-волонтерів про те, що список жертв Євромайдану може сягнути 780 осіб. 11 квітня 2014 року міністр охорони здоров'я Олег Мусій, який був керівником медичної служби Майдану, заявив, що інформація про 780 загиблих є провокацією й не відповідає дійсності. Він підтвердив офіційну статистику, за якою на 10 квітня загинуло чи померло 105 активістів Майдану

Крім того, десятки людей зникали без вісті в лісопосадках передмістя, в КПЗ та шпиталях. Тіла людей знаходили з ознаками тортур та мученицької смерті. Багато хто з протестуючих помер не на Майдані, а в лікарнях та дома від ран не сумісних з життям. До сьогодні точна статистика загиблих патріотів в інших містах України, крім Києва, - невідома.

Довідково

Артем Старгородський з 9 січня 2013 до 1 червня 2013 року був представлений як гравець одеського ФК «Чорноморець».

З січня 2014 року підписав контракт з білоруським «Шахтарем», виступав за солігорський "Шахтар" в 2014-2016 роках і не перебував на території України.

З березня 2017 по літо 2018 року виступав за першоліговий «Арсенал-Київ», а за "Вітебськ" - в сезоні 2018-2019.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Україна обіграла Ісландію та вийшла на Євро-2024 (відео)
Спорт
Україна обіграла Ісландію та вийшла на Євро-2024 (відео)
У вівторок, 26 березня, збірна України перемогла Ісландію у фінальному матчі плей-офф кваліфікації Євро-2024...
«Нейтральні» спортсмени з рф та Білорусі не братимуть участі у параді на відкритті ОІ-2024
Спорт
«Нейтральні» спортсмени з рф та Білорусі не братимуть участі у параді на відкритті ОІ-2024
У МОК пояснили, що спортсмени з рф та Білорусі братимуть участь у змаганнях у нейтральному статусі та «як приватні особи»...
Довбик зацікавив німецький топ-клуб
Спорт
Довбик зацікавив німецький топ-клуб
Німецький «Лейпциг» стежить за ситуацією довкола нападника іспанської «Жирони» Артема Довбика...
Тренер одеського «Чорноморця» не повернувся зі зборів до України і втік за кордон
Спорт
Тренер одеського «Чорноморця» не повернувся зі зборів до України і втік за кордон
Тренер з фізпідготовки одеського «Чорноморця» Ігор Касьяненко не повернувся до України з тренувальних зборів у Туреччині....
В ЮНЕСКО обговорили дискримінацію жінок у футболі
Спорт
В ЮНЕСКО обговорили дискримінацію жінок у футболі
Спортивна сфера залишається однією з найрозбалансованіших з точки зору рівноправності статей...