У Китаї пройшли протести проти коронавірусних обмежень: приводом стала загибель людей під час пожежі

У Китаї пройшли протести проти коронавірусних обмежень: приводом стала загибель людей під час пожежі

25 листопада в Урумчі, найбільшому місті Сіньцзян-Уйгурського автономного району Китаю, відбулися масові протести проти ковидних обмежень. Про це повідомляє Reuters з посиланням на відео, яке поширилося в соцмережах. Агентство змогло підтвердити, що ролики було знято саме в Урумчі.

На роликах видно натовп, який співає та скандує гасла — як пише Reuters, протестувальники кричали «Зняти локдаун!» і співали гімн Китаю, в якому є слова "Вставай, хто рабом стати не хоче!" На одному з відео, пише ВВС News, натовп прорвався через захисну огорожу. The New York Times повідомляє, що деякі ролики широко розійшлися китайським сегментом інтернету, але потім були видалені з соцмереж.

Локдаун в Урумчі, в рамках якого багатьом мешканцям заборонено залишати свої будинки, діє з початку серпня, тобто понад 100 днів. При цьому в усьому автономному окрузі було зареєстровано менше тисячі нових випадків зараження ковідом, з яких лише 20 з симптомами.

Протести сталися після пожежі у житловому будинку в Урумчі 24 листопада, внаслідок якої, за офіційними даними, загинули 10 людей та дев'ять постраждали.

Роботі пожежників могли завадити ковідні обмеження. На кадрах, знятих під час події, видно пожежну машину, яка, ймовірно, не могла під'їхати до будинку через огорожі. струмінь води, що йде від неї, не діставав до вогню на верхніх поверхах. Огородження, як пише The New York Times, застосовуються в китайських містах серед обмежувальних заходів під час локдаунів. Також висловлювалися думки, повідомляє Reuters, що через локдаун мешканці не могли швидко залишити будинок.Проте начальник місцевої екстреної служби заявив, що під'їзд пожежних машин до будинку був утруднений через «вузькі під'їзні шляхи та велику кількість приватних автомобілів». Він також заявив, що пожежні виходи в будівлі були відкриті, проте деякі мешканці не знали, де вони розташовані.

Місцева влада стверджує, що будинок нібито належав до категорії «низького ризику» з погляду коронавірусних обмежень, що дозволяло мешканцям залишати його. Але журналісти South China Morning Post пишуть, що не знайшли цьому підтверджень. Один із мешканців заявив BBC News, що вийти з дому можна було лише на недовгий, узгоджений із владою час.

26 листопада, після протестів в Урумчі, китайські ЗМІ поширили повідомлення, що влада Сіньцзян-Уйгурського автономного району проводить «ретельне розслідування» пожежі і обіцяє притягнути до відповідальності винних. Мер міста Мамтімін Хадір висловив співчуття у зв'язку із загибеллю людей і вибачився перед мешканцями міста (BBS News називає це незвичайною подією).

Це не перший випадок протестів через ковидні обмеження в Китаї за останні тижні. Наприкінці жовтня стало відомо про демонстрації та зіткнення з поліцією в столиці автономного району Тибету Лхасі, де на той момент близько трьох місяців діяв локдаун. Повідомлялося, що невдоволення висловлювали робітники мігранти, що належать до ханьців, етнічної більшості. У середині листопада акції протесту та зіткнення з поліцією пройшли в Гуанчжоу, де було зафіксовано сильний спалах ковіда.

Влада Китаю встановлює жорсткі обмеження на населені пункти, де відбуваються спалахи коронавірусу. Вважається, що це негативно впливає на стан китайської економіки. Однак на нещодавньому з'їзді Компартії Китаю політику «нульової терпимості» було названо успішною. Згідно з офіційною китайською статистикою, в країні від коронавірусу за весь час пандемії померло трохи більше п'яти тисяч людей.

Останніми днями в Китаї, згідно з офіційною статистикою, реєструється рекордна для країни кількість заражених коронавірусом на добу — 32-35 тисяч осіб. У середині місяця в країні були введені певні послаблення — зокрема, було знижено термін карантину для людей, що в'їжджають в країну, і для близьких контактів людей, що заразилися.

Два роки Китай справлявся з придушенням ковіда краще за всі інші великі країни. А потім з'явився омікрон і почалася Олімпіада... З ефективністю китайських вакцин також проблеми

Через війну всі забули про ковид, але пандемія нікуди не поділася. Більше того, вона входить у нову загрозливу стадію. І починається все знову з Китаю.

Український Дощ писав раніше, що Moderna судитиметься з Pfizer та BioNTech через використання її патенту у вакцинах проти COVID-19.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Світ
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Араб відкрив вогонь по людях, коли вони виходили з синагоги «Атерет Авраам» після вечірньої п'ятничної молитви...
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
Світ
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
У Лондоні чоловіка затиснуло під висувним громадським туалетом. Він помер...
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Світ
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Із 5500 супутників, які зараз перебувають на орбіті, майже 10% — це військові супутники, «але серед інших багато хто має подвійне призначення...
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Світ
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Варіант суду безпосередньо в Україні підтримує ФРН, яка не впевнена, що створення спеціального трибуналу отримає при голосуванні в ООН необхідну підтримку країн-членів ...
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
Світ
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
У Баку поклали відповідальність на Тегеран за невиконання зобов'язань Віденської конвенції з питань охорони дипломатичних представництв...