[]

Таємні прийоми маркетингу або чому ми купуємо те, що нам зовсім не потрібно?

Таємні прийоми маркетингу або чому ми купуємо те, що нам зовсім не потрібно?

Ви прийшли до кав'ярні, в якій проходить дві акції одночасно: перша пропонує 33% кави додатково, друга - знижку 33% на стандартну чашку кави. Яка акція здається вам вигіднішою?

Скоріш за все, ви подумаєте, що обидві - однаково вигідні. Проте давайте розберемося більш докладно. Для прикладу кава коштує $ 2 за 200 мл ($ 1 за 100 мл). При першій акції ви отримуєте 266 мл за $ 2, тобто платите $ 0,75 за 100 мл. У другій акції ви отримуєте 200 мл за $ 1,34, тобто платите $ 0,67 за 100 мл. Отже, вигода зовсім не однакова, як може здатися на перший погляд.

Проте, для покупця набагато приємніше отримати бонус за ту ж ціну, аніж отримати знижку. На такій психологічній особливості людини й побудований маркетинг.

    1.Наше сприйняття залежить від ціни, яку ми побачили першою

Це один із найбільш популярних прийомів, який радо використовують як великих торгових центрах, так і в невеликих крамничках. Для прикладу, ви увійшли до магазину й побачили дизайнерську сумку за 30 000 грн. Ймовірно, ви будете дуже обурені, особливо якщо її зовнішній вигляд бажає кращого. Однак, пройшовши далі, ви бачите відмінний годинних за 8 000 грн. Здавалось би, годинник може коштувати й дешевше, проте тепер вам здається, що це цілком нормальна ціна, так як підсвідомо порівнюєте його з сумкою, яку побачили першою.

    2. Ми уникаємо крайнощів

Було проведено такий маркетинговий прийом: на стійку в магазині виставили 2 види пива. «Преміум» за $ 2,5 і пиво, позначене ярликом «Вигідна покупка»,  та за $ 1,8. Близько 80% покупців вибрали більш дорогий вид. Потім поставили ще один вид пива з цінником «Супервигідна покупка» за ціною $ 1,6. Тепер 80% покупців вибрали пиво за $ 1,8, а решта - за $ 2,5. Ніхто не взяв найдешевше. На третьому етапі прибрали пиво за $ 1,6 і поставили «Супер-преміум» за $ 3,4. Більшість покупців вибрали пиво за $ 2,5, невелике число - за $ 1,8, і тільки 10% вибрали найдорожче.

    3. Ми любимо історії

Поставте в магазині поруч із хлібопічкою за $279 хлібопічку за $429. Їх параметри не повинні значно відрізнятися. Продажі дешевшої хлібопічки серйозно збільшаться, хоча дорогу навряд чи хтось купить (хіба що, кілька осіб). Це відбувається тому, що ми не відчуваємо реальної цінності речей, тож у такому випадку здається, що ми купуємо дуже дешево. А потім можна говорити: "Уявляєш, купив хлібопічку всього за $ 279! А там стояла така ж майже, але за $ 429! І який дурень її купить!" Хороша історія. І цей маркетинговий хід активно використовують усі!

    4. Ми робимо те, що нам говорять

У школах провели експеримент: фрукти та салати виклали на підсвічувану стійку, як раніше робили це з цукерками та іншими солодощами, і цей маркетинговий прийом змусив дітей їсти більше салату і фруктів. Так само все влаштовано й удорослому світі: досвідчені ресторатори складають меню так, щоб страви, які вони хочуть продавати частіше, виділялись серед інших. Для цього використовують інші шрифти, доповняюють позиції яскравими фото тощо. Тепер ви одразу здогадаєтесь, якою стравою хоче нагодувати вас ресторан першочергово.

   5. Магія цифри 9

Найстаріший прийом маркетингу, про який відомо кожному покупцеві: всього за $ 1,99. Точніше $2! І хоч кожен розуміє це, магія цифри 9, однак, продовжує успішно діяти, тож люди й далі купують не дуже то й потрібну річ із примарними знижками. 

   6. Ми схильні до гострого відчуття справедливості

Ден Аріелі, професор психології та поведінкової економіки, провів простий, але дуже показовий експеримент: він оголосив, що проведе вечір поезії для студентів й одній групі студентів сказав, що вечір платний, а іншій - що їм заплатять за те, що вони прийдуть послухати. Перед початком концерту було оголошено, що захід безкоштовний. Студенти з першої групи із задоволенням залишилися: вони отримували щось вартісне безкоштовно. Студенти ж другої групи практично всі залишили зал, оскільки їм здавалося, що їх насильно сюди притягли.

Яка нормальна ціна для поетичного концерту, який дає професор психології? Студенти цього не знали. І ніхто не знає. Така ж історія триває досі: люди не знають наспавді яка ціна є справедливою для речей, тож мозок використовує те, що розуміє: візуальні образи, підказки, емоції, порівняння тощо.

    7. Ми робимо необдумані вчинки під впливом алкоголю, втоми та інших факторів

Коли людина випиває, втомлюється або перебуває в стані стресу, вона значно спрощує внутрішні питання, якими супроводжує зазвичай покупку і тим самим управління такою людиною стає простіше.

Саме тому автомати з водою, кава і снеки встановлюють на виході з величезного супермаркету. Покупці втомилися, їм хочеться пити і їсти, вони хапають все, не замислюючись про те, що це коштує невиправдано дорого. Цей же прийом маркетингу використовують для укладання угод,  не зовсім вигідних для одного з партнерів - переговори ведуться за діловою вечерею, на якій присутній алкоголь.

Чи зупинить знання основних прийомів необдуманні покупки в житті - невідомо, та мінімалізувати їй кількість точно допоможе.

[]
Теги
Схожi
В Японії створили черевики з пальцями і педикюром
Цікаве
В Японії створили черевики з пальцями і педикюром
Японський бренд Midorikawa представив черевики у вигляді людської ноги...
У Китаї з’явився перший в світі світлофор для верблюдів (фото, відео)
Цікаве
У Китаї з’явився перший в світі світлофор для верблюдів (фото, відео)
Тури на верблюдах популярні у регіоні «співучих дюн», і світлофор встановили для безпеки руху. Верблюди можуть переходити дорогу на зелений сигнал, а люди - на червоний...
Кохана Ілона Маска набила тату в вигляді шрамів на всю спину (фото)
Цікаве
Кохана Ілона Маска набила тату в вигляді шрамів на всю спину (фото)
Фанати порівняли нове тату співачки зі шрамами, отриманими в міжгалактичній битві...
В Одеському зоопарку народилося верблюденя
Цікаве
В Одеському зоопарку народилося верблюденя
В Одеському зоопарку народилося верблюденя, дитинча поки перебуває з мамою в окремому вольєрі...
У Києві медикам довелося рятувати чоловіка, який одягнув гайку на статевий орган
Цікаве
У Києві медикам довелося рятувати чоловіка, який одягнув гайку на статевий орган
У столиці медики звернулися за допомогою рятувальників, аби допомогти чоловікові, який одягнув гайку на статевий орган...