Т-80 і МіГ-31К з «Кинжалом»: на кордон з Україною прибувають білоруські десантники та російська зброя

Т-80 і МіГ-31К з «Кинжалом»: на кордон з Україною прибувають білоруські десантники та російська зброя

До Білорусі на кордон з Україною прибувають білоруські десантники та російські танки. На прикордонні аеродроми прилітають російські винищувачі. Так звана раптова "перевірка боєздатності", як стверджує міноборони Білорусі  проводиться за дорученням Олександра Лукашенка. Соцмережі в Україні говорять про нагнітання ситуації і можливий наступ.

Раптовою перевіркою боєздатності білоруської армії керує державний секретаріат Ради безпеки республіки. За інформацією міноборони Білорусі, «заплановано пересування військової техніки та особового складу, тимчасове обмеження руху громадян та транспорту окремими дорогами загального користування та ділянками місцевості».

«Заходи матимуть комплексний характер, військам належить у найкоротші терміни висунутись у призначені райони, здійснити їхнє інженерне обладнання, організувати охорону та оборону, а також навести мостові переправи через річки Неман та Березина», — повідомляє МО Білорусі.

З початку повномасштабної агресії росії проти України спільні білорусько-російські навчання регулярно проходять у Білорусі, яку визнано міжнародною спільнотою співучасницею агресії.

«По-перше, я б насамперед звертав увагу на переміщення російської техніки, ніж на чергові заяви білоруських силовиків, тому що білоруська влада з самого першого дня постійно блефує найрізноманітнішими провокаціями для того, щоб відтягнути на північ України частину ЗСУ», — говорить у коментарі RFI політолог Вадим Можейко, координатор білоруської експертної мережі "Наша думка".



«Зрозуміло, що у блефі потрібно постійно підвищувати ставки, інакше тобі перестануть вірити. Якщо розглядати все, що відбувається сьогодні, як інформаційну операцію, як це називає американський Інститут вивчення війни, то заява про раптову перевірку боєздатності виглядає, безумовно, дуже вдалим ходом з боку Мінська. Всі європейські ЗМІ сьогодні обговорюють це, тобто Мінську вдалося знову відвернути увагу, продемонструвавши загрозу Україні.

Але українській армії насамперед треба дивитися, що за техніка переміщується поблизу їхнього кордону. Наприклад, ми бачимо повідомлення телеграм-каналу «Беларускі Гаюн» про 24 одиниці військової техніки. Мені здається, така кількість техніки навряд чи здатна змінити ситуацію на фронті та взагалі прорватися через зруйновані мости та заміновані прикордонні з Білоруссю українські території. Поки що я розглядаю сьогоднішні події як чергову та досить успішну інформаційну операцію Мінська», – уточнює Можейко.

Отже, про що саме повідомляє авторитетний телеграм-канал «Беларускі Гаюн», створений напередодні російського вторгнення як елемент партизанської допомоги Україні та визнаний екстремістським білоруською владою після початку війни?

12 грудня колона з російською військовою технікою висунулася з-під Барановичів до прикордонного Брестського району: 24 одиниці військової техніки, включаючи 4 трали з танками Т-80, мінометну батарею, машини зв'язку, інженерну техніку.

Цього ж дня рф перекинула до Білорусі ще тринадцять танків Т-72. Також повідомлялося про перекидання у бік українського кордону білоруських БТР, вантажівок, бензовозів та причепів.

Після оголошення 13 грудня раптової перевірки з пункту постійної дислокації підрозділів 38-ї окремої десантно-штурмової бригади в Бресті у бік українського кордону висунулися не менше 25 БТР-70МБ1, близько 30 вантажівок МАЗ з особовим складом та майном, три буксованих автомобілем 120-мм міномета 2Б23 «Нона-М1», 2 паливозаправники, командно-штабна машина Р-145БМ, 2 машини зв'язку, не менше 5 машин прикордонної служби РБ, машина швидкої допомоги та 2 польові кухні.

Одночасно з брестською бригадою на південь Білорусі перекинули ешелон підрозділів 103 вітебської бригади Сил спеціальних операцій. Всього в ешелоні 32 вагони з особовим складом (понад 300 осіб) та три вагони зі спорядженням та боєприпасами, а також 23 вагони-платформи, на яких: 10 БТР, близько 25 МАЗів, бензовози.

Крім того, до Білорусі 13 грудня прибули три російські винищувачі МіГ-31К — саме ці винищувачі можуть нести на собі гіперзвукові аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинжал» і здатні запускати їх на відстані дві тисячі кілометрів.

ЗСУ на захоплених російських танках Т-72 проводять військові навчання
неподалік кордону з Білоруссю
 

 

«Беларускі Гаюн» звертає увагу на те, що річки Неман та Березина, на яких у рамках раптової перевірки боєздатності наводитимуться переправи, знаходяться на значній відстані від білорусько-українського кордону.

«Ми повністю контролюємо ситуацію» - МО ЗСУ

Коментуючи інформацію про рух колони військової техніки Білорусі у бік українського кордону, речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко під час брифінгу сказав, що «не варто панікувати».

«Для нас це нічого не змінює. Ми і раніше повідомляли, що Білорусь та росія можуть готуватися до того, щоб нагнітати ситуацію», – цитує Демченко агентство УНІАН.

«Ми вже наростили свої оборонні позиції і продовжуємо їх нарощувати як по лінії кордону, так і за межами кордону. Також українськими військовими здійснюються заходи щодо мінування території на найбільш небезпечних напрямках. Активно проводяться заходи щодо інженерно-фортифікаційного зміцнення кордону. Активно задіяні БПЛА, щоб контролювати ситуацію по лінії кордону», – сказав Демченко.

За його словами, створення угруповання, яке могло б здійснити вторгнення, поки що не спостерігається.

Міноборони України повідомляє про розмову командувача Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва з головою Оперативного командування видів ЗС Польщі генерал-лейтенантом Томашем Піотровськи. За інформацією Міноборони України, сторони обговорили ситуацію з безпекою на кордоні з Білоруссю: Томаш Піотровскі висловив стурбованість ротацією військ у Білорусі, Сергій Наєв «описав можливі сценарії розвитку подій у найближчому майбутньому». Томаш Піотровскі наголосив, що Польща продовжить всебічно підтримувати та допомагати Україні.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Губернатор Бєлгородщини погодився на зустріч з російськими добровольцями
Світ
Губернатор Бєлгородщини погодився на зустріч з російськими добровольцями
4 червня 2023 року, командири рейду на територію Бєлгородської області рф звернулися до обласного керівника В'ячеслава Гладкова...
У Кремлі відреагували на заяву Пашиняна, що Вірменія не є союзником рф
Світ
У Кремлі відреагували на заяву Пашиняна, що Вірменія не є союзником рф
Речник президента росії Дмитрій Пєсков відреагував на заяву прем’єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна, що його країна не є союзником рф у війні проти України...
Ймовірно, на росії скоро оголосять нову хвилю мобілізації - розвідка Естонії
Світ
Ймовірно, на росії скоро оголосять нову хвилю мобілізації - розвідка Естонії
РФ, за даними розвідки Естонії, найближчим часом оголосить нову хвилю мобілізації, щоб зміцнити свою оборону....
 Президент Бразилії задля торгівельної угоди засудив вторгнення росії в Україну
Світ
Президент Бразилії задля торгівельної угоди засудив вторгнення росії в Україну
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, відомий своїми суперечливими заявами про війну в Україні, заявив, що підтримує територіальну цілісність нашої держави...
Треба готуватися до грузинсько-українського кордону  в Краснодарському краї - Саакашвілі
Світ
Треба готуватися до грузинсько-українського кордону в Краснодарському краї - Саакашвілі
Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі вважає, що Україна та Грузія можуть мати спільний кордон...