США та ЄС обговорюють відмову від енергоносіїв РФ: курс рубля впав до історичних мінімумів

На тлі обговорень країнами Заходу відмови від закупівлі російської нафти та газу курс російського рубля впав до історичних мінімумів. Всього за пару днів в РФ курс євро виріс на 40% до рубля, курс долара — на 50%.
Станом на 6:00 за київським часом курс євро на форексі становив 165 рублів, а курс долара - 157 рублів. Валютні торги на Московській біржі у понеділок не проводилися.
Курс впав на тлі повідомлень про те, що США та країни ЄС можуть запровадити ембарго на імпорт російської нафти та газу через військову агресію Росії проти України. Напередодні держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що американська адміністрація веде зі своїми партнерами в Європі дуже активні переговори про можливість заборони на постачання російської нафти.
Агентство Reuters передає, що керівництво Європейського союзу на цьому тижні має домовитися про поступовий вихід із залежності від російського газу, нафти та вугілля. Агентство посилається на проєкт офіційної заяви. У документі йдеться, що Євросоюз має намір домогтися цього шляхом диверсифікації поставок та їх маршрутів, у тому числі через використання зрідженого природного газу, через біогазові та водневі технології, прискорення розвитку енергетики.
10 та 11 березня лідери ЄС зустрінуться у Версалі, щоб обговорити посилення європейської оборони та стратегічної незалежності у таких секторах як електронні чіпи, охорона здоров'я та продовольство.
На тлі новин про можливе ембарго на постачання російських енергоносіїв, ціни на природний газ та нафту підлетіли. Як зазначає AFP, ціна на барель нафти Brent та WTI у понеділок на деякий час перевищила 130 доларів уперше з 2008 року. Ф'ючерси на газ у Європі досягли історичних рекордів. Євросоюз імпортує з Росії 37% газу.