[]

Сквер імені генерала УНР Марка Безручка урочисто відкрили у польському Гданську

Сквер імені генерала УНР Марка Безручка урочисто відкрили у польському Гданську

У польському Гданську за участю українських дипломатів, української громади та місцевої влади одному із скверів міста урочисто надано ім’я генерала УНР Марка Безручка. Про це повідомляє Укрінформ.

“Мені дуже приємно, що саме сьогодні урочисто відкриваємо сквер імені генерала Марка Безручка у Гданську. Ця подія є символічною, оскільки у травні 1920 року об’єднані військові сили армії УНР та Війська польського завдали першого вирішального удару Червоній армії під Києвом, а вінцем їх перемоги був військовий парад на київському Хрещатику 9 травня”,- йдеться у вітальному листі до учасників урочистості Посла України в Польщі Андрія Дещиці, який зачитав радник-посланник Посольства України в РП Олег Куць

Ініціатор появи скверу імені Берзручка у Гданську, консул України у Гданську Лев Захарчишин подякував за сприяння у відкритті ще одного українського місця на географічній карті Польщі багатьом причетним, зокрема меру Гданська Александрі Дулькевич та голові Ради міста Агнєшці Овчарчак та іншим. Він зауважив, що майбутні покоління відтепер повинні дбати про це місце пам’яті українців і поляків.

Мер Гданська Дулькевич зазначила, що у день Європи і в дусі європейської солідарності у Гданську відкрито сквер на честь генерала УНР Марка Безручка. За її словами, він є справжнім героєм боротьби “за нашу і вашу свободу”, за європейські цінності. Мер міста підкреслила, що Україна є і завжди була в Європі, а зараз прагне до членства в ЄС та НАТО.

 “Польща підтримує ці прагнення і розуміє, що вільна Україна є важливим елементом безпеки усієї Європи”,- підкреслила Дулькевич.

Під час урочистості присутні виконали гімни України і Польщі. Символічним жестом під час церемонії було висадження кущів калини у сквері Марка Безручка.

Як відомо, рішення назвати один із скверів міста іменем генерала УНР Марка Безручка Рада міста Гданськ прийняла у листопаді минулого року. Сквер, розташований на перетині вулиць Капрув і Оборонців Вестерплатте.

Іменем генерала УНР Марка Безручка в 2018 році названо рондо у Вроцлаві, а в 2020 році - сквери у Варшаві та Кошаліні.

Марко Безручко народився в місті Токмак Запорізької області в 1883 році. За часів Першої світової воював у складі російської армії: спочатку як начальник штабу дивізії, потім дослужився до начальника штабу артилерійського корпусу.

Після приходу до влади Павла Скоропадського був призначений в Генеральний штаб армії новоствореного Української держави, де займався українізацією фронтових частин російської армії.

У складі корпусу Січових стрільців Безручко брав участь в Першому зимовому поході армії УНР (1919-1920) - поході українських військ по тилах Червоної і Добровольчої армій Денікіна на території України. Під час цього походу в квітні 1920 року УНР підписала союзний договір з Польщею.

6-та стрілецька дивізія під командуванням Безручко зіграла одну з вирішальних ролей при взятті Києва в травні 1920 року і при відбитті під Замостям контрнаступу червоної кінноти під командуванням Семена Будьонного у вересні-листопаді того ж року.

Згодом керував військовим міністерством УНР в екзилі.

Безручко жив і працював у Варшаві, був членом Вищої військової ради УНР в екзилі, міністром емігрантського уряду, головою Українського клубу, головою Українського військово-історичного товариства у Варшаві, редактором і видавцем військово-історичного мемуарного збірника "За Державність".

Раніше Український Дощ писав, що влада Варшави назвала сквер в одному з районів польської столиці на честь генерала Армії Української Народної Республіки Марка Безручко. 

[]
Теги
Схожi
Світовий Конґрес Українців закликав Верховну Раду не чіпати норми мовного закону
Події
Світовий Конґрес Українців закликав Верховну Раду не чіпати норми мовного закону
Світове українство вимагає не чіпати норми мовного закону про обов’язкове демонстрування фільмів та проведення культурно-мистецьких заходів державною мовою...
У Туреччині видали підручник з української мови 
Події
У Туреччині видали підручник з української мови 
У Туреччині видали підручник «Ukraynaca Öğreniyorum 1. Başlangıç Seviyesi» для допомоги тюркомовним народам у вивченні української мови...
У Саудівській Аравії вийшла друком збірка українських новел арабською мовою
Події
У Саудівській Аравії вийшла друком збірка українських новел арабською мовою
Літературний клуб Ер-Ріяда за сприяння Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія видав арабською мовою ряд українських новел збіркою «Антологія української новелістики (кінця ХІХ – початку ХХ ст)»...
У Бразилії, на честь річниці початку української імміграції, встановлять пам’ятний камінь
Події
У Бразилії, на честь річниці початку української імміграції, встановлять пам’ятний камінь
У бразильському місті Марінга, що у штаті Парана, відбудеться церемонія встановлення пам’ятного каменю на честь 130-ї річниці початку української імміграції до Бразилії та 30 років відновлення Незалежності України...
У Празі відкрили виставку «Україна. Довга дорога до самостійності»
Події
У Празі відкрили виставку «Україна. Довга дорога до самостійності»
У центрі Праги відкрили історичну виставку «Україна. Довга дорога до самостійності», яку підготували історики Інституту з досліджень тоталітарних режимів Чехії у співпраці з українськими партнерами...