Скандал в іспанському футболі: «Барселона» десятиліттями платила суддям і їй за це нічого не буде

Скандал в іспанському футболі: «Барселона» десятиліттями платила суддям і їй за це нічого не буде

Славетний іспанський футбольний клуб «Барселона» впродовж багатьох років платив мільйони євро за лояльне суддівство. Днями Іспанію сколихнув матеріал-розслідування від видань Cadena SER та AS про те, що фірма колишнього віцепрезидента Технічного комітету арбітрів Хосе Марії Негрейри, фактично, другої людини в суддівському комітеті країни, впродовж 2016-2018 років отримала від Барселони майже півтора мільйони євро. 

У 2016 році – 532 728 євро, за 2017 рік – 541 752 євро, за 2018 рік – 318 200 євро.

Як пише XSport, сумарно за цей період від Барселони на рахунок компанії DASNIL 95 SL, де серед працівників були лише Негрейра та його син, надійшли 1 мільйон 392 тисячі 680 євро.

І, що важливо, коли після червня 2018 року Хосеп Бартомеу зайнявся урізанням витрат клубу і відмовився від подальших виплат Негрейрі, його компанія різко втратила прибуток – 7284 євро в 2019, а в 2020 взагалі не було нічого. Тобто, вона існувала виключно для того, щоб отримувати гроші від каталонців.

Сам Негрейра дав свідчення, в якому зазначив, що він мав пояснювати гравцям і тренерам, як потрібно поводитися з кожним з арбітрів. З його слів, це було усне спілкування.

Далі, щоправда, El País стало відомо, що «усно» – це, насправді, конверт, який перед кожним матчем Барселони приходив в клуб. Там був письмовий звіт, а також відео аналіз профілю та поведінки рефері на полі.

Тут варто уточнити, що чимало клубів Прімери мали своїх радників по роботі з арбітрами. Це нормально, оскільки рефері впливають на гру і потрібно розуміти, як себе з ними поводити.

Різниця в тому, що радниками не виступають чинні судді чи, тим паче, керівники суддівського комітету. Саме через це випадок Барселони унікальний.

Але, як виявилося пізніше, все не обмежилося 2016-2018 роками. Хосеп Бартомеу сам зізнався, що з Негрейрою в клубі, насправді, контактували ще з 2003-го. А це означає, що тінь падає на часи правління ще двох президентів: Сандро Роселя та Жуана Лапорти.

Окрім того, варто розуміти, що коли збільшується термін, то, очевидно, збільшиться і сума. Тепер вже заговорили не про 1,3 мільйони, а про 4,7.

Якщо, для рівності матчів, брати до уваги лише ті команди, що не вилітали в цей період з Ла Ліги (Барселона, Реал, Атлетико, Атлетик, Севілья, Валенсія та Еспаньол), то у блаугранас найкраща різниця за пенальті (+68 на їхню користь за різницею) і за вилученнями (+43 на їхню користь).

Також вони були найтитулованішою командою того періоду: 9 чемпіонств, 6 Кубків і 8 Суперкубків. У Реала, для порівняння, 4 Прімери, 2 Кубки та 3 Суперкубки. Але, погодьтеся, це може бути просто збіг.

Пізніше журналісти докопалися, що, насправді співпраця клубу та функціонера почалася ще в 2001-му році (він був віце президентом з 1994-го по 2018). Тобто все розпочалося ще з Жоана Гаспарта. І сума підвищується зі стартових 1,3 мільйона до вже 7 мільйонів євро.

У Барсі заявили, що вони дійсно зверталися до технічного консультанта, який надавав їм звіти, пов’язані з професійним арбітражем. Формулювання приблизно таке: «Нічого незаконного. Це не те, чим здається».

Технічний комітет арбітрів відгородився від скандалу і заявив, що Негрейра з 2018 року не пов’язаний з ними (це все папєрєднікі!), а також запевнив, що ніхто з активних суддів чи членів Комітету не має конфлікту інтересів в своїй роботі.

В Федерації все ж вирішили перестрахуватися і запросили у членів дисциплінарних комітетів та комітету, що займається призначенням арбітрів, декларації з приводу їхніх доходів. 

El País повідомляє, що хоч серед медіа розлетілися припущення про те, що Барселона купувала собі потрібні рішення суддів, жодних доказів цьому немає. Швидше, вони просто хотіли мати серед керівництва друга, лояльну людину.

Наразі прокуратура активно перевіряє чи дійсно Барселона платила Нейгейрі, щоб впливати на суддів і отримувати додаткову перевагу в матчах, чи ні. Але експерти вважають, що Барса вийде сухою з води, адже термін можливого покарання - 5 років -спливає цього року.

Український Дощ писав раніше, що українські футболісти побили росіян у турецькому готелі.

 

 

 

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Україна обіграла Ісландію та вийшла на Євро-2024 (відео)
Спорт
Україна обіграла Ісландію та вийшла на Євро-2024 (відео)
У вівторок, 26 березня, збірна України перемогла Ісландію у фінальному матчі плей-офф кваліфікації Євро-2024...
«Нейтральні» спортсмени з рф та Білорусі не братимуть участі у параді на відкритті ОІ-2024
Спорт
«Нейтральні» спортсмени з рф та Білорусі не братимуть участі у параді на відкритті ОІ-2024
У МОК пояснили, що спортсмени з рф та Білорусі братимуть участь у змаганнях у нейтральному статусі та «як приватні особи»...
Довбик зацікавив німецький топ-клуб
Спорт
Довбик зацікавив німецький топ-клуб
Німецький «Лейпциг» стежить за ситуацією довкола нападника іспанської «Жирони» Артема Довбика...
Тренер одеського «Чорноморця» не повернувся зі зборів до України і втік за кордон
Спорт
Тренер одеського «Чорноморця» не повернувся зі зборів до України і втік за кордон
Тренер з фізпідготовки одеського «Чорноморця» Ігор Касьяненко не повернувся до України з тренувальних зборів у Туреччині....
В ЮНЕСКО обговорили дискримінацію жінок у футболі
Спорт
В ЮНЕСКО обговорили дискримінацію жінок у футболі
Спортивна сфера залишається однією з найрозбалансованіших з точки зору рівноправності статей...