Куріння і зайва вага: названі найбільш уразливі категорії для коронавірусу

Куріння і зайва вага: названі найбільш уразливі категорії для коронавірусу

Американські вчені з'ясували, що найбільш схильними до захворюваності на тяжку форму коронавірусу категоріями населення є курці і люди з надмірною вагою. Так, серед курців, які курять і електронні, і звичайні сигарети, ризик захворюваності COVID-19 вищий у сім разів.

Про це повідомляє "Голос Америки" із посиланням на результати досліджень вчених зі Стенфордського університету та Університету Алабами.

"Згідно з дослідженням, куріння електронних сигарет підвищує ймовірність захворіти на COVID-19 у п'ять разів. Вік курця при цьому значення не має. Серед курців, які курять і електронні, і звичайні сигарети, ризик захворюваності COVID-19 є вищим у сім разів", - повідомила автор дослідження, професор Стенфордського університету Бонні Хальперн-Фельшер.

За даними дослідження, це пояснюється тим негативним впливом, який сигарети – як електронні, так і звичайні – справляють на легені і імунну систему.

Крім нікотину, небезпеку становлять добавки, які містяться в електронних сигаретах. Вони накопичуються в легенях і викликають запалення. Крім того, додатковий ризик електронні сигарети несуть ще й тому, що люди, які їх курять, особливо підлітки та молодь, часто діляться ними одне з одним. Це саме по собі збільшує шанс передачі COVID-19, як і те, що при палінні люди чаще торкаються рота рукою.

Вчені Університету Алабами, зі свого боку, з'ясували, що люди, які страждають від ожиріння, частіше заражаються коронавірусом, мають більш гостру симптоматику і схильні до підвищеного ризику смертельного результату. За даними дослідження, кожна десята смерть від коронавірусу припадає на людину з надмірною вагою.

"Давно відомо, що ожиріння призводить до серцевих захворювань, діабету, раку – так відбувається по всьому світі. Це одна з причин, з якої нам потрібно думати про поліпшення дієти і підвищення фізичної активності. Але що дивно, ми тепер спостерігаємо і зв'язок ожиріння з інфекційними захворюваннями", – розповів професор Університету Алабами Ліза Павлоски.

За даними вчених, коронавірус особливо небезпечний для людей, чий індекс маси тіла понад 30.

Кожен зайвий кілограм, набраний під час карантину, лише підвищує ризик захворювання, тому відмовлятися від фітнесу неправильно, переконана співавтор дослідження, аспірант Університету Алабами Пенелопа Мітчелл, (Penelope Mitchell, University of Alabama).

Проведені дослідження наближають лікарів до розуміння того, чому у одних людей COVID-19 протікає безсимптомно, а іншим потрібна екстрена медична допомога.

Про шкоду електронних сигарет лікарі попереджали ще до пандемії коронавірусу. У центрі з контролю і профілактики захворювань США повідомляли, що вейпінг призвів до спалаху важких випадків пневмонії, і більшість з хворих були молодими чоловіками.

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...